Wpis z mikrobloga

@Wuxian: nie to co chciałam przeczytać, raczej doceniłam odpowiedź która nie ocenia ani nie wrzuca do jednego wora, agresywnie narzucając swoje zdanie co np Ty robisz. Wysyłasz mnie na katolickie forum ale dlaczego? Bo zadaje pytania apropo opętań? Gdzie napisałam, że w to wierzę? Tylko pytam co macie na ten temat do powiedzenia,bo nie wyrobiłam sobie na ten jeszcze zdania.
  • Odpowiedz
@4nka: nie ufał bym wszystkiemu co zobaczyłem w telewizji, tym bardziej będąc dzieckiem i gdy jest w to zaangażowany kościół. Pewnie była to jakaś choroba psychiczna, było to dawno temu to i się nie dowiesz. Świat jest nie odkryty, fizycy dochodzą do coraz bardziej fantazyjnych teorii o wszechświecie, podważając jego realność więc to kwestia czy wierzysz w to czy nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@4nka: A nawet przy założeniu że egzorcyzm to egzorcyzm - co do niego ma Bóg? Mało to legend o opętaniach przez demony w religiach pogańskich, które nie zakładają istot wszechmogących?
  • Odpowiedz
@Wuxian: jednej religii? :D no chyba nie.. polecam filmik z liveleak gdzie chyba u arabów albo u zydów (nie pamiętam) są egzorcyzmy na facecie który nienaturalnie wygina swoją twarz i ramiona, wygląda tak jakby ktoś poruszał myszka w jakimś programie.
  • Odpowiedz
@4nka > @Maciek5000: choroba psychiczna pomaga nabywać umiejętności takie jak mówienie w jezykach z różnych stron świata oraz mówienie zupełnie innym głosem?

Prędzej uwierzę że to choroba psychiczna niż jakieś bóstwa z niebios czy demony z piekła xD
  • Odpowiedz
@4nka: jakimś cudem, wszystkie opętania, objawienia, lądowania UFO i inne wizualne cudy przestały sie zdarzać, odkad wszyscy nosimy przy sibie urzadzenia do rejestrowania obrazu w wysokiej rozdzielczosci
  • Odpowiedz
Wysyłasz mnie na katolickie forum ale dlaczego? Bo zadaje pytania apropo opętań?


@4nka: sugeruję, że tam znajdziesz odpowiedzi, które będą ci bardziej pasować, ponieważ ludzie z reguły są tam wierzący, więc wierzą też w opętania.

Gdzie napisałam, że w to wierzę?


@4nka: między innymi jesteś pewna tego, że śniąca się zmarła osoba to nie jest przypadek, więc wiesz, do wierzenia w opętania krótka droga. Zresztą z każdego twojego komentarza bije
  • Odpowiedz
wpisz w google Annalise Michelle film dokumentalny


@4nka: nie ma czegoś takiego jak opętanie. Nawet na wikipedii piszą że była chora psychicznie.
Ile lat masz że wierzysz w bajki? :D
  • Odpowiedz
@4nka: Jeśli chodzi o tę sytuację w której twojej mamie przyśniła się babcia to wytłumaczenie może być akurat bardzo proste (możliwe że ktoś wyżej je już podał, jeśli tak to pardon, nie przeczytałem całego wątku) - człowiek ma każdej nocy około 4-5 snów, ale większość, czy nawet wszystkie zapomina albo od razu po przebudzeniu, albo niedługo potem (chyba że trenuje zapamiętywanie snów przez ich zapisywanie, ale to już nawiasem mówiąc).

Idąc
  • Odpowiedz
@4nka:

The priest Ernst Alt, whom they met, on seeing her declared that "she didn't look like an epileptic" and that he did not see her having seizures.[12] Alt believed she was suffering from demonic possession and urged the local bishop to allow an exorcism. In a letter to Alt in 1975, Michel wrote, "I am nothing; everything about me is vanity. What should I do? I have to improve. You
  • Odpowiedz
@4nka kiedys czytałem ciekawe opracowanie, że opętanie osoby często mówią językiem staroaramejskim , i doszli do wniosku że są to dusze zmarłych starych żydów odpowiedzialnych za śmierć Jezusa. ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz