Wpis z mikrobloga

https://streamable.com/epn2h

Patusy znęcają się nad młodym chłopakiem robiąc mu prawdopodobnie traumę do końca życia. Proponuję ściągnąć ich zdjęcia póki sobie smacznie śpią i nie zdają sobie sprawy jakie szambo wybije.

Fb oprawców:
https://www.facebook.com/jan972002
https://www.facebook.com/profile.php?id=100006057931040

Zawołam plusowanych to możemy zrobić drugi wpis robiąc memy z ich szpetnymi mordami. Internet nigdy nie zapomina.

#patologiazmiasta #myslenice
  • 314
  • Odpowiedz
Tak psychologa już wzywajcie bo chłopak będzie miał zniszczone życie xd. Nie popieram oprawców i uważam, że należy się im kara ale bez przesady.. mało to dzieciaków znęca się nad drugimi, śmieją, biją, poniżają przez całe lata szkoły.. ci nawet go nie uderzyli, pośmiali się i do domu. Wszędzie się znajdą debile, którzy wyczują słabszą jednostkę. Tez miałem takiego starszego dzbana w szkole i żeby to jednego, co strach było wyjść na
  • Odpowiedz
@Nattana: takie akcje są potrzebne, zgadzam się.
To co nie jest potrzebne to niszczenie życia innym ludziom za popełnione przez nich błędy.
Potrzebna jest również możliwość odkupienia win i potrzebna jest proporcjonalnosc kary do przewinienia.
A najbardziej potrzebna jest jakaś doza kontroli i odpowiedzialności linczujacego anonimowego tłumu.
W przeciwnym razie to my staniemy się oprawcami.
  • Odpowiedz
@Tuff: Tak jak napisałem wcześniej - myślę, że jest to powiązane. Tłum ma potrzebę, a jest nią poczucie sprawiedliwości. Inne poczucia włączają się, gdy po zakończeniu linczu zaczyna się wyszukiwać innych celów. Np. po akcji z Karpatią pojawiały się wpisy zachęcające do szkalowania innych Januszy hotelarstwa. I nawet podawano konkretne linki!

Zachęcam Cię do obserwacji, ilość patologii która się zbiera pod takimi akcjami oraz jej bezkarnosc wybija czasem skalę.


@Moitessier:
  • Odpowiedz
@odyn88: mnie zastanawia jedno. Jakim debilem trzeba być żeby upubliczniać swoją zbrodnie? Terroryści robią to w wiadomym celu ale inni? Za sam sposób myślenia powinni iść na pracę przymusowe do końca życia.
  • Odpowiedz
@Tuff: brak znajomości kontekstu to jeden z problemów internetowych linczowan.
Tu to raczej mało prawdopodobne ale zdarzyło się już na wykopie kilka razy takie coś.
Najslawniejsza taka akcja była z chłopakiem w "maga hat" którego linczowal CNN i inne stacje wespół z twitterem
  • Odpowiedz
@Moitessier: To według ciebie nie należy im się lincz? Wg mnie się należy, tak żeby zapamiętali do końca życia, że nie podnosi się ręki na innych ludzi. Krzywda raczej im się nie stanie, tylko dostaną nauczkę. Ten dzieciak już i tak jest bardziej poszkodowany niż oni będą.
  • Odpowiedz
Potrzebna jest również możliwość odkupienia win i potrzebna jest proporcjonalnosc kary do przewinienia.


@Moitessier: to jest dobre dla ludzi którzy żałują za swoje czyny i chcą się poprawić. U patusów raczej niespotykane.
  • Odpowiedz
@Shatter: wysłał do szpitala - tak mu #!$%@?ł, że chłopaka ze szkoły zabierała karetka.
Chłopak się w końcu gnojowi postawił i z tego co mówił napluł swojemu oprawcy w twarz jak znów go dręczono. Wtedy #!$%@? miał dostać ataku furii i najpierw rzucił chłopakiem o podłogę a później kopał po całym ciele. Chłopaka idącego na czworakach do pięlęgniarki znalazła na korytarzu jakaś sekretarka czy ktoś inny. A później wiadomo, karetka, dyrekcja
  • Odpowiedz
@Nitro_Express: wlasnie dlatego o tym piszę tutaj i poświęcam swój czas. Staram się podnieść świadomość użytkowników i zachęcić ich do oparcia się pokusie tych destruktywnych emocji.

Wszyscy uczymy się internetu i społecznych relacji w tym nowym świecie. Nikt nie ma gotowej recepty. Nie wiem czy metoda która wybrałem jest dobra i skuteczna. Zobaczymy.

Wiem, że dehumanizacja i niszczenie życia innym nie są dobre.
  • Odpowiedz
@Tuff: @Moitessier:
Ale jakie niszczenie? Przecież z tego co widzę, to na razie wykopki starają się ustalić ich szkole żeby wysłać ten filmik. Nic mu więcej nikt nie zrobi, bo tutaj też dzieci siedzą albo piwniczki :D
A problem jest taki, że nawet jak ten filmik trafi gdzieś do nauczycieli/rodziców, to tym gnojkom i tak pewnie nic się nie stanie, może poza obniżonym zachowaniem, które takie osobniki mają w #!$%@?
  • Odpowiedz