Wpis z mikrobloga

O ile wzrosly ceny wynajmu w ostatnich 5 latach na zachodzie? Z ciekawości wbilem randomowo na Utrecht w Niderlandach #pdk i zwykle mieszkania kosztuja po 1.5k euro, a trochę większe to koszt minimum 2k euro. Mirasy na #emigracja ile placicie?

#mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #europa #holandia #belgia #niemcy #uk #francja #ekonomia #gospodarka
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@caribbean: Jest o wiele taniej jesli chodzi o stosunek zarobkow do ceny mieszkania. Tutaj w byle jakiej pracy na caly etat zarabia sie z jakies 1100-1200 euro najmniej, mieszkanie kosztuje cie 700 euro, gdzie to juz jest dobre mieszkanie i drozsze, zostaje ci 500 na zycie co nie jest jakimis kokosami ale przezyjesz sam i moze odlozysz. W Polsce zarabiajac nawet 3k a wydajac na kawalerke 2300 zl nie wyobrazam
  • Odpowiedz
  • 0
@SzalonyFanMalysza Niemcy, 15km od granicy z Holandia. 570e do właściciela, internet + gaz + prąd + abonament rtv ok 140e. Całość 62m, salon, 2 sypialnie + kuchnia z niby jadalnią, która robi za schowek. Mam w umowie, że mieszkanie ma 3,5 pokoju ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@wykopowy_brukselek: a jak to tak tanio ogarnąłeś?
@jarunia: to brzmi ekstra, nie napisałbyś na pw z miejscem i jakimiś foteczkami jak to wygląda? ;D Myślę o emigracji właśnie, im więcej czytam to tym bardziej myślę że to nie takie złe jak niektórzy demonizują, że właściwie w pl są takie same jednostkowo pieniądze niż tam
  • Odpowiedz
@caribbean: Belgia jest tania tak samo niemcy w Holandii jest drogo jezeli chodzi o mieszkania, problem Polski jest taki ze wynajem jest bardzo drogi do zarobkow bo wszyscy chca szybko sie nachapac
  • Odpowiedz