Wpis z mikrobloga

no ale #!$%@? co z tego jak dla większości są to spore pieniądze?


@Harmonia:

nie dla wiekszosci. Dla MNIEJSZOSCI. Tyle to dostaniesz z firmy pozyczkowej, jak jestes bezdomna, wazne, zebys miala dostep do internetu.

nawet zarabiając większą kasę to nie mając oszczędności to 3k może być problemem


@Harmonia:

bycie glupim tez moze byc problemem

Nie mówię, że jesteś bogaczem jak masz 3k oszczędności, ale takie z dupy #!$%@?, bo Ciebie
@heyimay:
Jeśli chcesz się bardzo zabezpieczyć to chyba najlepszym rozwiązaniem jest weksel - wygoogluj sobie i przeczytaj co to takiego.
Weksel ma taką dobrą cechę że może być na okaziciela - to znaczy zobowiązuje kogoś do oddania pieniędzy posiadaczowi weksla a nie imiennie Tobie. Dzięki temu w razie problemów nie musiałabyś usiłować odzyskiwać długu osobiście, bawić się w sądy i komorników, tylko mogłabyś odzyskać część pieniędzy (ale nie wiem jaką część
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@heyimay: mam przyjaciela z którym często wzajemnie sobie pożyczamy pieniądze raz on potrzebuje kilka tys, raz ja.

Jest to jedyna znajomość której byłem w stanie zaufać,. 50 innych osób którym pożyczyłem mniejsze kwoty zawsze sprawiało problemy więc wniosek jest taki

Nie każdy będzie próbował cię oszukać, ale zdecydowana większość.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@heyimay: Weksel.
I powiedz jej wprost że termin płatności taki i automatycznie w przypadku braku postępowanie nakazowe, że nothing personal, bo po prostu brak płatności = postępowanie.
@heyimay: ja pozyczylem "koledze" 2k. Glownie z powodu ze byl naprawde na krawedzi i dlatego ze raz mi oddal 4k jak pozyczyl. On siedzi i to posiedzi dlugo a ja pieniedzy nie zobacze nigdy. Znam go 17lat.

Dobry zwyczaj nie pozyczaj. Skoro nie ma pieniedzy to i za jakis czas tez ich nie bedzie mieć.

Wymyśl jakąś scieme, wymówkę że nie masz albo że czekasz ale teraz nie masz.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@heyimay:
1. Oceń zdolność kredytową, jeśli ktoś zarabia 20k rocznie i ma rodzinne to 3k jest zbyt duża kwota
2. Ustal warunki na piśmie, harmonogram spłat, itp (odsetki lub/i prowizja), przynajmniej w mailu
3 Kasę przekaz w formie przelewu
4 Wspomnij w mailu/umowie o podatku od pożyczki, co go zasady płaci pożyczkobiorca, ale nie zawsze musi.
5 kontroluj na bieżąco harmonogram. Jeśli jest 3 dni spóźnienia dzwoń i się przypomnij, jeśli
@heyimay: mi się zdarzało pożyczac znajomym pieniądze, kwoty podobnego rzędu. Tylko że ja ich znalem kilka ładnych lat. Wiem że innym osobom bym nie pożyczył. Wg mnie kwestia mocno indywidualna. Sprawdz sobie czy sam przelew z tytułem pożyczka w razie czego jakoś Cię nie zabezpieczenia. A jak masz duże wątpliwości to najlepiej nie pożyczaj.
@r4do5: z tym dorosły to żartowałem. Generalnie karta kredytowa jest dobra do płacenia za hotele/samoloty/ wynajem aut/zakupy przez internet. Niektórych obiektów nie zarezerwujesz w ogóle bez karty kredytowej (chociaż zdarza się to coraz rzadziej na szczęście).

Po pierwsze masz ochronę kupującego (charge back) jeżeli usługa nie została wykonana lub została wykonana niezgodnie z umową. Dużo zależy od banku, ale generalnie bardzo ułatwia dochodzenie swoich praw. Do tego istnieje możliwość "rezerwacji" na
@heyimay nie pozyczam. Wystarczy mi to jak na interesach z rodzina wychodzil moj ojciec. Przez to i ja jestem w plecy, bo nasza rodzina wydymana przez dalsza rodzine stracila czesc jednej z dzialek. Jak mi ktos z rodziny cos proponuje, to tlumacze ze nie, dziekuje, bo chce zachowac dobre stosunki a w interesach czasem ciezko jest zachowywac dobre stosunki.