Wpis z mikrobloga

@LebronAntetokounmpo: jaśnie pan etatowiec może zawsze pójść sobie na chorobowe, szczególnie w wypadku długotrwałej choroby i nadal mieć wysoką wypłatę (albo ewentualnie załatwić u psychologa miesiąc "wolnego" i robić sobie remont), bawić się na płatnym urlopie, w przypadku zwolnienia do 3 miesięcy okresu wypowiedzenia, no i nie zapominajmy o wyższej emeryturze.

Mnie ta zmiana zwyczajnie dyma

A, myślałem, że pisze z lewicowcem który patrzy dalej niż odległość własnego nosa. ( ͡
  • Odpowiedz
@matt-pitt: nie interesuje mnie bycie oszustem podatkowym, gdy będę robił pracę dla jednego podmiotu, pod jego kierownictwem i na jego narzędziach. Chcę, aby z podatków były dobre usługi publiczne a obecnie też chcę czuć się bezpieczny przed hordami z Rosji. Obniżka podatków dla pożalsięboże polskich Jobsów i Gatesów mnie dyma. Sam skorzystałem z polskiego uniwersytetu a dyplom tej uczelni zrobił mi całą karierę, moja mama była dobrze leczona w szpitalach. Chcę,
  • Odpowiedz
jaśnie pan etatowiec może zawsze pójść sobie na chorobowe


@MichauDelendaEst: Bo płaci składkę chorobową. Breaking: przedsiębiorca też może taką płacić i też będzie miał chorobowe
  • Odpowiedz
@LebronAntetokounmpo: i co z tego że bierze fakturę za kolację? Dokumentuje w ten sposób koszt firmy. To wcale nie oznacza że odliczy VAT albo zaliczy jako koszt podatkowy (i w tym konkretnym przypadku nie odliczy ani VAT ani nie będzie to KUP)
  • Odpowiedz
@LebronAntetokounmpo: No to powodzenia, bo ze startem w stylu...

JDGi, mikroprzedsiębiorstwa z krotkimi rączkami do innowacji, ale długi ryj po zwroty podatków, wrzucania wszystkiego w koszty i mobbingu


... to więszkość ma na ciebie #!$%@?. Ja należę do tych co może i by rozważyli głos na gospodarczą lewicę, ale jak widzę co to środowisko sobą jako ludzie reprezentuje to szybko mi przechodzi.
  • Odpowiedz
@LebronAntetokounmpo: był to oststni raz kiedy zagłosowałem na PO, tylko #razem. Oczywiście etatowca #!$%@?ć prętem po ryju, dajcie nam odrazu 80% klin podatkowy od pracy na etacie. Fliperzy 12% dochodowego, landlordzi 7.5%, pesiedsiebiorcy obniżona składka zdrowotna, rolasy dopłaty z eu, a etatowca? Etatowca można #!$%@?ć #!$%@?ć i #!$%@?ć. Czerwony sztandar wprowadzi, kapitał uspołecznić, PSL #!$%@?ć.
  • Odpowiedz
... to więszkość ma na ciebie #!$%@?. Ja należę do tych co może i by rozważyli głos na gospodarczą lewicę, ale jak widzę co to środowisko sobą jako ludzie reprezentuje to szybko mi przechodzi.


@matt-pitt: wiesz, już powyżej miałeś przykład gościa, który mi pisał, że etat jest do brania miesiąca wolnego od psychiatry na remont xD Poza tym, to wykop, tutaj nie ma wrażliwości i pisze się ostro. Niemniej prawdą jest
  • Odpowiedz
  • 3
@LebronAntetokounmpo pracodawca dopłaca do Twojej pensji kilka tys. żebyś miał urlop, którego przedsiębiorcy nie mają w praktyce, ponoszą znacznie większe ryzyko, a jak zachorują to dostają grosze albo nic. Obniżają walenie w kakao wielu przedsiębiorców, których jedziesz, których dociskał PiS. UOP dostaje mniej, ale za to mają jak pączki w maśle + zdolność kredytową najwyższą w stosunku do zarobków.

I pracowałem na UOP kilka lat, teraz nie, ponoszę to ryzyko i mam
  • Odpowiedz