Wpis z mikrobloga

Dziś pokażę, co jem przez cały dzień na diecie wegańskiej. Wpisy dedykuje dla wszystkich, którzy chcą po prostu ograniczyć produkty odzwierzęce/zwiększyć udział roślinnych w diecie. Przede wszystkim podrzucę kilka przepisów, z których można zrobić różne pasty, smarowidła i tym podobne, które mogą dłużej poleżeć w lodowce, mają w miarę uniwersalne zastosowanie i zwyczajnie można z nich zrobić posiłek w 5 minut, np. szybkie śniadanie. Oraz wskażę, jak przemycić białko w zjadliwej, smacznej formie, bo ostatnio widzę sporo wpisów o bezsmakowości tofu i produktów sojowych.

Wygląda jak wiadomo co, ale smakuje bardzo dobrze. Szybkie zbilansowane wegańskie śniadanie ʕʔ

- 2 kanapki z twarożkiem wielkopolskim z tofu -> dostarcza przede wszystkim białka (u mnie posypane ziarenkami czarnuszki)

https://www.jadlonomia.com/przepisy/wielkopolski-twarozek-z-tofu/
Ja dałam ciut mniej tofu i tyle samo przypraw, więc jest odrobinę intensywniejszy w smaku i wg mnie tak jest idealnie.

- 1 kanapka ze smalczykiem z białej fasoli -> dostarcza białka i węglowodanów

https://www.jadlonomia.com/przepisy/wegetarianski-smalec-z-jabkie/
W tym przepisie najważniejsze jest odpowiednie uprażenie cebuli i jabłek- by miały barwę mleczno-złocistą i nie były gorzkie.

- Pomidor z cebulą z olejem lnianym- dostarcza kwasów tłuszczowych omega 3 i węglowodanów

- Sok wyciskany z pomarańczy - węglowodany, dodatkowo sporo wit. C i potasu.

Myślę, że przy wykorzystaniu pieczywa pełnoziarnistego nadaje się na dietę redukcyjną.

#wegetarianizm #weganizm #sniadanie #dieta
Catit - Dziś pokażę, co jem przez cały dzień na diecie wegańskiej. Wpisy dedykuje dla...

źródło: comment_5jqWsl9qDZiL2d8ZZKkbboGkP9oIAHYD.jpg

Pobierz
  • 157
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Catit: po prostu chodzi mi o to, że jak ktoś sporadycznie coś zje to powinnien chyba zegar zerować w mówieniu od kiedy jest na diecie wegańskiej xd tak jak z rzucaniem papierosów, jak ktoś zapali 10 na rok to nie znaczy, że nie palił nic w roku xd może i ja domowe bym polubiła, bo nienawidzę roślinnych, a próbowałam tylko ze sklepu. A po dodaniu do kawy to kawa robi się
@banjo: u mnie po kokosowym była mdła, z migdałowym jest dużo lepiej, ale ja dodaję też szczyptę cynamonu i syrop klonowy, a spróbuję też dodać trochę karobu, bo podejrzewam, że może dodatkowo poprawić walory smakowe. PS może jakieś zamienniki cukru?
@Karolima: twarożek z tofu
@Catit: jako zadeklarowana fanką tatara i mięsa wszelakiego, są 3 wegańskie rzeczy które uwielbiam xD

1. Pasta z suszonych pomidorów (pomidory, oliwą, czosnek, czarne oliwki, przecier pomidorowy)
2. Piernik fit z pomidorami, bez jajek
3. Sałatka makaronowa (makaron świderki, tofu wędzone - koniecznie to z Lidla, zielone oliwki, roszponka, czerwona cebula, groszek, pomidorki koktajlowe, oliwą, sos sojowy, przyprawa: suszone pomidory z czosnkiem i bazylią)
@Catit: dietetycy zalecają ograniczenie spożywania mięsa do jedzenia go np. (bodajże) co 2 dni, a wykopki, które z dietetykiem mają to do czynienia, że widzieli reklamę na wykopie, jak zwykle psioczą na wegetarian, że zdechną xD

nie wiem czy niektórzy wiedzą, ale dieta diecie nierówna i tak samo jak dieta wegetariańska może być zagrożeniem dla zdrowia to tak samo dieta oparta wyłącznie na mięsie może być zagrożeniem

a kanapeczki pierwsza klasa,
@Catit: nie wiem o jaką aferę chodzi. Idąc Twoim tokiem rozumowania można wykluczyć wszystkie pokarmy i zrec same tabletki. Bo skoro brakuje nam w diecie jednego minerału to przecież nic się nie stanie jak będzie ich brakować 10 czy 20.
Co za patologia. "Nie jem mięsa ale nazywam """dania""" wegańskie jakby nimi nie były. Tu macie kochani przepis na smalec z fasoli, tutaj natomiast burger z gówna a na deser mleko sojowe.


@Sefton: a co powiesz na określenie "kabanosy drobiowe", "schabowy z kurczaka" lub "masło orzechowe"? Obejrzyj sobie filmik, pani w nim ładnie wyjaśnia takim betonom jak ty.

Nie warto, ale w sumie fajnie, że takie wpisy wciąż powstają, przynajmniej wiadomo
takietomile - >Co za patologia. "Nie jem mięsa ale nazywam """dania""" wegańskie jakb...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Catit: nie chodzi o sam cukier jako "zło", kiedyś przestałam dodawać cukier do herbaty i kawy, bo myślałam, że to zmniejszy ilość kalorii xD potem się tak przyzwyczaiłam, że zwykła kawa z mlekiem jak ma cos słodkiego w sobie to mi niedobrze. Co innego te wynalazki mokka, czy inne ( ͡° ͜ʖ ͡°)