Wpis z mikrobloga

Po przejrzeniu profilu danej osoby w rejestrze przestępców seksualnych i przeczytaniu wyroku sądowego, lubię przeglądać ich profile w mediach społecznościowych. Wizerunek w sieci, zwykle mocno odbiega od moich wyobrażeń, jak może wyglądać osoba, która jest zdolna do skrzywdzenia drugiego człowieka. Tym razem jest podobnie: ot zwykła, młoda Karyna, która rok temu wyewoluowała w madkę. Zdjęcia bombelka, emotkowe serduszka, posty o związkach, miłości i darze od Boga w postaci dziecka. Jak dla mnie, wygląda na niezbyt bystrą, ale zasadniczo dobrą osobę, raczej niezdolną do niczego więcej niż do bronienia 500+ na internetowych forach. Tymczasem w jej wyroku: "w bliżej nieokreślonym czasie, w lipcu 2016 r. (...), po uprzednim wprowadzeniu w błąd małoletniej , że zamierza dokonać dla niej zakupu nieokreślonej rzeczy, nakłoniła ją do przyjścia do Galerii , po czym podała tabletkę o nieustalonym działaniu, popchnęła dziewczynkę do toalety męskiej (...), w której znajdował się mężczyzna, który doprowadził małoletnią do obcowania płciowego". Wcześniej jeszcze kopała ową dziewczynkę, groziła i wyśmiewała. A gdy nieustalony przez śledczych facet ją gwałcił, Karyna przytrzymywała drzwi z drugiej strony. Dostała 3 lata, a wyrok uprawomocnił się w maju tego roku. Nie wiem, dlaczego jest ciągle na wolności.

Nie mam zamiaru o niej pisać, szkoda mi jej dziecka. Zacytuję tylko słowa bliskiej mi osoby: "życzę jej, tylko żeby jej własne dziecko kiedyś ją potępiło". Tyle wystarczy.

#gownowpis #przemyslenia #rejestrzboczencow #madki
kvoka - Po przejrzeniu profilu danej osoby w rejestrze przestępców seksualnych i prze...

źródło: comment_XJi1iFkpTuqZ4IFwXEdVSppK7lPL7XWb.jpg

Pobierz
  • 83
@kvoka To jest trochę inna sytuacja. Skazani z art. 148 zazwyczaj są już tymczasowo aresztowani, my przekazujemy wtedy tylko dokumentację wykonawczą do zakładu karnego. A jeżeli skazany jest już osadzony, to wtedy ewnetualnie przerwa w karze, a to już inny Wydział i inne przepisy, więc nie jestem pewna do końca jak to wtedy działa, a nie chcę wprowdzać w błąd