Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@niemampojecia: w momencie gdy traktujesz psy jako przyrząd do szczekania to może i owszem dla Ciebie są pozbawione takich ludzkich konstruktów jak przyjaźń czy wierność. Ja się z tym nie zgadzam. Prosty przykład. Mój kot był dzisiaj u weterynarza pół dnia to pies skomlał, szukał go po całym domu i nie tknął jedzenia z przysmakami włącznie. Skoro jest pozbawiony zdolności odczuwania emocji i kieruje nim instynkt to czemu się tak zachowywał?
@niemampojecia kolejny człowiek który podnieca się jaki to on jest cyniczny i jak to on rozkminia świat DOKŁADNIE takim jakim jest, a reszta jest zaślepiona i niczego nie rozumie.

Oczywiście masz racje, wszytko można tak sobie tłumaczyć. Jesteś pewnie typem człowieka, który kiedy widzi, że ktoś robi jakieś super danie mówi mu - koleś, po co tak się męczysz, to przecież tylko kalorie, węglowodany, białka i tłuszcze potrzebne do zaspokojenia naszego dziennego
@niemampojecia: Ja nie wiem czy dyskusja jest prowadzona na tych samych płaszczyznach. Ty o ile dobrze rozumiem, uważasz się za atakowanego i bronisz swoich poglodów o tym, że zwierzęta są z ludźmi dla korzyści, a nie bo ich "lubią" czy tam kochają. Tak? Z resztą to samo napisał @aPimpNamedSlickback.
I teraz tak, ze dwa razy wytykałeś mi jakieś moje domysły, a sam w sumie wymyśliłeś sobie teze, bo w sumie
Odszedłem na chwilę od kompa i szczerze to nie chce mi się tego wszystkiego teraz czytać xD
generalnie dziękuję za psychoanalizę mojej osoby, wszystkie uwagi o byciu dzbanem, wyzwiska, groźby karalne na pw i tak dalej. Traktujcie sobie zwierzątka jak chcecie (bo to wasza sprawa), ale błagam nie próbujcie równać praw ludzi i innych zwierząt. Chyba że jako społeczeństwo mamy w tym istotny interes poza ochroną uczuć niektórych emocjonalnych osobników dla których
@niemampojecia: O matko i to tylko dlatego ze człowiek ma kilka zwojów mózgowych więcej, przeciwstawnego kciuka i umiejetność przewidywania przyszłości i abstrakcyjnego myślenia, stawia go na pozycji boga, który może zadawać cierpienie innym zwierzętom dla zabawy?
@innigri: mam kontakt z ludźmi pracującymi w lokalnym schronisku. Traktują zwierzęta jako trudny w opanowaniu przedmiot. I w sumie mam to w dupie, podobnie jak los krów w ubojniach. Przynajmniej nie jestem hipokrytą by #!$%@?ć mięso z krowy ale swojego pupila to traktować jak człowieka bo w końcu mam z nim więcej kontaktu. Nie przeszkadza mi to traktować go dobrze, ale to dalej jest zwierze które w mojej hierarchii jest gorsze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@niemampojecia: tu Ci przyznam rację, że przynajmniej nie jesteś hipokrytką pod kątem wartościowania zwierząt.
Dla mnie jako osoby która stara się jak najbardziej poprawić swoim postępowaniem i działaniami los zwierząt, Twój tok myślenia jest dla mnie obcy, ale tak jak mówiłam wcześniej masz prawo myśleć jak myślisz. Byłbyś nie krzywdziła w toku swojego rozumowania innych istot.
@michal__q: To nie jest pozycja boga. Za to zwierzęta często znęcają się nad swoją zdobyczą i zadają jej niepotrzebny ból, więc skoro wszystko podciągamy pod moralność to uważam że kopnięcie psa w ramach wychowania i nauczenia go kto jest tutaj kim jest całkowicie usprawiedliwione. Za to dla wielu fanatycznych psiarzy jest to nie do pomyślenia, bo przecież psa trzeba traktować jak małe dziecko.
Poza tym osoby które notorycznie zadają cierpienie zwierzętom