Wpis z mikrobloga

Rapsy jako jedyny gatunek muzyczny udowadniają, że są prawdziwą muzyką od ludzi dla ludzi, ewoluują nie jako produkt, a jako odzwierciedlenie pokolenia. Nie ma już szarych bloków, osiedlowej patolki i ciągnięcia Kaśki za włosy. Są strzeżone osiedla, drogie telefony na abonament,a rodzice już nie klepią biedy. Młodzież nie chce słuchać o siedzeniu na ławce z chłopakami z bloków, bójkach na boisku i ponurym życiu bez grosza, bo ich to nie dotyczy. I choć to nie moje czasy, nie tak się wychowywałem, to tak bardzo to rozumiem i szanuję, bo jest to najzwyczajniej w świecie prawdziwe.
I doceniam to, choć rap to nie jest moja muzyka.
I możesz powiedzieć, że to muza dla dzieciaków, bo ty to w gimbazie słuchałeś Peji, Ostrego i Eldo. Tylko, że wtedy te chłopaki miały tyle samo lat co dzisiejsi młodzi raperzy i nawijali o problemach swoich czasów, które dziś praktycznie nie istnieją. Mówiąc prościej - myślisz, że jesteś kozak, a tak naprawdę jesteś staruchem hipokrytą z ograniczoną wyobraźnią.
#mata #rap #muzyka
  • 120
@fromasz56:

To są tylko niektóre przykłady, które wyewoluowały na dzisiejsze czasy. Rap ma mieć przekaz. Ma mieć i koniec.

większej głupoty tu nikt nie napisał, nie wiem kto ci takich naiwnych bajek naopowiadał? Skąd masz to info że rap ma mieć przekaz?
Jak rap ma mieć przekaz to to nie jest rap?
https://www.youtube.com/watch?v=4yVz30AlWAI
ale przecież napisałeś że Gural to rap ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://www.youtube.com/watch?v=_shxzlTRK44
a to
@jedmar:

W zalewie "Young" typów, szeroko rozumianego New Schoolu i odswiezanych kotletow dinozaurów polskiego rapu to jest najbardziej prawdziwy RAP jaki słyszałem od dawna.


i jedno i drugie to rap, nie ma czegoś takiego jak prawdziwy i nieprawdziwy rap

@jamtojest:

Ale z tą prawdziwością bym był ostrożny. Tego typu teksty to rodzaj samograja, zawsze trafią. Wypisujesz wszystkie możliwe patologie i motywy dotyczące środowiska i tekst zrobi się sam. A odbiorcy
dzisiejszy rap to pop, produkt czysto komercyjny, brak przekazu, brak wartości, tylko rozrywka. Są wyjątki, ale zdecydowana mniejszość


@veranoo: każdy rap i każda muzyka z gatunku, który wpisuje w kanon muzyki rozrywkowej to produkt komercyjny i przede wszystkim rozrywka, i niesie za sobą wartość - rozrywkową. A to co piszesz to tylko małostkowa próba deprecjonowania muzyki, której nie lubisz.

czym się różni ten autotune od popowych hitów?

tego się nawet zrozumieć
@peczu: Taka rada, oducz się tego, bo to bardzo niedojrzałe i irytujące - nie zakładaj wszystkiego z góry i nie osądzaj wszystkiego w sposób jaki to robisz. Odechciewa mi się nawet odpisywać. Nie zakładaj, że tak wyglądała rozmowa z jego mamą, nie zakładaj że odnalazłem się w gatunku i słucham wskazanych wykonawców. To nie jest projekcja znana z psychologii, ale coś bardzo zbliżonego, z braku innego słowa taka rada. W każdym