Wpis z mikrobloga

Kończę studia inżynierskie na kierunku automatyka i robotyka.
W związku z tym, że jest to niepasjonujący i słabo płatny kawałek chleba planuję zmianę profesji na IT.
Chcę uczyć się programowania Javy w wolnym czasie, żeby móc w przyszłości gdzieś aplikować.
Polecacie może jakieś sprawdzone i darmowe kursy internetowe? (Mogą być w języku angielskim)
Wiem, że mogę kupić książkę lub iść na płatny kurs i nie wykluczam tego, ale jest XXI wiek i na pewno są jakieś fajne materiały w internecie od których można dobrze zacząć.
Jeśli macie jakieś inne rady to dawać śmiało!
#programowanie
#java
#automatyka
  • 33
@kartofel: Ja jestem rozczarowany studiami, ale nie będę rozwijał tematu bo nie tego dotyczy wpis ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wiem, że dużo automatyków przebranżowia się dlatego chętnie posłucham rad takich osób.
@secret_passenger: Jest płatna sporo gorzej niż branża IT. Ponadto odpowiedzialność jest duża, wysokie napięcia, maszyny z którymi pracują ludzie i sprzęt który kosztuje dziesiątki tysięcy złotych.
Do IT wystarczy przeciętny laptop, darmowy kompilator i trochę chęci. Poza tym ciężko sprawić komuś krzywdę np. źle napisaną aplikacja jeśli nie zawiera danych wrażliwych.
Stawki w ofertach dla automatyków nie są podawane, bo są żałosne zważając na to, że trzeba znać się na elektryce,
@warning_sign: xDDD ile to już lat "każdy teraz studiuje informatykę, przecież nie będzie dla nich pracy" i ciągle jest
Jest XXI wiek, ludzi jest więcej, smartfonów jest więcej i zapotrzebowanie na aplikacje też będzie coraz większe
xDDD ile to już lat "każdy teraz studiuje informatykę, przecież nie będzie dla nich pracy" i ciągle jest

Jest XXI wiek, ludzi jest więcej, smartfonów jest więcej i zapotrzebowanie na aplikacje też będzie coraz większe


@HWDPLC: gościu, u nas na jave w warszawie jest niekiedy ponad 500CV, w Krakowie nawet studenci mają problemy ze znalezieniem pracy a Ty wypowiadasz się na temat rynku na który chcesz dopiero wejść? za dużo artykułów
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@HWDPLC: ok. rozumiem.

ze swojej perspektywy nie zgodzę się jedynie z tym że w IT ciężko wyrządzić komuś krzywdę źle napisana aplikacja:
- Boeing 737 Max
- historia błędów w oprogramowaniu aparatu służącego naświetlaniu chorych na nowotwory (w skrócie: skończyło się zwielokrotnionymi dawkami i chorzy umarli)
i takich przypadków jest trochę...