Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko195
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

1088

Polski autobus wodorowy dla Gdańska. Najem 10 sztuk na 10 lat za 171,5 mln zł

Polski autobus wodorowy dla Gdańska. Najem 10 sztuk na 10 lat za 171,5 mln zł

Jawna niegospodarność, najem 10 autobusów na 10 lat za 171,6 mln zł - to daje 142tys zł co miesiąc na sztukę!

wykopnijmnie
wykopnijmnie
wykopnijmnie
z
trojmiasto.pl
dodany: 14.07.2023, 17:35:17
  • #
    gdansk
  • #
    autobusy
  • #
    komunikacjamiejska
  • #
    motoryzacja
  • #
    ciekawostki
  • 250
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (2)

Trójmiasto - wylegarnia mafii i korupcji
60groszyzawpis
z wykop.pl
  • 35
Rybnik kupił je "trochę" taniej.
4pietrowydrapaczchmur
z zielonagospodarka.pl
  • 16

Komentarze (250)

najlepsze

S.....a
konto usunięte 15.07.2023, 09:25:35 via Wykop
  • 388
Polskie Palermo.
Tyle w temacie.
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Pastuch17
Pastuch17
Pastuch17
15.07.2023, 14:49:09 via Wykop
  • 41
@SaycoRa: chyba Lewarno
  • Odpowiedz
C.....m
C.....m
konto usunięte 15.07.2023, 15:20:35 via Wykop
  • 86
Zamiast tego kupic sporo busów 20 osobowych nawet elektrycznych, czy hybryd.


@Petururururu: Wiesz jaki jest problem? Zakupu hybryd już nie dofinansowuje UE.
Słuchałem w radiu wypowiedzi jakiegoś burmistrza, nie pamiętam którego miasta, ale takiego z 50-100 tys mieszkańców.
Opowiadał że obecnie UE wycofała się z dofinansowań autobusów hybrydowych, w związku z czym oni dalej jeżdżą normalnymi i nie będą starać się o dofinansowanie, bo dofinansowanie obejmuje tylko elektryki.
Wymieniał szczegóły: hybryda to spalanie
  • Odpowiedz
artur-hemingway
artur-hemingway
15.07.2023, 14:15:20 via Wykop
  • 311
Wynajem autobusu miejskiego za 4700 zł dziennie XDDDDDD

Kto rządzi w Gdańsku? Czyżby nie KO, która zamierza ukrócić ruchanie obywateli? Głosujcie na KO, będzie więcej takich kwiatków, po wyborach ludzie PiS zostaną zamienieni na ludzi KO i będziecie ruchani dalej, pozdrawiam XD
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

artur-hemingway
artur-hemingway
15.07.2023, 14:38:52 via Wykop
  • 84
To wodorowe cudeńko kosztuje około 800 tysięcy euro, więc wynajem i ogarnięcie jednego autobusu będzie nas wynosić +/- 1,5 miliona złotych rocznie Taki jest koszt utrzymania JEDNEGO autobusu miejskiego? Nieźle macie w tym Gdańsku, szkoda, że da się zrobić to samo prawie ponad 2 razy taniej.
  • Odpowiedz
guilmonn
guilmonn
guilmonn
15.07.2023, 14:45:52 via Wykop
  • 64
Czyżby nie KO, która zamierza ukrócić ruchanie obywateli?


@artur-hemingway: XDDD KO jedyne co chce zrobić to przejąć pałeczkę ( ͡° ͜ʖ ͡°) w ruchaniu
  • Odpowiedz
Naftali
Naftali
Naftali
15.07.2023, 07:43:24 via Wykop
  • 208
Gdańsk to republika zblatowanych kolesi. Zobaczycie UM Gdańsk, pseudowłodarzy, układziki z deweloperami. To się wszystko zazębia i wychodzą nieprawidłowości także na innych płaszczyznach.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

dzbanzyciowy
dzbanzyciowy
15.07.2023, 14:13:05 via Android
  • 25
@Naftali zamknij się piziorze. Tylko PO!!!!!!!!!!!!! ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
artur-hemingway
artur-hemingway
15.07.2023, 14:27:05 via Wykop
  • 77
@Naftali: PO nigdy by czegoś takiego nie zrobiło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
jkkkkkk
jkkkkkk
15.07.2023, 12:41:37 via Wykop
  • 172
bilet na komunikacje miejska 4,80 w Gdańsku, Warszawa 4,40. Przejazd pociągiem do Gdyni 8zł. (20km). Wynajem kawalerki już do 3k, a średnie zarobki 3,5 k. Mój Gdańsk takie piękny. Piekło singla.
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Matylda_Megara
Matylda_Megara
15.07.2023, 14:24:46 via Android
  • 22
@jkkkkkk w jednym mieście na dolnym Śląsku kosztuje 5,60.
  • Odpowiedz
qusalagupagu
qusalagupagu
qusalagupagu
15.07.2023, 14:48:15 via Wykop
  • 36
@jkkkkkk: Kraków 6 zł :D
  • Odpowiedz
Blackorange
Blackorange
14.07.2023, 18:38:58 via Wykop
  • 67
Po Gdańsku będą jeździły wynajęte przez GAiT autobusy wodorowe. Polski producent autobusów wodorowych, jako jedyny złożył ofertę na najem pojazdów dla Gdańska. Za 10 autobusów na 10 lat GAiT zapłaci 171,5 mln zł. W tym czasie dostawca będzie odpowiadał ze pełną obsługę: tankowanie, naprawianie i mycie.

