Wpis z mikrobloga

@oslet:
1. Że raka można dostać nie tylko od złej diety albo palenia papierosów, ale i od poglądów i treści
2. Że ludzie w internetach mają jakąś drugą naturę - coś jak dwubiegunowość
3. Że najbardziej aktywne wykopki traktują portal jak własny folwark, no i że to banda bezdusznych cyników
4. Że można ten serwis przeglądać po czarnolistowaniu tagów #polityka i #patostreamy
5. Że tagów ostatecznie nigdy nikt nie naprawi.
@oslet: wypok potwierdził moją tezę, że jeśli jakaś strona robi się zbyt popularna to się #!$%@? i wywalają na niej ścieki ¯\_(ツ)_/¯ @wykop @m__b miejcie litość i zróbcie zwijanie komentarzy, przecież jeśli na post na mirko ma +50 komentarzy to nawet nie ma sensu klikać i ich rozwijać bo potem kurła trzeba milion skrolować co bardzo obniża funkcjonalność serwisu. Nie wspomnę już o takich "nowościach" jak zatrzymywanie filmiku po przełączaniu karty
@oslet: na plus: ciekawe tagi, dużo informacji, dyskusje które mogą trochę zmienić twój światopogląd, często są ukazywane przywary zarówno, powiedzmy, prawej jak i lewej strony, więc człowiek uczy się bycia pośrodku i nabiera dystansu do wszystkiego, do tego poznałam też trochę bardziej męski punkt widzenia.

na minus: ta okropna tendencja wykopków do radykalnej, jednoznacznej oceny sytuacji zamiast przyjęcia, że są różne zależności i okoliczności - za każdym takim razem wiara w
@oslet: Nauczyłem się, że mając Zespół Downa można również z powodzeniem robić karierę w IT, pracując na stanowisku moderatora.
Nauczyłem się również tego, że istnieje bezpośrednia analogia do teorii kwantów, cząstek wirtualnych oraz promieniowania Hawkinga w postaci generowania się nowych, nieistniejących multikont na granicy Horyzontu Zdarzeń ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Poznałem, jak bardzo niektórzy ludzie nie potrafią myśleć logicznie, co dla mnie nie było wcześniej tak oczywiste.
@oslet: Wykop daje łatwy dostęp do - w miarę - rzetelnych informacji. Pytając o coś na blogu, ewentualnie obserwując wartościowych użytkowników łatwo o nową wiedzę.

Sporo osób narzeka tu na ilość ścieków - owszem, nie brakuje ich, ale możliwości filtracji są ogromne, włączając w to blokowanie idiotów i durnych tagów. Fajny portal.
@oslet: Z jednej strony dużo ciekawych informacji, memików i śmiesznych historii a z drugiej strony mam wrażenie że zachodzi degradacja mojego mózgu czytając niektóre rzeczy. Strasznie nierówno tu jest.
@oslet: z pozytywnych rzeczy to wykop najlepiej zobrazował mi jak w praktyce działają błędy poznawcze popełniane przez ludzi. Część z tych błędów zidentyfikowałem na własnym przykładzie, co pozwoliło mi przynajmniej trochę je wyeliminować ze swojego myślenia.