Wpis z mikrobloga

Dziś pokażę, co jem przez cały dzień na diecie wegańskiej. Wpisy dedykuje dla wszystkich, którzy chcą po prostu ograniczyć produkty odzwierzęce/zwiększyć udział roślinnych w diecie. Przede wszystkim podrzucę kilka przepisów, z których można zrobić różne pasty, smarowidła i tym podobne, które mogą dłużej poleżeć w lodowce, mają w miarę uniwersalne zastosowanie i zwyczajnie można z nich zrobić posiłek w 5 minut, np. szybkie śniadanie. Oraz wskażę, jak przemycić białko w zjadliwej, smacznej formie, bo ostatnio widzę sporo wpisów o bezsmakowości tofu i produktów sojowych.

Wygląda jak wiadomo co, ale smakuje bardzo dobrze. Szybkie zbilansowane wegańskie śniadanie ʕʔ

- 2 kanapki z twarożkiem wielkopolskim z tofu -> dostarcza przede wszystkim białka (u mnie posypane ziarenkami czarnuszki)

https://www.jadlonomia.com/przepisy/wielkopolski-twarozek-z-tofu/
Ja dałam ciut mniej tofu i tyle samo przypraw, więc jest odrobinę intensywniejszy w smaku i wg mnie tak jest idealnie.

- 1 kanapka ze smalczykiem z białej fasoli -> dostarcza białka i węglowodanów

https://www.jadlonomia.com/przepisy/wegetarianski-smalec-z-jabkie/
W tym przepisie najważniejsze jest odpowiednie uprażenie cebuli i jabłek- by miały barwę mleczno-złocistą i nie były gorzkie.

- Pomidor z cebulą z olejem lnianym- dostarcza kwasów tłuszczowych omega 3 i węglowodanów

- Sok wyciskany z pomarańczy - węglowodany, dodatkowo sporo wit. C i potasu.

Myślę, że przy wykorzystaniu pieczywa pełnoziarnistego nadaje się na dietę redukcyjną.

#wegetarianizm #weganizm #sniadanie #dieta
Catit - Dziś pokażę, co jem przez cały dzień na diecie wegańskiej. Wpisy dedykuje dla...

źródło: comment_5jqWsl9qDZiL2d8ZZKkbboGkP9oIAHYD.jpg

Pobierz
  • 157
czym się truje? poza tym takie wpisy do niczego nie namawiają, raczej pokazują, że da się żyć bez mięsa albo w ogóle składników odzwierzęcych


@Im_from_alaska: Odpisuj na posty trolli-debili, to na pewno dobry pomysł ¯\_(ツ)_/¯
@MirekWyznajeAnonimowo: nie ośmieszaj się. Jesli chcesz to siedź cały dzień na wykopie i licz, ile zjem białka. Ale chyba trzeba mieć nie po kolei w głowie, jeśli myśli się, że ktoś bedzie cały dzień gotować + odpisywać na komentarze antynaukowych szurów (do których zaliczam także osoby kwestionujące strączki jako źródło białka czy to że śniadanie powinno się składać głównie z węgli złożonych) + jeszcze liczyć makro dla każdej łyżeczki sosu/dipu, którym
nie ośmieszaj się. Jesli chcesz to siedź cały dzień na wykopie i licz, ile zjem białka. Ale chyba trzeba mieć nie po kolei w głowie, jeśli myśli się, że ktoś bedzie cały dzień gotować + odpisywać na komentarze antynaukowych szurów (do których zaliczam także osoby kwestionujące strączki jako źródło białka czy to że śniadanie powinno się składać głównie z węgli złożonych) + jeszcze liczyć makro dla każdej łyżeczki sosu/dipu, którym smaruje kanapkę.
@Catit:
Z past chętnie skorzystam. Taka ciekawostka: w górach mi się lepiej śmiga po kaszy bulgur z olejem/masłem i marchwią plus hummus z pajdami niż po mięsiwie i nabiale. W sensie moc podobna, ale na trzewiach lżej przy pierwszej opcji. Myślę, że nie ma co demonizować ani jednej czy drugiej strony barykady, a czerpać z nich jak najlepiej się da.
P. S. Zainspirowaliście mnie niektórzy, nawet o żarcie się chlać. Wstyd.
3. Sałatka makaronowa (makaron świderki, tofu wędzone - koniecznie to z Lidla, zielone oliwki, roszponka, czerwona cebula, groszek, pomidorki koktajlowe, oliwą, sos sojowy, przyprawa: suszone pomidory z czosnkiem i bazylią)


