Wpis z mikrobloga

@Camis: > Żaden przepis o tym nie mówi.

Krupier: Mówi:

Kwestie te reguluje m. in. nowelizacja Dyrektywy Parlamentu Europejskiego (Payment Services Directive) obowiązująca w Polsce od 20 czerwca br. – tłumaczy Wirtualnej Polsce eService.


@Camis: ale nadal nie podałes tego przepisu, tylko artykuły prasowe. A i Dyrektywa wymaga implementacji do prawa krajowego. Np. z tego artykułu wynika, że nie jest to sprzeczne z przepisami a z zawartą umową
  • Odpowiedz
ale nadal nie podałes tego przepisu, tylko artykuły prasowe.


@Jotemov12: Dyrektywa PSD, przyjęta w Polsce ponad półtora roku temu. Oraz przepisy MasterCard i VISA:

Mastercard Rules - 19 December
  • Odpowiedz
Visa Core Rules and Visa Product and Service Rules - 19 October 2019


1.5.5.1 Prohibition of Minimum or Maximum Transaction Amount


A Merchant must not establish a minimum or maximum Transaction amount as a condition for

honoring a Visa Card or Visa Electron Card.
  • Odpowiedz
Dyrektywa PSD, przyjęta w Polsce ponad półtora roku temu


@Camis: gdzie, jak przyjęta? Przecież już pisałem, że dyrektywę trzeba implementować do prawa krajowego. Mamy ustawę o usługach płatniczych i nic tam takiego nie widzę, więc pytam.

Oraz przepisy MasterCard i VISA:

no wiem - tak też napisano w tym artykule co podlinkowałem, ale ja pytam o przepis (akt prawny), który napisałeś że obowiązuje, a nie postanowienia umowne. Jesteś w stanie
  • Odpowiedz
Jesteś w stanie podać podstawę prawną z polskich przepisów


@Jotemov12: Ale wiesz że przepisy EU są ponad naszymi przepisami krajowymi?. Dyrektywa PSD została przyjęta w Polsce:

Ustawa z dnia 19 sierpnia 2011 r. o usługach płatniczych - Dz.U. 2011 nr 199 poz.
  • Odpowiedz
Dyrektywa PSD została przyjęta w Polsce


@Camis: super, to podaj mi który art. tej dyrektywy lub polskiej ustawy o usługach płatniczych zabrania wprowadzenia tych limitów

Ale wiesz że przepisy EU są ponad naszymi przepisami
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ruffio: uważam, że nie ma zasady precedensu I wynik jednej rozprawy nie ma wpływu na ogólny wynik wszystkich pozostałych rozpraw w Polsce. Tak jak mówię nie znam się, ale wydaje mi się że tak to w Polsce wygląda.
  • Odpowiedz
ówno z tym zrobią. Zgłaszałem to w klubach nie raz i nic nie zrobili. Nie zerwą z nim umowy bo mają z niego hajs, a jak zerwą to pierdyliard firm z terminalem czeka by spisać z nim umowę


@Meteor100: co zgłaszałeś. Pani kasjerce chyba. Do banku się to zgłasza i za miesiąc jest porządek.
  • Odpowiedz
  • 0
@Shamalamamayman prawidłowo uważasz, ale jest jak jest - życie.
Tak jak kiedyś komuś powiedziałem - aby rozmawiać o takich rzeczach trzeba mieć litra, bo na trzeźwo nie da rady.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
ówno z tym zrobią. Zgłaszałem to w klubach nie raz i nic nie zrobili. Nie zerwą z nim umowy bo mają z niego hajs, a jak zerwą to pierdyliard firm z terminalem czeka by spisać z nim umowę


@Meteor100: co zgłaszałeś. Pani kasjerce chyba. Do banku się to zgłasza i za miesiąc jest porządek.

@Koller:

zgłaszałem dwa razy w odstępie paru miesięcy do banku który widniał na kwitku
  • Odpowiedz
@Meteor100: ale masz zgłosić do banku w którym ty masz kartę płatniczą.
Składasz reklamacje mowiac ze płacisz co miesiac za karte 6zl czy ileś tam i obiecali ci platnosci w kazdym punkcie oznaczonym logo mastercard/visa a tu idziesz do sklepu i ci odmawiają płatności na kwotę 5.50.
  • Odpowiedz
@resuf: W kiosku na lotnisku w Gdańsku też się uchowało. Wczoraj kobieta za kasą obwieściła, że nie akceptują płatności kartą przy zakupie biletu MPK i muszę kupić coś jeszcze (°°
  • Odpowiedz
@resuf: Warszawa Bemowo, przy samym WAT jest taka buda, gdzie w zeszłe lato chciałem psu kupić wodę bo była wysoka temperatura i baba się uparła ze wody 0,5l za 3 złote przy płatności karta mi nie sprzeda bo się jej nie opłaca No i #!$%@? No i cześć. Zero empatii. Hajs ma się zgadzać i koniec. Oczywiście nie kupiłem u niej tej wody tylko 300 metrów dalej w osiedlowym sklepiku
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@khazaddum: odpusc sobie. Pisałem ostatnio do Pekao bo obsługiwali terminal pewnego gastronomicznego miejsca i dostałem maila ze to nie jest zabronione i w ich umowie nie ma dolnego limitu.
  • Odpowiedz