Wpis z mikrobloga

Wskoczyć w tym nieludzkim państwie do drugiego progu podatkowego to jak dostać obuchem w łeb. Klasa średnia w Polsce to barany do strzyżenia. I dziwić się potem, ze każdy kto ma taką możliwość #!$%@? na działalność. Różnica brutto do netto - 41,7% (!!!) podatków i innych danin na rzecz państwa. A jeszcze później 23% vatu xdddd #podatki #polska #zlodzieje #gospodarka
hurin - Wskoczyć w tym nieludzkim państwie do drugiego progu podatkowego to jak dosta...

źródło: comment_0bHTpDlcf3UVcv3F0qNedJnPGLAiNti7.jpg

Pobierz
  • 409
  • Odpowiedz
  • 846
@final_riot: Pewnie tak, wiec koniec końców: koszt pracodawcy - 12314- płaca netto - 5967 - z tego załóżmy ze wydam wszystko na żarcie, paliwo, inne produkty - to pewnie średnio z 15% vatu wyjdzie - czyli 5072. Koniec końców z 12314 w łapy państwa trafi 7242, czyli 58%.
  • Odpowiedz
  • 1616
@munny: Po prostu uświadamiam skąd biorą się pieniądze które Twoja mama z tatą dostają na Ciebie z programu 500plus.
  • Odpowiedz
@hurin u mnie przy podobnej podstawie netto wyszło trochę lepsze z racji ze młody i dochodowy nie pełny ale już się zaczynam bać frustracji jaka przyjdź za rok jak też tyle będą kosic ode mnie ..
  • Odpowiedz
@hurin: w kraju gdzie motłoch można kupić za parę złotych, ktoś ma się przejmować tym że bogaczom zabierajo? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  • Odpowiedz
  • 597
@munny: Synek ale ja nie wrzucam tego żeby się pochwalić, bo sądzę że dyszka brutto to żaden wielki pieniądz. Wrzucam żeby pokazać, ze państwo traktuje mnie jak krezusa któremu można odebrać prawie polowę dochodów, mimo iż do krezusa bardzo daleko.
  • Odpowiedz
  • 15
@hurin ja wchodzę w II próg jakoś po 5-6 wypłatach :( znam ból, aczkolwiek teraz mam ciekawy PKUP I PPK więc nieźle się odbija.
  • Odpowiedz
  • 7
@hurin mam tak samo, najgorsze jest to że w ten próg wchodzi się z końcem roku i #!$%@? nikt tego nie przewodzi w kadrach czy gdzieś. Ostatnie dwa miesiące i #!$%@? dostajesz 50% tego co na umowie
  • Odpowiedz