Wpis z mikrobloga

Dziś pokażę, co jem przez cały dzień na diecie wegańskiej. Wpisy dedykuje dla wszystkich, którzy chcą po prostu ograniczyć produkty odzwierzęce/zwiększyć udział roślinnych w diecie. Przede wszystkim podrzucę kilka przepisów, z których można zrobić różne pasty, smarowidła i tym podobne, które mogą dłużej poleżeć w lodowce, mają w miarę uniwersalne zastosowanie i zwyczajnie można z nich zrobić posiłek w 5 minut, np. szybkie śniadanie. Oraz wskażę, jak przemycić białko w zjadliwej, smacznej formie, bo ostatnio widzę sporo wpisów o bezsmakowości tofu i produktów sojowych.

Wygląda jak wiadomo co, ale smakuje bardzo dobrze. Szybkie zbilansowane wegańskie śniadanie ʕʔ

- 2 kanapki z twarożkiem wielkopolskim z tofu -> dostarcza przede wszystkim białka (u mnie posypane ziarenkami czarnuszki)

https://www.jadlonomia.com/przepisy/wielkopolski-twarozek-z-tofu/
Ja dałam ciut mniej tofu i tyle samo przypraw, więc jest odrobinę intensywniejszy w smaku i wg mnie tak jest idealnie.

- 1 kanapka ze smalczykiem z białej fasoli -> dostarcza białka i węglowodanów

https://www.jadlonomia.com/przepisy/wegetarianski-smalec-z-jabkie/
W tym przepisie najważniejsze jest odpowiednie uprażenie cebuli i jabłek- by miały barwę mleczno-złocistą i nie były gorzkie.

- Pomidor z cebulą z olejem lnianym- dostarcza kwasów tłuszczowych omega 3 i węglowodanów

- Sok wyciskany z pomarańczy - węglowodany, dodatkowo sporo wit. C i potasu.

Myślę, że przy wykorzystaniu pieczywa pełnoziarnistego nadaje się na dietę redukcyjną.

#wegetarianizm #weganizm #sniadanie #dieta
Pobierz
źródło: comment_5jqWsl9qDZiL2d8ZZKkbboGkP9oIAHYD.jpg
  • 157
To tak, nie działa, bo ktoś mocno aktywny fizycznie, trenujący na siłowni, ważący koło 90kg nie da rady funkcjonować na 90g białka, tylko będzie go potrzebował te 150-250g


@Zelber: () pomyliłeś tag #dieta z tagiem #mirkokoksy. Ja przedstawiam swoją normalną codzienną dietę. Nie chodzę na siłownię, nie ćwiczę, więc spożywam normalną ilość białka. Gdybym ćwiczyła, to logiczne, że ten jadłospis wyglądałby inaczej.
@Skogyr nigdy nie brałam żadnych suplementów z żelazem, regularnie badam krew i wszystko w normie, nawet nie zbliża się do dolnej granicy. za to moje koleżanki.. połowa ma niedokrwistość, a dieta ich opiera się głównie na nabiale i mięsie :) martw się lepiej o siebie
@3I_i ee przede wszystkim ograniczenie śmierci niewinnych istot? po jaką cholerę mam jeść zwłoki czyjeś jak ewidentnie nie muszę tego robić ¯_(ツ)_/¯ zmniejszenie ryzyka wystąpienia niektórych chorób, większe dbanie o zdrowie wynikające z patrzenia na to co się je i mnóstwo ekologicznych powodów, ja nie widzę żadnych minusów i jest to sensowne
jakich chorób


@Skogyr: z Wikipedii:

In preliminary clinical research, vegan diets lowered the risk of type 2 diabetes, high blood pressure, obesity, and ischemic heart disease.[29][30][31][32] A 2017 systematic review of multiple observational studies of vegetarians and vegans showed a significantly reduced risk of total cancer incidence in vegans studied.[247]
@Skogyr:

Harvard Medical School has commented that "plant-based eating is recognized as not only nutritionally sufficient but also as a way to reduce the risk for many chronic illnesses".[26] Kaiser Permanente, the largest healthcare organization in the United States, has written, "Research shows that plant-based diets are cost-effective, low-risk interventions that may lower body mass index, blood pressure, HbA1C, and cholesterol levels. They may also reduce the number of medications needed
@pawlak: Super, tylko vege leczy te choroby. Vegetarianie mimo, że nie #!$%@?ą tłuszczy zwierzecych też chorują cukrzyce, mają problemy z cholesterolem i zatorami, chorobami układu sercowo-naczyniowego itd.
Wynika to z niezrozumienia tematu i przyczyn tych chorób, a że przechodząc na dietę eliminacyjną zmuszony jesteś do zapoznania się z podstawami zdrowego żywienia i zaczynasz czytać składy produktów, czy wybierać te najmniej przetworzone to jest powód dla którego unika się chorób, ale nie
ale nie jest to związane z vege, bo na diecie mięsnej można z taką samą skutecznością tych samych chorób unikać.


@Skogyr: oczywiście nie masz żadnego źródła na potwierdzenie tych słów. ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tygryske: mogę być ten przegrany, twój wybór, twoje zdrowie, z każdej decyzji wszyscy będziemy kiedyś rozliczeni, za wszystko się płaci mordeczko, powodzenia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@notoelo: ja go zaczęłam zauważać po tym jak w jakimś poście niedawno wywołał w ludziach ogromne poruszenie mówiąc, że godnością u kobiety (która sama w sobie, z racji płci, nie ma za wiele do zaoferowania) będzie danie dupy facetowi za to, że kupił jej drogie wino xd co by nie myśleć o tych trollach, to ten jest skuteczny :D
W świecie normalnym to praktycznie nie zauważam bólu dupy o wege czy