Wpis z mikrobloga

https://streamable.com/epn2h

Patusy znęcają się nad młodym chłopakiem robiąc mu prawdopodobnie traumę do końca życia. Proponuję ściągnąć ich zdjęcia póki sobie smacznie śpią i nie zdają sobie sprawy jakie szambo wybije.

Fb oprawców:
https://www.facebook.com/jan972002
https://www.facebook.com/profile.php?id=100006057931040

Zawołam plusowanych to możemy zrobić drugi wpis robiąc memy z ich szpetnymi mordami. Internet nigdy nie zapomina.

#patologiazmiasta #myslenice
  • 314
Tak psychologa już wzywajcie bo chłopak będzie miał zniszczone życie xd. Nie popieram oprawców i uważam, że należy się im kara ale bez przesady.. mało to dzieciaków znęca się nad drugimi, śmieją, biją, poniżają przez całe lata szkoły.. ci nawet go nie uderzyli, pośmiali się i do domu. Wszędzie się znajdą debile, którzy wyczują słabszą jednostkę. Tez miałem takiego starszego dzbana w szkole i żeby to jednego, co strach było wyjść na
@Nattana: takie akcje są potrzebne, zgadzam się.
To co nie jest potrzebne to niszczenie życia innym ludziom za popełnione przez nich błędy.
Potrzebna jest również możliwość odkupienia win i potrzebna jest proporcjonalnosc kary do przewinienia.
A najbardziej potrzebna jest jakaś doza kontroli i odpowiedzialności linczujacego anonimowego tłumu.
W przeciwnym razie to my staniemy się oprawcami.
@Tuff: Tak jak napisałem wcześniej - myślę, że jest to powiązane. Tłum ma potrzebę, a jest nią poczucie sprawiedliwości. Inne poczucia włączają się, gdy po zakończeniu linczu zaczyna się wyszukiwać innych celów. Np. po akcji z Karpatią pojawiały się wpisy zachęcające do szkalowania innych Januszy hotelarstwa. I nawet podawano konkretne linki!

Zachęcam Cię do obserwacji, ilość patologii która się zbiera pod takimi akcjami oraz jej bezkarnosc wybija czasem skalę.


@Moitessier:
@Shatter: wysłał do szpitala - tak mu #!$%@?ł, że chłopaka ze szkoły zabierała karetka.
Chłopak się w końcu gnojowi postawił i z tego co mówił napluł swojemu oprawcy w twarz jak znów go dręczono. Wtedy #!$%@? miał dostać ataku furii i najpierw rzucił chłopakiem o podłogę a później kopał po całym ciele. Chłopaka idącego na czworakach do pięlęgniarki znalazła na korytarzu jakaś sekretarka czy ktoś inny. A później wiadomo, karetka, dyrekcja
@Nitro_Express: wlasnie dlatego o tym piszę tutaj i poświęcam swój czas. Staram się podnieść świadomość użytkowników i zachęcić ich do oparcia się pokusie tych destruktywnych emocji.

Wszyscy uczymy się internetu i społecznych relacji w tym nowym świecie. Nikt nie ma gotowej recepty. Nie wiem czy metoda która wybrałem jest dobra i skuteczna. Zobaczymy.

Wiem, że dehumanizacja i niszczenie życia innym nie są dobre.
@Tuff: @Moitessier:
Ale jakie niszczenie? Przecież z tego co widzę, to na razie wykopki starają się ustalić ich szkole żeby wysłać ten filmik. Nic mu więcej nikt nie zrobi, bo tutaj też dzieci siedzą albo piwniczki :D
A problem jest taki, że nawet jak ten filmik trafi gdzieś do nauczycieli/rodziców, to tym gnojkom i tak pewnie nic się nie stanie, może poza obniżonym zachowaniem, które takie osobniki mają w #!$%@?