Wpis z mikrobloga

Rapsy jako jedyny gatunek muzyczny udowadniają, że są prawdziwą muzyką od ludzi dla ludzi, ewoluują nie jako produkt, a jako odzwierciedlenie pokolenia. Nie ma już szarych bloków, osiedlowej patolki i ciągnięcia Kaśki za włosy. Są strzeżone osiedla, drogie telefony na abonament,a rodzice już nie klepią biedy. Młodzież nie chce słuchać o siedzeniu na ławce z chłopakami z bloków, bójkach na boisku i ponurym życiu bez grosza, bo ich to nie dotyczy. I choć to nie moje czasy, nie tak się wychowywałem, to tak bardzo to rozumiem i szanuję, bo jest to najzwyczajniej w świecie prawdziwe.
I doceniam to, choć rap to nie jest moja muzyka.
I możesz powiedzieć, że to muza dla dzieciaków, bo ty to w gimbazie słuchałeś Peji, Ostrego i Eldo. Tylko, że wtedy te chłopaki miały tyle samo lat co dzisiejsi młodzi raperzy i nawijali o problemach swoich czasów, które dziś praktycznie nie istnieją. Mówiąc prościej - myślisz, że jesteś kozak, a tak naprawdę jesteś staruchem hipokrytą z ograniczoną wyobraźnią.
#mata #rap #muzyka
  • 120
@Trudewall: heh, kaliber mial ze 3 dobre plyty a potem to juz #!$%@?, serio, tak samo bylo z japaczami i molesta
takze tego
niech nagra cos dobrego to bedzie mogl sie za glowe lapac
a na razie niech sie za dupe lapie skoro nie chce byc przez malolatow #!$%@?

co poradze na to ze mlody to i dynamika mloda, jest jako taki flow i zmeczenia nie ma? drugi drozda pora umierac
Rap ma mieć przekaz. Ma mieć i koniec


@fromasz56: To, że Ty tak coś definiujesz nie oznacza, że faktycznie tak jest. Cytując Dwa Sławy "Przekaz to nadal nie przykaz".
Też nie jestem fanem obecnego rapu, ale takie nastały czasy, że w co drugim kawałki słyszymy o ciuchach Gucci i złotych łańcuchach. Na szczęście jest paru młodych raperów mających ciekawszą tematykę.
@wcfilmowe: Zgadzam się i nie zgadzam jednocześnie. Jak na moje to za bardzo generalizujesz. Nie tylko rap ewoluował. Każdy gatunek muzyczny się zmienia tak jak zmieniają się jego odbiorcy, twórcy i pokolenia.

Co do prawdziwości przekazu to jasne jest to prawdziwe, ale raczej dla ludzi, którzy żyją teraz podobnie. Mogą się w tym lepiej odnaleźć, bo mają takie doświadczenia życiowe. Mogą to poczuć i się utożsamić. Ja niestety nie mam takiej
@wcfilmowe: Tak jak za Matą nie przepadam, a jego twórczość kompletnie mi nie siada, to chapeau bas z mojej strony. Masterpiece, a nawijka tego gościa #!$%@? w kosmos. Choć tekst imo ujowy, to pokazuje że jest mega kotem młodej sceny. Szacuneczek dla Maty.
@XIONC_CI_MORDE_LIZAL @Kieres
ostatnie zdanie jest tak bardzo bezsensowne, że szkoda gadać...

Tak samo jakbym napisał, że wykop jest teraz forum dla pszczelarzy i tak jest, tak jest prawda bo czas idzie do przodu ziąą a jak się nie zgadzasz to japa i ch0j z Tobą nie masz racji Elo xD

A wiesz jaka jest prawda?
Prawda jest taka, że Wasze pokolenie jest tak cienkie, jest tak słabe, że nie potrafi wymyśleć swojej