Ten wykop, to jawna manipulacja, czy to drogo czy tanio, tego nie wiem, bo trzeba znać koszty utrzymania normalnego autobusu, ubezpieczenie, serwis, autobus zastępczy, przeglądy, koszty
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

DarrDarek
DarrDarek
15.07.2023, 13:29:22 via Wykop
  • 73
To tankowanie to będzie największy koszt. Nie wiem po ile jest wodór w Polsce, u mnie na stacji prawie 14€/kg

@PiotrFr:

Autobus diesel niech spala 30 l ON na 100 km, czyli ok. 7,5 l na godzinę jazdy. Przez dajmy na to 10 godzin dziennie spali 75 l ON po 6 zł, razem 450 zł, a to rocznie daje 164 tys. zł. Przez 10 lat 1,6 mln zł przy spalaniu
  • Odpowiedz
slx2000
slx2000
15.07.2023, 14:23:31 via Wykop
  • 60
Autobus diesel niech spala 30 l ON na 100 km


@DarrDarek: Tyle spala autobus turystyczny w trasie. Miejski w warunkach ruchu miejskiego, częste zatrzymania, przystanki pali 50 l/100 km.
  • Odpowiedz
av18
av18
15.07.2023, 14:08:09 via Wykop
  • 43
Kto rządzi w Gdańsku?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

damianooo8
damianooo8
15.07.2023, 14:35:43 via Wykop
  • 19
@av18: Rączka myjąca rączkę.
  • Odpowiedz
Nill0n
Nill0n
15.07.2023, 14:54:52 via Wykop
  • 39
@av18: adamowicz zza światów
  • Odpowiedz
drMuras
drMuras
15.07.2023, 12:02:26 via Wykop
  • 36
Wychodzi coś koło 4700 zł dziennie za autobus.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Chris_Karczynski
Chris_Karczynski
15.07.2023, 15:55:01 via Wykop
  • 23

Komentarz usunięty przez moderatora

Zgagarast
Zgagarast
16.07.2023, 08:14:45 via Wykop
  • 1
@Vixay: wynajem autobusu to koszt maks 2000zł + koszt 7zł za 1km. Te wodorowe autobusy musiałaby robić 385km w ciągu dnia, aby to były rynkowe stawki.

(Źródło: https://kb.pl/transport/koszty-transportu/cennik-wynajmu-autokarow-w-calej-polsce-sprawdz-aktualne-ceny-_mot/)
  • Odpowiedz
julian993
julian993
julian993
15.07.2023, 07:51:16 via Wykop
  • 32
Lepiej w Gdańsku i Trójmieście wzięliby się za modernizację kolei SKM, obecnie jeżdżą tam trumny na kółkach...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Skuzik
Skuzik
Skuzik
15.07.2023, 14:17:39 via Wykop
  • 22
@julian993: SKM w większości (67%) należy do PKP. A oni nie są zbytnio zainteresowani modernizacjami, a z rąk też nie chcą SKM wypuścić.
  • Odpowiedz
julian993
julian993
julian993
15.07.2023, 14:43:34 via Wykop
  • 1
@Skuzik: Czyli najlepiej jakby marszałek lub miasto podarowali nowe wozy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To tak jak z PolRegio, dopóki ludzie jeżdżą złomem z lat 70-80 i jest popyt - po co inwestować w nowy tabor...
  • Odpowiedz
191814241
191814241
15.07.2023, 17:15:36 via Wykop
  • 31
Don Tuskone del Baltico Mare
191814241 - Don Tuskone del Baltico Mare

źródło: don-Tusk

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Arek656
Arek656
15.07.2023, 15:21:12 via Android
  • 25
W tym Trójmieście to taka druga Rosja. Jedna wielka mafia i bezkarnosc. A jak jeden gangter został zadzgany to ulice jego imieniem nazywają.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Kubix019
Kubix019
16.07.2023, 11:23:19 via Wykop
  • -1
@Arek656: No ta bo w innych miastach bezkarność jest piętnowana i nie ma mafii ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 6
  • Strona 1 z 6
  • >

Hity

tygodnia

"Nie doprowadzilem do tej tragedii" Majtczak
"Nie doprowadzilem do tej tragedii" Majtczak
4013
Skandaliczny materiał TVN o nieruchomościach. Podstawiona pracownica dewelopera
Skandaliczny materiał TVN o nieruchomościach. Podstawiona pracownica dewelopera
3644
Na kole zapasowym nie ma śladów. Linia obrony Sebastiana M. upadnie?
Na kole zapasowym nie ma śladów. Linia obrony Sebastiana M. upadnie?
2533
Włączasz telewizor i reklama. Użytkownicy Hisense wściekli na nową funkcję
Włączasz telewizor i reklama. Użytkownicy Hisense wściekli na nową funkcję
2476
Skandal w Słupcy: Wyrysowali działkę pod hotelarza, by ominąć przetarg?
Skandal w Słupcy: Wyrysowali działkę pod hotelarza, by ominąć przetarg?
2352
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #trojmiasto
  • #gdynia
  • #sopot
  • #oliwa
  • #poznan
  • #polska
  • #pytanie
  • #wroclaw
  • #krakow
  • #nieruchomosci
  • #warszawa
  • #heheszki
  • #szczecin
  • #historia
  • #kiciochpyta

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking