Wpis z mikrobloga

Ostatnio ktoś wrzucał swoje wyliczenia dot. kosztów życia w małym mieście.
Dzisiaj mamy rodzinę 2+2 w Warszawie. To są koszty stałe, nie obejmują rzeczy typu jedzenie, ubrania, chemia, kosmetyki czy szeroko pojęta rozrywka. Życie jest na zadowalającym poziomie, ale dopiero teraz jak zrobiłem tą kalkulację i zebrałem wszystko do kupy to dotarło do mnie jak drogie jest życie....
Ciekawi mnie jak inni w dużych miastach?

#jaktoogarnac #warszawa #rodzina #oswiadczenie #pieniadze #
Pobierz
źródło: comment_XNVy32G1G8IlQnVzSdu53bjgknnUz43M.jpg
  • 468
@szcz33pan: niestety każdy trzeba ręcznie ale jest mega szybkie 3 kliknięcia taki nawyk. Z drogiej strony jak wpisujesz wszystko to zaczynasz mieć szacunek do pieniędzy który się zatraca gdy płacić kartą. Po za tym zapamiętuje nie które wzorce i tak ja wchodzą do sklepu i widząc cenę np spodni, ziemniaków, itpgdzieś mi zostało z poprzednich miesiecy i wiem czy normalna czy lecą w uja :) po za tym łatwiej planować wydadki
@KeepCalm: @Rabusek: Nie mam takich problemów, jeżeli ktoś nie ma, no to cóż - nic tylko napluć rodzinie w ryj, bo wszystkie nieruchomości w mojej rodzinie to były kupione za czasów jak kosztowało to grosze (dosłownie - moi dziadkowie kupili działkę za 10 zł tydzień przed denominacją) a nie pochodzę z bogatej rodziny... klasa robotnicza, małe firmy czy państwówka na niskim/średnim szczeblu. Moim błogosławieństwem jest to że jestem jedynakiem, ale
@songossj6: na starej stronie #tmobileuslugibankowedostarczaneprzezaliorbank była taka opcja, gdzie można było ustalać reguły po kodach MCC / MOTEC. Takie oczywiste rzeczy jak MCDonalds od razu wpadało w kategorie fast food. W ten sposób po pierwszym labelowaniu miałem tylko kilka kliknięć w miesiącu w celu poprawy. Płatności wykonuje sporo i wolałbym automat do tego.

Niestety na nowej stronie tmobile nie mogę już tej opcji znaleźć :(
@szcz33pan: w sumie super wiem że są apki co to mają ale nie są tak rozwinięte przez co nie można je aż takpersobalozowac. Szkoda... Fajna sprawa nie wiem czy bank PKO BP to ma... Kiedyś jak byłem w alior to mieli ale ja nie używałem apki na stronie banku wrzucał powiedzmy 90% się zgadzało :) Raz połączył wizytę ginekologa jako zwierzęta hah jakby u weterynarza nxD
@Kogutt: i juz #!$%@?, ludzie - KTO WAM KAŻE BRAĆ KREDYTY CZY LEASINGI?xD to jakiś przymus? stać Cię, to bierzesz i siedzisz cicho. Jak Cię nie stać, to albo siedzisz w klitce/na wynajmie i śmigasz autem 10+. To nie jest grzech ani wstyd ¯\_(ツ)_/¯, no ale wiadomo - trzeba się pokazać ( ͡° ͜ʖ ͡°).

BTW prąd i gaz 130zł - coś mało.
@Kogutt: Robiłeś jakąś analizę tych danych? Przecież dwie trzecie to obciążenia z tytułu kredytów. Ktoś kto może pozwolić sobie na takie koszty na pewno jest w stanie wyciągnąć wnioski z takiej analizy.
@buhubuhu: a wiesz ze nawet Kulczyk i Solorz biora kredyty? musisz strasznie malo zarabiac skoro 200k kredytu byloby dla Ciebie stresujace. W biznesie tez nie wroze wielkich sukcesow skoro wszystko musisz kupowwac za gotowke.
@alex-fortune: zalezy od banku z tym płatnym nadpłacaniem. ING i Millenium ma bezpłatne od samego startu kredytu. Do tego nadpłacasz bezpośrednio z poziomu bankowości online (a nawet telefonu). Nie trzeba nigdzie latać, żeby to załatwić. Ja swój kredyt nadpłaciłem jeszcze przed pierwszą ratą :)

@KrwawyKefir: w skrócie wychodzi na to samo, a masz mimo wszystko większy komfort psychiczny. Np zakładasz, że chcesz 2k miesięcznie przeznaczyć na spłatę kredytu. Bierzesz kredyt
@Artic: masz rację i to by było idealne. Ale tylko w przypadku jak masz na cały okres stałe oprocentowanie. A banki w Polsce mają oprocentowanie zmienne (ok, można stałe, ale jest wyższe i tylko na 2-5 lat, potem zmiana). A tak to masz marżę banku (stała stawka) + WIBOR. WIBOR od paru lat stoi w miejscu, aczkolwiek jak pójdzie do góry (bo w teorii powinien iść do góry razem z inflacją)
@Kogutt uwzględniając wyżywienie, odzież, rozrywkę etc. i wspólny dochód ile pozostaje wam wolnych środków na koniec miesiąca? Czy zabezpieczacie się w razie czego finansowo na wypadek choroby, zwolnienia, większych losowych wydatków?
@FHA96 oczywiście. Jeśli pytasz ile jestem w stanie miesięcznie odłożyć to kilka tys. Różnie bo nie mam stałego dochodu. Raz więcej, raz mniej ale zawsze cos.

Odnośnie zabezpieczeń to polisy plus oszczędności.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kogutt: seems legit. Ja mam dość podobnie. Kredyt na mieszkanie 2400, na samochód 1000. Ale czynsz mam droższy, bo 700. Zawsze się zastanawiam, jak ludzie tu żyją za 2 klocki miesięcznie, jak mi na dwie osoby na samo jedzenie i inne zakupy typu kosmetyki, chemia itp. schodzi pewnie z 2000.