Wpis z mikrobloga

@MechanicznyTurek: Ogólnie zgadzam się ze wszystkim co napisałeś. Zauważ tylko proszę, że nigdzie nie sugeruję kopania zwierząt jako jedynej słusznej metody wychowywania zwierząt domowych. Napisałem tylko, że moim zdaniem jest to uzasadnione (tzn. jest to dopuszczalne) z wielu powodów i w wielu sytuacjach. Agresja u ludzi też jest instynktowna. Czy powinniśmy karać ludzi za okazjonalne instynktowne zachowania w sytuacjach silnie stresujących w stosunku do innych gatunków? Z najprostszych przypadków: pies nasrał
@niemampojecia: jakby tak po tobie ten temat spływał to byś nie siedział godzinami na wykopie i wdawał się w emocjonalne dyskusje. nikt kogo coś nie boli nie marnuje energii na wyrażanie swoich uczuć, jest to po prostu biologicznie niepotrzebne. wyraźnie jest to dla Ciebie temat trudny emocjonalnie, masz w sobie jakiś ból. nie zamierzam Ciebie analizować, nie jestem terapeutą ale może warto się zastanowić, może los zwierząt bardziej Cię obchodzi niż
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@niemampojecia: służyć to ty możesz mi nizino społeczna. Psy jak inne zwierzęta są po to żeby żyć obok ludzi a nie im służyć jak to napisałaś. To że jesteśmy na samej górze łańcucha pokarmowego nie czyni nas panami świata. Inne gatunki fauny mają takie samo prawo żyć na ziemi jak my.
nikt kogo coś nie boli nie marnuje energii na wyrażanie swoich uczuć, jest to po prostu biologicznie niepotrzebne.

nie jestem terapeutą ale

@goracywidelec: rzeczywiście nie jesteś, edukacji pewnie też w tym kierunku nie masz. Tak więc dziękuję mimo wszystko za komentarz ale potraktuję to zdanie z przymrużeniem oka xd
@Tomsz1989: Hmm, na czym ma polegać ta analogia do małpy poza oczywistą próbą rozładowania przez ciebie emocji?

Wsiadasz na innych ze
@slovrulez: przez prywatne stowarzyszenie? Tak jak napisałem powyżej jest to ich sprawa i kij mi do tego.
Uważam że to dobra biznesowo decyzja jeśli nie chce się później bawić w zwroty niezdecydowanych rodziców i ich dzieci.
@niemampojecia: Ok, to powiem Ci tak, bo znam dobrze temat od srodka. Po pierwsze, stowarzyszenia i fundacje w bardzo duzej wiekszosci nie sa biznesami i utrzymuja sie z glownie z datkow i organizcji zbiorek (fb, insta, siepomaga, itd.). Hence, celem fundacji nie jest biznes i zarabianie, a realizacja w moim mniemaniu, wyzszego celu jakim jest pomoc zwierzetom. Po drugie, jesli rzeczywiscie bylby to biznes, to za adopcje bys placil, a zwrotow