Wpis z mikrobloga

Mirki jest afera - kelner z menedżerem oszukali nas na ponad 300 zł, kłamali w żywe oczy i pożegnali środkowym palcem. Prośba o wykopefekt.

Proszę o 1 gwiazdkę

Bardzo nie polecam „restauracji” Taverna Balagan w #batumi, w której kelner wraz z managerem chciał nas w prostacki i żenujący sposób oszukać. Było nas 14 osób, kelner zaproponował nam talerz ryb spoza menu. Pytaliśmy o cenę 3 razy, kelner podał kwotę 70 lari. Wzielismy wiec trzy talerze. Do tego domówiliśmy jakieś ziemniaczki, sałatki itd. Pomijając fakt, ze obsługa była TRAGICZNA(a trochę po świecie jeżdżę) to przy rozliczaniu zaczęły się jaja.

Do każdego dodatku doliczył po jednym lari. Nie wspominając o 10% za serwis. Kazali płacić za sosy, które miały być darmowe. I hit - za talerze, które kosztowały 70 lari zażyczył sobie 150!!! Ponad 100% więcej.

Po kłótniach i zawołaniu menedżera, który miał totalnie w #!$%@? i udawał, ze nie mówi po angielsku(słyszałem jak gadał przez telefon), a kelner wciśka nam, że przecież to tyle od początku kosztowało. Ostatecznie moi znajomi się ugięli i zapłacili po prostu 20% mniej.

Kelner na końcu pokazał nam faka i pomachał na „pożegnanie”.

Ja #!$%@?, nikt w żadnym kraju nigdy mnie tak nie #!$%@?ł i nie potraktował. Bezczelny typ który nie dość, że oszukał nas łącznie na ponad 300 zł, to jescze kłamał w żywe oczy i pokazywał nam środkowy palec na odchodne.

Chciałbym ostrzec wszytskich potencjalnych klientów i prosić o #wykopefekt, bo to jest jawne i bezczelne ruchanie w dupe.

#afera #podroze #podrozujzwykopem #gotujzwykopem #kuchnia #jedzenie #jedzzwykopem #gruzja #oszukujo #zalesie #wykopefekt
Matioz - Mirki jest afera - kelner z menedżerem oszukali nas na ponad 300 zł, kłamali...

źródło: comment_e5WeuQxU31VuU3sYNy9ZZkUFEjQupHb5.jpg

Pobierz
  • 29
Policja w takich miejscach najczesciej staje po stronie turystów, bo nie chcą afer i żeby przyjezdni przestali przyjeżdżać.


@Galapagos_: w ogólności tak, ale w Gruzji czasem mają umowę z policją.

Ogólnie polecam w takich sytuacjach maksymalna eskalację i robienie sceny przy głównym wejściu - właściciel wie, że inni turyści zauważą chryję i odpuszcza.
@Matioz: Nie polecam całego Batumi, miasto nastawione na bogatych Rosjan. Kiedyś miałem pomysł, żeby kupić tam mieszkanie, bo są naprawde tanie, ale na szczęście wybiłem sobie ten pomysł z głowy. Nie polecam za to zrażać się do calej Gruzji - to naprawdę niezwykły kraj, a większość ludzi będzie dla Polaków szczerze przemiła. 1000x lepsze od Batumi jest Tbilisi, Kutaisi czy Gori.

Generalnie, Gruzja staje się turystycznym krajem i trochę się tym
@nastaremilion: Chłopie, ja Cię mogę wynajac żebyś mi buty czyścił, wiec o czym Ty mówisz? Nie chodzi o hajs, tylko o bycie #!$%@? oszustem, jeżeli rozdajesz swoje siano każdemu złodziejowi, to gratuluje xD
@palodisko: Gruzją jest mega przeciętna w porównaniu chociazby z Bałkanami, nie mówiąc o Bliskim Wschodzie. Budżetowy kierunek którym jak na razie mocno się zawodzę, widzę, ze nie byłeś w zbyt wielu miejscah, co?
@trolltunga: Byłem już w każdym z tych miejsc i ogólnie Batumi mi się podoba, po prostu trafiliśmy na #!$%@?, który jest zwykłym oszustem i trzeba go gnoić. Co do Gruzji, to jest spoko, ale trochę się zawiodłem jednak. Nie robi na mnie jakiegoś mega wrażenia, a te skalne miasta przy Petrze to zart ( ͡° ʖ̯ ͡°)