Wpis z mikrobloga

@4nka: osoby chore psychicznie powinny znaleźć się w odpowiednim miejscu. Tam gdzie ciemnota i niewytłumaczalne jeszcze zjawiska tam jest kościół i religie, ale sukcesywnie spychane w otchłań historii poprzez naukę.
  • Odpowiedz
  • 99
@4nka odpowiem tak, od momentu w którym pojawiły się kamery full HD w telefonach nie ma już:
- opętań
- wizyt kosmitów
- objawień
- wielu innych zjawisk nadprzyrodzonych
Tutaj kryje się odpowiedź
  • Odpowiedz
@4nka: a skąd pewność, że mama sobie nie dodała do swojego snu różnych rzeczy pod wpływem szoku? Zgaduję, że opowiadała wam o tym śnie już po śmierci babci, mimo że było (prawdopodobnie) wiadomo, że niedługo odejdzie, to zawsze ten wstrząs się przeżywa.

Jak dziwi Cię to, że akurat zbieg okoliczności, bo w ten sam dzień jej się przyśniło, to co powiesz o tym - przeznaczenie? Romantyczna miłość?
-data moich urodzin do
  • Odpowiedz
@4nka: a co do uczucia kota przy nogach - skąd wiesz, że nie przyśniło Ci się to? Nie wiem jak Ty, ale jak jestem bardzo zmęczony i mi się przyśnie i coś przyśni to przez 15 minut potem ogarniam czy to mi się śniło czy wydarzyło naprawdę.
  • Odpowiedz
@4nka: Jest bardzo ciekawy wykład prof. Vetulaniego na ten temat: "Neurobiologia i religia". Serdecznie polecam, bardzo fajnie się tego słucha, przy okazji pan profesor ma szacunek do religii. Kiedyś na przykład, gdy rozwój medycyny nie był na tym poziomie, co teraz, padaczka (której wówczas nie znano) była bardzo często diagnozowana jako opętanie, które próbowano wyleczyć egzorcyzmami.
Dziś, wraz z rozwojem medycyny, mniej się diagnozuje opętań, a więcej chorób psychicznych. Z tego
a.....a - @4nka: Jest bardzo ciekawy wykład prof. Vetulaniego na ten temat: "Neurobio...
  • Odpowiedz
@quercy: akurat moja mama taka nie jest, zawsze myśli racjonalnie a szok ma miejsce wtedy gdy śmierć następuje nagle, a przy wylewie wszyscy byli na to przygotowani. Zwłaszcza, że Babcia była już w takim stanie że ciężko mi to opisywać.
A co do tego kota przy nogach to mi się nie przyśniło, to był okres gimnazjum/ liceum a wtedy nie mogłam tak szybko zasnąć. Wręcz musiało minąć z 30min albo więcej
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@4nka: moja mam jest osobą bardzo religijną. Wierzy też w różne zabobony i te jej wierzenia często sobie przeczą. Stara się widzieć wszędzie to co chce widzieć i szuka wszędzie potwierdzenia swoich racji. Lubię się bawić w rzeczy jak hiperwentylacja, świadome śnienie, utrzymywanie świadomości podczas zasypiania, żeby doświadczyć paraliżu sennego. Kiedy doświadczam owego paraliżu sennego dzieją się różne rzeczy. Wiem, że to wszytko dzieje się w mojej głowie. Osoba religijna natomiast
  • Odpowiedz