Wpis z mikrobloga

Dziś pokażę, co jem przez cały dzień na diecie wegańskiej. Wpisy dedykuje dla wszystkich, którzy chcą po prostu ograniczyć produkty odzwierzęce/zwiększyć udział roślinnych w diecie. Przede wszystkim podrzucę kilka przepisów, z których można zrobić różne pasty, smarowidła i tym podobne, które mogą dłużej poleżeć w lodowce, mają w miarę uniwersalne zastosowanie i zwyczajnie można z nich zrobić posiłek w 5 minut, np. szybkie śniadanie. Oraz wskażę, jak przemycić białko w zjadliwej, smacznej formie, bo ostatnio widzę sporo wpisów o bezsmakowości tofu i produktów sojowych.

Wygląda jak wiadomo co, ale smakuje bardzo dobrze. Szybkie zbilansowane wegańskie śniadanie ʕʔ

- 2 kanapki z twarożkiem wielkopolskim z tofu -> dostarcza przede wszystkim białka (u mnie posypane ziarenkami czarnuszki)

https://www.jadlonomia.com/przepisy/wielkopolski-twarozek-z-tofu/
Ja dałam ciut mniej tofu i tyle samo przypraw, więc jest odrobinę intensywniejszy w smaku i wg mnie tak jest idealnie.

- 1 kanapka ze smalczykiem z białej fasoli -> dostarcza białka i węglowodanów

https://www.jadlonomia.com/przepisy/wegetarianski-smalec-z-jabkie/
W tym przepisie najważniejsze jest odpowiednie uprażenie cebuli i jabłek- by miały barwę mleczno-złocistą i nie były gorzkie.

- Pomidor z cebulą z olejem lnianym- dostarcza kwasów tłuszczowych omega 3 i węglowodanów

- Sok wyciskany z pomarańczy - węglowodany, dodatkowo sporo wit. C i potasu.

Myślę, że przy wykorzystaniu pieczywa pełnoziarnistego nadaje się na dietę redukcyjną.

#wegetarianizm #weganizm #sniadanie #dieta
Catit - Dziś pokażę, co jem przez cały dzień na diecie wegańskiej. Wpisy dedykuje dla...

źródło: comment_5jqWsl9qDZiL2d8ZZKkbboGkP9oIAHYD.jpg

Pobierz
  • 157
  • Odpowiedz
@Sefton: no, tak samo jak zabiłbym kogoś mając do wyboru jedynie zabicie albo bycie zabitym xD rozumiem, że jak teraz nie chcę nikogo zabić, to też jestem dwulicowy xD


@Im_from_alaska: Dupa z ciebie a nie weganin. "Nie jem mięsa bo to morderstwo ale zjem, żeby nie umrzeć". Takich jak ty golono na łyso podczas wojny.
  • Odpowiedz
@cukrowyburakatakuje: zwierzeta beda zabijane w coraz mniejszych ilosciach, mieso stanie sie jedzeniem dla biednych (to juz w sumie nastepuje bo taniej jesc parowki niz zdrowe rzeczy) zmieni sie moda a wraz z nia przemysl miesny pojdzie mocno w dol. tacy ludzie wlasnie zmieniaja swiat na lepsze. fajnie co?
  • Odpowiedz
@cukrowyburakatakuje: zwierzeta beda zabijane w coraz mniejszych ilosciach, mieso stanie sie jedzeniem dla biednych (to juz w sumie nastepuje bo taniej jesc parowki niz zdrowe rzeczy) zmieni sie moda a wraz z nia przemysl miesny pojdzie mocno w dol. tacy ludzie wlasnie zmieniaja swiat na lepsze. fajnie co?


@violentj: Kolejna gwiazda. Parówki są w 90% wegańskie
  • Odpowiedz
Dupa z ciebie a nie weganin


@Sefton: to akurat fakt, bo nie jestem weganinem xD

i nadal pytam czy scenariusz hipotetycznej globalnej katastrofy gdzie ludzie są pozbawieni praktycznie wszystkiego i często są zmuszeni do podejmowania decyzji wbrew własnemu światopoglądowi, to jedyny argument za dietą mięsną?
  • Odpowiedz
@violentj: Powinieneś zacząć pisać fantastykę. Dlaczego uważasz, że nie zabijając zwierząt świat zmieni się na lepsze?
Jak dla mnie mięso może być jedzeniem dla biednych chociaż i tak Twoje wysrywy nie mają nic wspólnego z prawdą. W sumie odpowiedziałbym Ci, ale nie ma na co bo większej głupoty nikt nie napisał jeszcze w tym temacie
  • Odpowiedz
Dupa z ciebie a nie weganin

@Sefton: to akurat fakt, bo nie jestem weganinem xD

i nadal pytam czy scenariusz hipotetycznej globalnej katastrofy gdzie ludzie są pozbawieni praktycznie wszystkiego i często są zmuszeni do podejmowania decyzji wbrew własnemu światopoglądowi, to jedyny argument za dietą mięsną?


@Im_from_alaska: Jaki argument za dietą mięsna? To tylko przykłąd hipokryzji
  • Odpowiedz
@cukrowyburakatakuje: brak b12 i dobrze przyswajalnego żelaza jak mawia Patryk z podmikroskopem powodują, że dieta jest nieracjonalna bo wymaga suplementacji. Z wieloma zresztą składnikami mikro i makro może być problem, białko tutaj to gówno,mało produktów o pełnym aminigramie, do 50% gorsza pezyswajalnosc i strawnosc,pełno błonnika i substancji antyodwyczych które dodatkówo powodują pogorszenie wchłaniania i tak #!$%@? form Wit i minerałów.

Nie mówię, że się nie da, bo da się, a wypiersolenie
  • Odpowiedz
Bez mięsa nie możesz być w dobrej formie, jesteś tylko chodzącym warzywem. Przecież to jest takie oczywiste, a ćwierćinteligenci dalej będą się spierać


@cukrowyburakatakuje: powiedz to Da Vinciemu, który przeżył na takiej diecie 500 lat temu, gdy nie było tofu czy mleka roślinnego, i jak wszystko na to wskazuje, był w świetnej dyspozycji intelektualnej. Ty natomiast 500 lat po nim na niezwykle odżywczej diecie mięsnej nie potrafiłeś nawet nauczyć się ortografii
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Catit: od jakiego czasu jesteś wegan? + Czy uważasz, że jak ktoś zje pizzę z zwykłym serem, to może kolejnego dnia mówić, że nadal jest weganem od 4lat? XD
  • Odpowiedz
brak b12 i dobrze przyswajalnego żelaza jak mawia Patryk z podmikroskopem powodują, że dieta jest nieracjonalna bo wymaga suplementacji


@Skogyr: to ten typ, który zasłynął z tego, że przypisywał sobie wyształcenie/kompetencje, których nie posiadał? Pytam, bo kojarzę pseudonim z konkretną aferą.

Dodatkowo nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, ale właśnie określiłeś każdą dietę w Posce nieracjonalną, bo uwaga- każda dieta w Polsce wymaga suplementacji (a mianowicie wit D w okresie jesień-
  • Odpowiedz