Wpis z mikrobloga

@4nka: Powiem ci, że mnie też to ciekawi, trochę interesowałem się tym tematem, a z Ateistami co tylko śmieszkują z Boga nie masz co dyskutować. Dla nich nie ma innych możliwości, jest negowanie faktów i tyle. Wierzą, że na złomowisku za sprawą przypadku z żelastwa powstanie nowy Ford Mustang, a nie wierzą, że stworzył go jakiś człowiek. Z wiarą w Boga jest podobnie. Na takie pytania należy mieć otwarty umysł i
Np przypadek Annalise Michelle, która podczas egzorcyzmow mówiła w różnych językach, mimo że nigdy się ich nie uczyla

Jesteś pewna, że mówiła w innych językach, a nie paplała bez sensu, ale ktoś stwierdził, że to brzmi podobnie do jakiegoś języka?

albo w ogóle mówiła innym głosem. Męskim.

Lepiej nie sprawdzaj ile osób podkłada głos w kreskówkach. Np. w Simpsonach jedna osoba podkłada głos pod wiele postaci, męskich i żeńskich.

Jak to wytłumaczyć?
@pomidorowka: nie pytałam Ciebie, tylko tego gościa co napisał komentarz. Byłam ciekawa czy odnosił się do opętań, czy może do tego co opisywałam w komentarzach. Ale dzięki, że jeszcze tu jesteś i wciąż starasz mi się zmienić myślenie. Takich internetowych bohaterów się ceni
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@4nka: Chodzi mi osoby o różnym światopoglądzie, robiąc te same rzeczy mogą postrzegać je w zupełnie inny sposób. Ktoś religijny lub mający w głowie jakąś ideologie będzie próbował tłumaczyć świat w sposób odpowiadający jego wierzeniom czy światopoglądowi. Wiele razy śniły mi się również takie rzeczy, że osoba religijna mógłby je potraktować jako wizję piekła lub jakieś objawienie czy znak od Boga. Ponad to, skoro np ludzie wierzący w ezoterykę potrafią widzieć
@4nka: Podejrzewam mieszankę różnych dolegliwości psychicznych (stąd np katalepsja). Trudno też wykluczyć hipnozę, która słynie ze zjawiska mnezji - odtwarzania zapomnianych zdarzeń z przeszłości, np zaslyszanych słów w tv.
@pomidorowka: masz rację, ale to trochę przez to, że myślałam że sobie z wami pogadam, a zamiast tego jestem wyśmiewana bo w ogóle miałam czelność zapytać o zdanie na temat istnienia Boga czy demonów. A teksty "dorośniesz to zmądrzejesz" nijak się mają do pytania
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tg1310: Nie chce mi się pisać, więc skopiuje Ci to co napisałem ostatnio koleżance, więc sorka za zwracanie się jakbyś był "ona". XD

Ogarnij się sobie Forum Psajko, prawdziwa skarbnica wiedzy na ten temat.

Generalnie bardzo przydatne jest zapisywanie tego co Ci się śniło. Pomaga pamiętać sny. Możesz do robić na telefonie lub w zeszycie pisać. Jak się budzisz to staraj się nie ruszać i przypomnieć wszytko co Ci się śniło.
Babcia była dwa miesiące w szpitalu, po wylewie. Mama do niej jeździła dzień w dzień. Ale właśnie tej nocy, gdy babcia umarła - przyśniła się mojej mamie. I jeszcze jej słowa żeby na spokojnie się umyła, uczesała, że nie musi się spieszyć. Moim zdaniem dziwne.


@4nka: a moim zdaniem nic nadzwyczajnego. Tysiące ludzi mają "dziwne przeczucia", gdy jakiejś bliskiej osobie ma się coś stać lub już się stało, śnią im się
@4nka: a, dodam jeszcze, że z jakiegoś dziwnego powodu rzekome opętania dotyczą tylko osób wierzących i te demony coś przyczepiły się tylko jednej religii. Jakby w innych wierzeniach złych sił nie było.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@luqlu: właśnie. Kiedyś sam wierzyłem w UFO, jakieś duchy itd, ale odkąd każdy nosi przy sobie aparat ilość wystąpień spadła do zera, a powinna być cała masa nagrać w FHD, 4k itd. A nie ma kompletnie nic. To jest matematyczny dowód na to, że to wszystko to była po prostu ściema.
@4nka
Czy sa znane przypadki opetan przez biblijne demony u osob, ktore nie znaja od dziecka wierzen judo-chrzescijanskich?
Czy sa dostepne jakiekolwiek nagrania audio-video, ktorych autentycznosc jest wysoce prawdopodobna?
Bo na swiadectwach katolikow i nagraniach audio ciezko raczej polegac.
Pamietaj, ze Kosciol katolicki jest organizacja w stopniu mistrzowskim manipulujaca umyslami tlumow, a wiarygodnie wygladajace opetanie i egzorcyzmy, to cos co moze zbic z tropu niemal kazdego.