Wpis z mikrobloga

Wskoczyć w tym nieludzkim państwie do drugiego progu podatkowego to jak dostać obuchem w łeb. Klasa średnia w Polsce to barany do strzyżenia. I dziwić się potem, ze każdy kto ma taką możliwość #!$%@? na działalność. Różnica brutto do netto - 41,7% (!!!) podatków i innych danin na rzecz państwa. A jeszcze później 23% vatu xdddd #podatki #polska #zlodzieje #gospodarka
hurin - Wskoczyć w tym nieludzkim państwie do drugiego progu podatkowego to jak dosta...

źródło: comment_0bHTpDlcf3UVcv3F0qNedJnPGLAiNti7.jpg

Pobierz
  • 409
  • Odpowiedz
Po prostu uświadamiam skąd biorą się pieniądze które Twoja mama z tatą dostają na Ciebie z programu 500plus.


@hurin: przed 500 podatki dostałby 8tys na rękę?
  • Odpowiedz
  • 38
Może by podnieśli kwotę wolna od podatku albo progi podatkowe, nieruszone od 15 lat? Zamiast rozdawać dziesiątki miliardów? Ba, nawet mniej by mnie bolało gdyby za tą kasę zbudowano trzy bloki jądrowe, przynajmniej miałbym prąd tańszy.
  • Odpowiedz
@hurin: Mirku, łączę się w bólu siedzę na 32% od września, boli jak oglądam pasek płacowy strasznie, szczególnie bolało porównywanie sierpniowego i wrześniowego :(
  • Odpowiedz
@hurin: Gratuluję życiowego ogarnięcia się! Tak to właśnie wygląda w praktyce! Zarabiasz 1700 euro na rękę, to trzeba Ci do%^%$ć, żeby Ci się na święta w głowie nie poprzewracało, więc w listopadzie i grudniu wypłata 1400 euro (1200 funtów)!!!
  • Odpowiedz
@hurin: dobry wpis. Śmieszy jak ludzie porównują nasze podatki do państw zachodnich które są w zasadzie podobne tylko nikt nie zauważa, że tam instytucje państwowe jak np służba zdrowia działają. U nas nic nie działa i niewolnicy się cieszą
  • Odpowiedz
@MichuB: @hurin przyłączam się do tego bólu. szlag człowieka trafia a po zeszłorocznej wypłacie zakazu konkurencji (nie ma w niej zus) przy rozliczaniu PIT zrobiła mi się taka nadwyżka że jeszcze sporo podatku dopłaciłem więc bolało potrójnie. By żyło się lepiej... nie tobie! innym. :) i dla przypomnienia bo zaraz będą minusy ... większe wpływy z tytułu wynagrodzenia = większe wydatki = większe wpływy z VAT ;)
  • Odpowiedz