Wpis z mikrobloga

Dziś pokażę, co jem przez cały dzień na diecie wegańskiej. Wpisy dedykuje dla wszystkich, którzy chcą po prostu ograniczyć produkty odzwierzęce/zwiększyć udział roślinnych w diecie. Przede wszystkim podrzucę kilka przepisów, z których można zrobić różne pasty, smarowidła i tym podobne, które mogą dłużej poleżeć w lodowce, mają w miarę uniwersalne zastosowanie i zwyczajnie można z nich zrobić posiłek w 5 minut, np. szybkie śniadanie. Oraz wskażę, jak przemycić białko w zjadliwej, smacznej formie, bo ostatnio widzę sporo wpisów o bezsmakowości tofu i produktów sojowych.

Wygląda jak wiadomo co, ale smakuje bardzo dobrze. Szybkie zbilansowane wegańskie śniadanie ʕʔ

- 2 kanapki z twarożkiem wielkopolskim z tofu -> dostarcza przede wszystkim białka (u mnie posypane ziarenkami czarnuszki)

https://www.jadlonomia.com/przepisy/wielkopolski-twarozek-z-tofu/
Ja dałam ciut mniej tofu i tyle samo przypraw, więc jest odrobinę intensywniejszy w smaku i wg mnie tak jest idealnie.

- 1 kanapka ze smalczykiem z białej fasoli -> dostarcza białka i węglowodanów

https://www.jadlonomia.com/przepisy/wegetarianski-smalec-z-jabkie/
W tym przepisie najważniejsze jest odpowiednie uprażenie cebuli i jabłek- by miały barwę mleczno-złocistą i nie były gorzkie.

- Pomidor z cebulą z olejem lnianym- dostarcza kwasów tłuszczowych omega 3 i węglowodanów

- Sok wyciskany z pomarańczy - węglowodany, dodatkowo sporo wit. C i potasu.

Myślę, że przy wykorzystaniu pieczywa pełnoziarnistego nadaje się na dietę redukcyjną.

#wegetarianizm #weganizm #sniadanie #dieta
Catit - Dziś pokażę, co jem przez cały dzień na diecie wegańskiej. Wpisy dedykuje dla...

źródło: comment_5jqWsl9qDZiL2d8ZZKkbboGkP9oIAHYD.jpg

Pobierz
  • 157
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 297
@Catit: byłem kiedyś na diecie wegańskiej i to było najgorsze 15 minut w moim życiu, powodzonka i smacznego
  • Odpowiedz
@Catit:

przy wykorzystaniu pieczywa pełnoziarnistego nadaje się na dietę redukcyjną.

możesz jeść białe pieczywo, możesz jeść fastfoody na redukcji
  • Odpowiedz
@kRpt: pewnie, ale to są puste kalorie, a jak się ogranicza kaloryczność, to chyba powinno się dbać o to, by dostarczać bardziej wartościowych rzeczy
  • Odpowiedz
@Im_from_alaska: Nie da się żyć bez mięsa. Nazwałbym to raczej wegetacją, a nie życiem. Mam jednego znajomego wegana i jest to zwykły obłąkaniec. Gdyby nie to, że mamy wspólnych znajomych i to oni go zapraszają nie chciałbym mieć z takim człowiekiem w ogóle do czynienia. Widze, że op nadal mi nie odpisał w imię czego sam się otruwa
  • Odpowiedz
@Catit: Co za patologia. "Nie jem mięsa ale nazywam """dania""" wegańskie jakby nimi nie były. Tu macie kochani przepis na smalec z fasoli, tutaj natomiast burger z gówna a na deser mleko sojowe. Do wszystkiego łopata przypraw, bo wszystko smakuje jak gips. 100 gram białka w 10 gramach trawy, którego i tak nie przyswoicie. Ważne, że estrogenów jest tyle, że cycki w rozmiarze DD urosną noworodkowi. I cyk fotka."
  • Odpowiedz
@Catit: Gicior. Jestem mięsożerna, ale czasem się łapię, że przez kilka dni żadne mięso się u mnie nie pojawiło na talerzu, tym bardziej będę zerkać, co tam zamieszczasz - szukam inspiracji na wzbogacenie diety, a u Ciebie już chociażby smalczyk z białej fasoli jest czymś, o czym nie miałam pojęcia. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czekam na wincyj!

  • Odpowiedz