Wpis z mikrobloga

Tak się złożyło, że od miesiąca użytkuję iPhone 8. Czysty przypadek, wcale nie chciałem mieć „jabłka”, ale znajomy sprzedawał w dobrej cenie, a ja akurat szukałem telefonu. Pomyślałem, że warto spróbować, cały czas czytam dyskusje na temat produktów Apple więc to świetna okazja do wyrobienia sobie zdania. No a wnioski mam następujące. #!$%@?. Przecież ten cały iOS nawet nie ma podjazdu do androida. To wszystko jest tak nieintuicyjne, tak utrudnione jakby na każdym kroku chcieli Cię w*urwić. Nawet ikonek nie można sobie porozrzucać po ekranie, bo nie i #!$%@?. Ale to akurat najmniejszy problem. Przestałem wierzyć w to, że ktoś może kupować to w innym celu niż „szpan”. I wcale nie chodzi mi o cenę, a o to że android jest mega przyjazny, łatwy i intuicyjny. Właśnie byłem w podróży pociągiem, rozładował mi się telefon więc pomyślałem, że podłączę ładowarkę i słuchawki. No, już #!$%@?. Jedno wejście na to i na to, zapomniałem. Dobrze, że miałem chociaż przejściówkę to sobie później mogłem posłuchać muzyki. Średniowiecze. #apple #iphone #iphone8 #android #smartfon #telefony #technologia
  • 202
  • Odpowiedz
@Van_Zavi: Proponuję poużywać Iphone tak samo długo jak telefon z Androidem. Wtedy do Androida wyplujesz tę samą złość :) No offence oczywiście; użytkuję iphone od dwóch lat, też jako przesiadka z androida. IOS jest o niebo bardziej intuicyjny, zarówno pod względem wyglądu interfejsu jak i całego "user experience". I nie pomnożę Ci przykładów, bo każdy użytkuje inaczej telefon, Ty przez swoje przyzwyczajenia po prostu hejtujesz system, który został zaprojektowany dla każdego
  • Odpowiedz
@Van_Zavi: Rozumiem Cię tez po przesiadce a androida na ios #!$%@? mnie i wydawał się być nieintuicyjny, ale przyzwyczaiłem się i nie żałuje przesiadki :P
  • Odpowiedz
@Van_Zavi: Jeszcze dopowiem, że negatywną cechą może być ta przejściówka ze słuchawkami. To mnie jedynie delikatnie drażni, ale tutaj już wkracza polityka biznesowa firm, no bo dlaczego Apple ma się dostosowywać do innych firm? Dlaczego nie na odwrót? I tutaj nie bez powodu użyłem słowa "polityka" biznesowa, bo wylewanie wody na temat kto powinien się do czegoś dostosować to dla mnie zbędna dyskusja.
  • Odpowiedz
  • 0
Zauważcie, że większość pozytywnie nastawionych do Apple to ci z szarym paskiem co nawet swojej płci nie potrafią określić. Przypadek? :)
  • Odpowiedz
@msichal: zrobiłem reset do fabrycznych
Odcisk palca źle czyta, czasem powiadomienia nie przychodzą z messengera. Reszta ok, bateria dużej trzyma.

Oby poprawili te usterki i będzie gitara. Mam ten telefon od premiery i jestem zadowolony bardzo
  • Odpowiedz
@Van_Zavi: Taka mało sensowna ta opinia, bo wiadomo, że do nowego systemu trzeba się przyzwyczaić. Co do minijacka to mój telefon też nie posiada, a jest na androidzie (xiaomi mi a2). W sumie nie wiedziałam, że nie będzie miał, ale tak szczerze mówiąc nie przeszkadza mi to. Kupujesz słuchawki bezprzewodowe i problem rozwiązany. Tylko takie porządniejsze, a nie jakieś badziewie, co wytrzyma max 6h. Zresztą czy iphone nie mają ładowania indukcyjnego?Jak
  • Odpowiedz
@Van_Zavi:

Właśnie byłem w podróży pociągiem, rozładował mi się telefon więc pomyślałem, że podłączę ładowarkę i słuchawki. No, już #!$%@?. Jedno wejście na to i na to.


Nie było tajemnicą, że nie ma wejscia jack. Ja sobie poradziłem z problemem kupując powerbanka z bezprzewodowym ładowaniem. Wkładasz do kieszeni, podpinasz słuchaweczki, tele się ładuje a ty słuchasz muzyczki. Można również kupić bezprzewodowe słuchawki. Natomiast moim zdaniem nie można się #!$%@?ć, ze czegoś
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Van_Zavi: znam ten ból. Pierwsze pc miałem z windows 3.1 i tak co rewolucja systemu to miałem problemy idąc 3.1 > 95 > 98 > 2000 (tu już miałem gentoo jako główny system) > xp > 7 > 8 > 10. Linux mam od prawie 20 lat i korzystając ciągle nie czuję żadnych problemów w zmianach core jak i wyglądu. Z windows korzystam okazjonalnie i zawsze mam problem jak coś jest
  • Odpowiedz
@Van_Zavi: Na początku było w miarę wiarygodnie, ale im dalej w las tym słabszy ten b8 m8 xD
A z tymi słuchawkami to #!$%@? do pieca - tak jakby nie było telefonów z Androidem bez wejścia na słuchawki xDxD Ehhhh.. 1/10
  • Odpowiedz
@istp: Ależ skąd, gdybym miał agencję marketingową, to też kupionym swoim pracownikom sprzęt, który swoją ceną pokazywałby że ma się do czynienia z przedstawicielem firmy bogatej, używającej drogiego sprzętu, której można zaufać i powierzyć swoje pieniądze. Tak to właśnie działa. Zwykłemu użytkownikowi taki szpan nie jest potrzebny.
  • Odpowiedz
@Marek1991: mamy rok 2007 czy 2020? XD przesyłanie danych przez Bluetooth w czasie chmur i śmiesznych cen za transfer XDD pozatym między urządzeniami Apple jest AirDrop który jest szyfrowany i 100x szybszy niż Bluetooth XD
  • Odpowiedz
@EvineX: A więc uważasz, że wrzucenie pdfa na chmurę, wysłanie linka do pobrania przez messenger i pobranie pdfa na drugim telefonie jest wygodniejsze od udostępnienia pdfa przez bluetooth i zaakceptowanie na drugim telefonie?
  • Odpowiedz
@Van_Zavi: Gdy kobiecie kupowałem iphona, która ogólnie mało się elektroniką ineteresuje sama sobie skonfigurowała poczte, kontakty, iclouda i wiele innych w godzinę. Sama. Ja użytkownik androidowy bym spalił na to pół dnia biegając po forach.
  • Odpowiedz
@Marek1991: kliknięcie na plik w aplikacji Files żeby stworzyć link i od razu go wysłać przez komunikator to trzy kliknięcia, więc nie tylko szybsze ale i bezpieczeniejsze
  • Odpowiedz