Wpis z mikrobloga

@niemampojecia: Wiedziałem, że nie przeczytasz całego XDD
"Dogs go through their developmental stages much more quickly than humans do, and have all of the emotional range that they will ever achieve by the time they are four to six months of age (depending on the rate of maturing in their breed). However, we know that the assortment of emotions available to the dog will not exceed that which is available to
w.....n - @niemampojecia: Wiedziałem, że nie przeczytasz całego XDD
"Dogs go through...

źródło: comment_IW0JLnUS203Fp64ht7Kcxi3p26UyvSd4.jpg

Pobierz
@niemampojecia: Cały ten artykuł poza ostatnim akapitem, stanowiącym osobiste wnioski autora wspiera moje stanowisko - psy reagują emocjonalnie nawet na kontakt wzrokowy z wlascicielem, sa w stanie odróznic smutek od gniewu. Ani słowa o prokreacji. Wiadomo, ze nie wiemy dokladnie jak pies przezywa milosc, ale mamy wyrazny dowod, ze istnieje zblizona do tego emocja.
@wespazjan: Ja chyba jednak wolałbym unikać tak zawiłych konstrutków, bo nawet miłość między dwiema osobami dość ciężko jest określić. Co jeśli dziecko kocha swojego rodzica tylko dlatego, że jest w stanie zapewnić mu ochronę? Co jeśli rodzic kocha dziecko tylko dlatego, że czuje dzieki temu, że "przekazał coś dalej", wykonał swoje zadanie reprodukcji, która jest tak bardzo instynktowna... Dla mnie zwierze nie musi okazywać tak złożonych emocji bym traktował je lepiej
Ale gównoburza xD Dobrze dla schroniska, ale niestety ludzie wciąż będą kupować zwierzęta jako prezenty pomimo tych apeli. Jednak nie każdy świąteczny zwierzak jest nieprzemyślany, równie dobrze ktoś mógłby adoptować zwierzę jako „prezent” dla rodziny po miesiącach przygotowań. @niemampojecia: Nie czytałam wszystkich twoich komentarzy, ale nie wiem dlaczego ludzie tak naskakują na twoje twierdzenie, że psy służą człowiekowi xD Jeśli ktoś uważa, że mają jakieś inne funkcje to jest #!$%@? i
@niemampojecia: Skąd stwierdzenie, że rośliny odczuwają ból? Posiadają nocyceptory? Rozbudowany układ nerwowy? Podziel się źródłem ( ͡° ͜ʖ ͡°). Co do samych zwierząt, to porównywanie zwierząt do iPadów jest trochę jak propozycja masażu lub pobicia w ramach prezentu. Trochę inne kategorie.
@krisszschtoff: To prawda, milosc jest dosc zawilym uczuciem, jednak tak jak wszystkie inne jest zakorzeniona w naszej biologii i istnieją uniwersalne sygnały towarzyszące zakochaniu czy przywiazaniu. Milosc, i ta, ktora prawdopodobnie odczuwają psy i rodzica do dziecka (oraz vice versa) wynika ze zwiekszonej dzieki uczucie szansie na przetrwanie. @niemampojecia duzo mowi o abstrakcyjnym mysleniu (ktorego nawet nie definiuje, ale to nieistotne), kiedy i u ludzi emocje to kwestia czystych instynktow, nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@niemampojecia: było bez kota ok.
Nie wiem, czy miałaś kiedykolwiek do czynienia z osobami które pracują z psami (np. w służbach, nie mówię o przemyśle chociaż nie czytałam nigdy o tym, że jakieś leki są testowane na psach ¯\_(ツ)_/¯) , ale nawet oni nie traktują tych zwierząt tak przedmiotowo jak Ty, a bardziej na zasadzie czworonoznych współpracowników.
Masz prawo myśleć jak myślisz, ale jak dla mnie wykazujesz się dużą ignorancją jezeli