@malinowa_chmurka: Zajebioza, wjedzie na sylwestra :D Jedna z koleżanek jest weganką, więc będzie różnorodność, a sam też lubię popróbować nowych rzeczy.
ps. na jakiej podstawie twiedzisz, ze twoj postowany posilek jest zbilansowany, skoro tego nie policzylas? na oko? ( _)

tak w ogole to caly dzien gotujesz? to jest normalne? xD


@MirekWyznajeAnonimowo: nie napisałam, że cały dzień gotuje. Zacznij czytać ze zrozumieniem.

diete weganska da sie zbilansowac, ale jest to bardzo trudne i wiekszosc ludzi takich jak ty, zwyczajnie nie potrafi tego zrobic


@MirekWyznajeAnonimowo: urojenia, ja nie dyskutuje
nie napisałam, że cały dzień gotuje. Zacznij czytać ze zrozumieniem.

Ale chyba trzeba mieć nie po kolei w głowie, jeśli myśli się, że ktoś bedzie cały dzień gotować + odpisywać na komentarze antynaukowych szurów


@Catit: ¯\_(ツ)_/¯ no i taka gadka z toba. nie marnuje na ciebie czasu, bo dalej jestes agresywna i dalej urzadzasz sobie jakies osobiste wycieczki.
@KootyCat: @smyl: @violentj: @Catit: @Im_from_alaska:
#!$%@?, ludzie... debatujecie z oczywistym trollem:

Mam jednego znajomego wegana i jest to zwykły obłąkaniec. Gdyby nie to, że mamy wspólnych znajomych i to oni go zapraszają nie chciałbym mieć z takim człowiekiem w ogóle do czynienia. Widze, że op nadal mi nie odpisał w imię czego sam się otruwa

Serio nic nie zadzwoniło po tym fragmencie? Nic...?

To chyba
@Catit:

i zje 2 razy tyle białka co ja, bo zje co najmniej 2 takie porcje.

To tak, nie działa, bo ktoś mocno aktywny fizycznie, trenujący na siłowni, ważący koło 90kg nie da rady funkcjonować na 90g białka, tylko będzie go potrzebował te 150-250g.
@XpedobearX: cieszę się, że się przydało, udanego Sylwestra () ostatnio robiłam te sałatkę na parapetówkę, przepis od koleżanki weganki. Jeszcze jest druga która jest królową imprez: makaron w kształcie ryżu, czosnek, podsmażone pieczarki, pieczarki, papryka konserwowa, majonez xD można użyć majonezu wegańskiego ofc.
@Catit: wstawiłaś piramidę w wersji w której jest więcej (3 razy) warzyw niż owoców
jest ich także więcej niż produktów zbożowych

nie zgadzasz się z moją krytyką nadmiaru węgli (czyli w podanym zestawieniu głównie soku)
twierdzisz że ja się kłócę z nauką.

dobrze zrozumiałem?
makaron w kształcie ryżu,


@malinowa_chmurka: Z tym makaronem robiłem sałatkę tex-mex, była kozak

https://www.saltandlavender.com/mexican-chicken-salad-with-orzo/

To tak, nie działa, bo ktoś mocno aktywny fizycznie, trenujący na siłowni, ważący koło 90kg nie da rady funkcjonować na 90g białka, tylko będzie go potrzebował te 150-250g.


@Zelber: XD Nawet na redukcji wystarczy mu 180g w zupełności do ochrony, na masie 1.4-1.6g/kgmc styknie również.
@Fearaneruial: jeśli nadmiar owoców wg ciebie to szklanka soku w ciągu dnia, to ja bastuję, nie wiem, co ci mam napisać; ręce opadają.
PS węgle to wszystko wymienione- warzywa,owoce, zboża.