Wpis z mikrobloga

Wskoczyć w tym nieludzkim państwie do drugiego progu podatkowego to jak dostać obuchem w łeb. Klasa średnia w Polsce to barany do strzyżenia. I dziwić się potem, ze każdy kto ma taką możliwość #!$%@? na działalność. Różnica brutto do netto - 41,7% (!!!) podatków i innych danin na rzecz państwa. A jeszcze później 23% vatu xdddd #podatki #polska #zlodzieje #gospodarka
Pobierz hurin - Wskoczyć w tym nieludzkim państwie do drugiego progu podatkowego to jak dosta...
źródło: comment_0bHTpDlcf3UVcv3F0qNedJnPGLAiNti7.jpg
  • 409
@hurin to jest śmieszne naszym kraju, że dla takich przecietniakow jak ja nie jestem w stanie przeskoczyć tych 6k na rękę, bo koszty dla pracodawcy rosną gwałtownie. Osobiście po tym roku, kiedy mnóstwo rzeczy w naszym pięknym kraju mnie zniesmaczyło zacząłem poważnie myśleć o emigracji. Nie mam powodów do narzekania na płacę itd. ale możliwości szybkiego rozwoju, smog i powszechny syf doprowadzają do tego, że chyba nie będzie wyjścia tylko wyjazd.
@MidasPL:

No i na końcu z tego co pamiętam te wyliczenia, to według tamtego planu większy podatek płaciłby praktycznie każdy.


nie mowie o ich oryginalnym pomysle (75% od wszystkiego powyzej 500k) tylko o wyzszym progu (10-15mln, nie wiem ile % - nie mam pomyslu). nie mowimy tu o opodatkowaniu firmy tylko np. jej wlasciciela

Poza tym zabierać komuś 75% tylko dlatego, że jest bogaty?


75% dochodu powyzej danego progu, a nie
byc moze nie kumam tutaj czegos, ale jezeli obciazenie podatkowe byloby dominujacym czynnikiem dla takiej osoby to sa raje podatkowe dla osob fizycznych i juz w tym momencie nie powinno byc wiekszosci ludzi zarabiajacych takie pieniadze w kraju.


@jeremy_bolm: No i dokładnie tak to wygląda w większości przypadków. Monako, Malta, czy małe wysepki na Atlantyku bardzo chętnie przygarniają takich ludzi, więc nie wiem czy miałbyś kogo opodatkować już teraz, a co
@hurin Polacy tak chcą być opodatkowani. Zupełnie im to nie przeszkadza. Jesteś w 5% najlepiej zarabiających Polaków (wg GUS), więc dla innych jesteś "bogolem" i to "niesprawiedliwe", że zarabiasz więcej od innych. Ludzie nie patrzą ile pracujesz, jakie masz umiejętności, ile poświeciłeś na naukę, że dzięki sowjej pracy pchasz ten kraj bardziej do przodu niż 10 innych roboli, którzy g@@no potrafią - to zupełnie nieważne dla ludzi. Jesteś bogaty i masz płacić
@hurin: Ostatnio był gdzieś w anonimowych post, gdzie miras zarabiający mniej dziwił się, że ludzie w sytuacji podobnej do jego, w ogóle nie myślą o emigracji, kiedy on sam czuje ile oddaje państwu i że gówno z tego ma i będzie miał. No to się zleciało stado baranów mówiących, że leczy go PAŃSTWO, wykształcenie ma dzięki PAŃSTWU itd. XD
@roszej: Gdzie? Mieszkam w dużym mieście wojewódzkim i korzystam z LUXmed od lat. Dostęp do specjalisty, badań, prostych zabiegów rzeczywiście bardziej wygodny niż na NFZ, ale z pozostałymi, poważniejszymi sprawami (np. dziecko, które uderzyło się w głowę) i tak odsyłają do publicznego szpitala (luxmed ma tylko jeden szpital na kraj - w Warszawie). Jedyna prywatna porodówka w mieście ostatnio zrezygnowała ze świadczenie tych usług bo najwyraźniej przy 7 - 15k za
Krzyk, palenie opon, zamieszki jak we Francji (gdzie teraz Macron próbuje podnieść wiek emerytalny dla grup uprzywilejowanych).


@RekinFinansow_pl: szkoda, ze nie ma nawet polityka, ba! 1/100 polityka, ktory mialby jakies jaja aby to zrobic.

Nawet jakby opozycja wygrala nastepne wybory to nie sadze, aby cos sie zmienilo.
Nie ma ludzi gotowych do posiwecenia sie za kraj, a nie swoje male interesy.

W Czechach kilka kadencji temu byl rzad, ktory rozmontowal stary