Wpis z mikrobloga

Rapsy jako jedyny gatunek muzyczny udowadniają, że są prawdziwą muzyką od ludzi dla ludzi, ewoluują nie jako produkt, a jako odzwierciedlenie pokolenia. Nie ma już szarych bloków, osiedlowej patolki i ciągnięcia Kaśki za włosy. Są strzeżone osiedla, drogie telefony na abonament,a rodzice już nie klepią biedy. Młodzież nie chce słuchać o siedzeniu na ławce z chłopakami z bloków, bójkach na boisku i ponurym życiu bez grosza, bo ich to nie dotyczy. I choć to nie moje czasy, nie tak się wychowywałem, to tak bardzo to rozumiem i szanuję, bo jest to najzwyczajniej w świecie prawdziwe.
I doceniam to, choć rap to nie jest moja muzyka.
I możesz powiedzieć, że to muza dla dzieciaków, bo ty to w gimbazie słuchałeś Peji, Ostrego i Eldo. Tylko, że wtedy te chłopaki miały tyle samo lat co dzisiejsi młodzi raperzy i nawijali o problemach swoich czasów, które dziś praktycznie nie istnieją. Mówiąc prościej - myślisz, że jesteś kozak, a tak naprawdę jesteś staruchem hipokrytą z ograniczoną wyobraźnią.
#mata #rap #muzyka
  • 120
@Ready_to_die: Jak się czegoś nie rozumie lub nie wie to się nie wypowiada, a nie oczernia autora bo potem przyjdzie więcej takich młotków nic nie rozumiejących i ten komentarz zaplusują i potem normalni ludzie mogą się tym wysrywem niestety zasugerować
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ready_to_die: Jak się czegoś nie rozumie lub nie wie to się nie wypowiada, a nie oczernia autora bo potem przyjdzie więcej takich młotków nic nie rozumiejących i ten komentarz zaplusują i potem normalni ludzie mogą się tym wysrywem niestety zasugerować

@dam98: Przyjacielu, tylko wyraziłem swoją opinię na temat jednego wersu, a ty już opracowałeś mój profil psychologiczny twierdząc, że jestem 40 letnim zamkniętym łbem z truskulozom. Nikogo nie oczerniłem, za
@wcfilmowe: O Boże co za gówno dla zblazowanych bananowców. Pewnie i tak połowa tego tekstu to jakieś wymysły z dupy żeby była kontrowersja.
#!$%@?ło się od hajsu, jakby taki banan jeden z drugim choć rok przeżył ze starymi co nie wiedzą czy starczy do pierwszego i w ogóle nie mają czasu dla niego, bo wiecznie w gównorobocie za grosze, to by docenił co ma goguś jeden z drugim.
co by nie mówić to Solar se to nieźle wymyślił, ładnie robi z nas (znaczy z was bo ja tego gówna nie słucham) głupków. najpierw wzięli jakiegoś brudasa z patologii ( Bedoes) który z łzami patrzył na bogatych i chciał być taki jak oni, mieć ładny dom i flote i zrobili z niego jakiś głos młodych patusów i feciarzy. tera wzięli banana którego ciągnie w złą stronę i chętnie by #!$%@?ł here
@Ready_to_die: Czym według ciebie jest "zamknięta głowa" jak nie tym że masz na jakiś temat opinie opierającą się na niewiedzy i nie chcesz go nawet zrozumieć bo wolisz zostać przy swoim negatywnym i powierzchownym zdaniu? Według mnie to wręcz książkowy przykład zamkniętej głowy xD I nie ma problemu gdy zachowujesz taką opinie dla siebie, ale gdy postanawiasz się nią podzielić to już jest problem bo wprowadzasz w błąd innych ludzi którzy
@loquezmk: Tak, prawie 3-ka z przodu, wychowany na beefach tede vs płomień 81, stary pezet, morwa, kaliber, asteci, owal, sporo by wymieniać. Za stary już jestem żeby się kłucić z obecnym pokoleniem licealistów. Dla mnie rap był zawsze tym co się raczej cenzurowało, dostęp był dużo trudniejszy. W radiu z rapu, to conajwyżej leciała głucha noc w późniejszych godzinach. Dzisiaj odpalając radio, słysze jakieś komercyjne kawałki pokroju tymek, a prezenterzy to
W piosence nie ma mowy o zwykłych, bogatych dzieciakach, tylko o takich, które są w #!$%@? inteligentni, a mimo to piją/ćpają itd. Szkoła, o której mowa w piosence ma wysokie progi, żeby się dostać, więc jeśli ktoś tam chodzi to na pewno się kozacki uczy i ogarnia rzeczywistość, więc nie traktujcie uznawajcie, że on po prostu śpiewa o jakichś bogatych debilach, bo tak nie jest, zapewne inteligencją przewyższają wielu z Was, po
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ShadyTalezz: takie dyskusje na wykopie mijają się z celem, większość tutaj to goście którzy do teraz słuchają Paktofoniki czy 52 Dębiec gdzie każdy wers ma jasne znaczenie. W momencie w którym tekst trzeba zacząć interpretować pojawia się problem. Już nie mówię o typie z biggiem w awatarze bo typ pewnie ledwo rozumie angielski i słucha bo fajnie brzmi.

A jak nie słuchają rapu z roku 2k to są kucami sluchajacymi toola