Wpis z mikrobloga

możecie powiedzieć przez kogo jest to zabronione albo jakieś przykładowe umowy?


@pierwszy_w_tyl: Sklep nie może odmówić sprzedaży towaru. Jeżeli płacisz za towar wyliczoną kwotą to musi sprzedać. A płacąc kartą płacisz odliczoną kwotę. Co za tym idzie, jeśli z jakiegokolwiek powodu odmówią sprzedaży towaru, mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności, a ich zachowanie – uznane za wykroczenie.

https://serwisy.gazetaprawna.pl/poradnik-konsumenta/artykuly/981061,sklep-nie-moze-wybierac-sobie-klientow.html
@Sawa_N_marS: ależ oczywiście że może, w pewnych sytuacjach ma do tego prawo, np gdy nie ma pieniedzy na wydanie reszty. Jest o tym ustawa znajdziesz szybko w necie. @podrokietnik: bank tu ma ch#ja do powiedzenia, firmy ktore posrednicza w sprzedazy pozwalaja na takie praktyki bo im zalezy zeby w sklepie byl ich terminal, jak odstapia od umowy to zaraz przyjdzie ktos inny z terminalem ( ͡° ͜ʖ ͡
@Nieszkodnik Źle to ująłem. Miałem na myśli, że jeżeli w miejscu sprzedaży jest czynny terminal to nikt nie powinien mi robić problemu o to, że użyje karty i mam wrażenie, że bank też powinien o to zadbać :> Bratowa pracuje w banku więc na pewno jeszcze dopytam
@khazaddum: do operatora terminala, ale skuteczność jest znikoma. U mnie jest sklep osiedlowy z taką kartką już od paru lat, zgłaszałem ze 2 razy i #!$%@? z tym zrobili
jak to wygląda z płatnością dla właściciela sklepu za terminal? Płaci procent od transakcji czy stała kwota za jedną transakcje czy jak?