Wpis z mikrobloga

@4nka: demony istnieją, nocne koszmary, paraliże senne, gdzie pojawiają się nocne zmory... - AM znała łacinę i niemiecki, więc prawdopodobnie nie posługiwała się tak naprawdę obcymi językami, których nie znała... a przynajmniej mówię to na podstawie pewnego materiału, który ostatnio oglądałem na ten temat.
  • Odpowiedz
@4nka: Jeżeli jesteś osobą wierzącą, pomódl się za babcię.
Możesz dać na mszę.
Jeśli to nie da Ci świętego spokoju, po prostu poproś na kolędzie żeby ksiądz się przeszedł po całym domu i go poświęcił, jak już w ogóle księdza przyjmujesz.

Co się tyczy opętań i mówienia głosami.
Ja zazwyczaj każdemu pisze, by sam się przekonał, i odwiedził jakąś wspólnotę charyzmatyczną, albo napisał do egzorcysty w swojej diecezji celem umożliwienia uczestnictwa
  • Odpowiedz
@4nka: Akurat ja zaznajomiłem się kiedyś z tematem i to dość dobrze. Anneliese Michel miała schizofrenię o dość nietypowym przebiegu, choć objawy początkowe były wręcz modelowe. Ataki miały miejsc co jakiś czas, w międzyczasie dziewczyna żyła w miarę normalnie, miała nawet chłopaka. Dopiero jak za sprawę wzięli się guślarze w sutannach, choroba całkowicie wymknęła się spod kontroli, czego rezultatem była śmierć dziewczyny. Za co zresztą oszołomów w czarnych kieckach skazano.

Co
  • Odpowiedz
@4nka:

Często gdy zasypiałam byłam pewna że kot wskoczył mi na łóżko, bo czułam że cos jakby przysiadło przy mojej nodze a gdy otwierałam oczy to nic nie było.

To kompletnie normalne uczucie, no prawie, drobne zaburzenia senne ale jak normalnie zasypiasz to raczej nie ma co się martwić.
Jak człowiek zasypia to następuje paraliż senny, no ale czasem nie do końca to zadziała jak powinno i zacznie się jak jeszcze
  • Odpowiedz
https://www.liveleak.com/view?t=9hnS5_1567638193


@4nka: ja muszę zapytać, jaja sobie robisz ze mnie wklejając ten filmik czy jesteś całkowicie poważna?

Przecież tam każdy ma z tego bekę, a już szczególnie "opętany" bo wszyscy wiedzą, że to jest dla beki, ale jeśli wszyscy są tam niby poważni, to ja tam nadal nie widzę żadnych nienaturalnych ruchów ciała. Facet sobie tańczy rękami pod koniec, dosłownie każdy człowiek jest w stanie zrobić coś takiego, nawet ja teraz
  • Odpowiedz
@4nka:
Są znane przypadki osób które na skutek jakiegoś wypadku i urazu głowy nagle zaczynali bardzo dobrze grać na pianinie albo mówić innymi językami. Mózg na poziomie podświadomości rejestruje i zapamiętuje bardzo dużo rzeczy. Dlatego jesteśmy w stanie w tłumie rozpoznać głos bliskiej nam osoby nie widząc jej. Takich danych mamy w głowie ogromne ilości i czasami na skutek jakiegoś urazu czy choroby psychicznej te dane przenikają do świadomej części mózgu.
  • Odpowiedz
@Wuxian: przecież ja Ci nie podaje dowodow na opętanie kochana :D mówiłaś że nie ma przypadków egzorcyzmów w innych wyznaniach więc po prostu zarzucilam takim filmikiem, a czy to bait czy nie.. ciężko powiedzieć. No ale wygląda jak egzorcyzm, nie katolików.
I ciekawie tańczy ten gość, ciekawe czy lubi kluby
  • Odpowiedz
@GotoFinal: wiem co to jest paraliż senny, mój brat mi opowiadał że nie mógł się ruszyć i widział zbliżającą się do niego kostuche :D ale jak już wcześniej pisałam, to nie był paraliż senny bo w tamtym okresie nie zasypiałam tak łatwo jak teraz, potrzebowałam co najmniej 30min aby zasnąć. Poza tym od 4 lat już tam nie mieszkam i już nigdy czegoś podobnego nie doświadczyłam.
  • Odpowiedz
@4nka: chcesz hipotezę czym naprawdę mogą być "demony"? poczytaj sobie o możliwości istnienia memetycznych bazyliszków.

teoretycznie, przy znalezieniu odpowiednich podatności, można zmusić mózg do myślenia pewnych rzeczy albo wykonywania pewnych czynności poprzez odpowiedni dobór docierających przez zmysły bodźców.

wyobraź sobie, że tysiące lat temu kilku geniuszy wpadło na taką podatność i zaczęli z nią eksperymentować, żeby zobaczyć co można z tym zrobić. wyobraź sobie, że udało im się ustanowić w mózgu
  • Odpowiedz
@4nka zielonoświątkowcy też gadają różnymi językami . Ale weź idz na żywo to sprawdź i potwierdź. Bo znajomy znajomego widział a tka naprawdę to nikt nie widzi nic nie słyszał. Bajki
  • Odpowiedz
@4nka hmmm nie wszystko co istnieje da się obejrzeć gołym okiem. Są rzeczy których nie da się dojrzeć nawet elektronowym mikroskopem. Kiedy stajemy przy lustrze i patrzymy na siebie widzimy swoje odbicie ale poza tym wiemy że w naszym wnętrzu jest coś niematerialnego- świadomość czy dusza- cały ogromny świat przeżyć i uczuć, wspomnień i marzeń.takze kto wie, może właśnie poprosru nie widzimy.
  • Odpowiedz