Wpis z mikrobloga

Po przejrzeniu profilu danej osoby w rejestrze przestępców seksualnych i przeczytaniu wyroku sądowego, lubię przeglądać ich profile w mediach społecznościowych. Wizerunek w sieci, zwykle mocno odbiega od moich wyobrażeń, jak może wyglądać osoba, która jest zdolna do skrzywdzenia drugiego człowieka. Tym razem jest podobnie: ot zwykła, młoda Karyna, która rok temu wyewoluowała w madkę. Zdjęcia bombelka, emotkowe serduszka, posty o związkach, miłości i darze od Boga w postaci dziecka. Jak dla mnie, wygląda na niezbyt bystrą, ale zasadniczo dobrą osobę, raczej niezdolną do niczego więcej niż do bronienia 500+ na internetowych forach. Tymczasem w jej wyroku: "w bliżej nieokreślonym czasie, w lipcu 2016 r. (...), po uprzednim wprowadzeniu w błąd małoletniej , że zamierza dokonać dla niej zakupu nieokreślonej rzeczy, nakłoniła ją do przyjścia do Galerii , po czym podała tabletkę o nieustalonym działaniu, popchnęła dziewczynkę do toalety męskiej (...), w której znajdował się mężczyzna, który doprowadził małoletnią do obcowania płciowego". Wcześniej jeszcze kopała ową dziewczynkę, groziła i wyśmiewała. A gdy nieustalony przez śledczych facet ją gwałcił, Karyna przytrzymywała drzwi z drugiej strony. Dostała 3 lata, a wyrok uprawomocnił się w maju tego roku. Nie wiem, dlaczego jest ciągle na wolności.

Nie mam zamiaru o niej pisać, szkoda mi jej dziecka. Zacytuję tylko słowa bliskiej mi osoby: "życzę jej, tylko żeby jej własne dziecko kiedyś ją potępiło". Tyle wystarczy.

#gownowpis #przemyslenia #rejestrzboczencow #madki
kvoka - Po przejrzeniu profilu danej osoby w rejestrze przestępców seksualnych i prze...

źródło: comment_XJi1iFkpTuqZ4IFwXEdVSppK7lPL7XWb.jpg

Pobierz
  • 83
  • Odpowiedz
Nie wiem, dlaczego jest ciągle na wolności.


@kvoka: do więzienia jest kolejka, z sali rozpraw za kraty idą ci z długimi wyrokami reszta musi czekać.

Ale 3 lata za pomocnictwo przy takim gwałcie to żart :/
  • Odpowiedz
@Ogar_Ogar: Poważnie? ;o Co za kraj... Ja myślałam, że może jej przełożyli zjawienie się w ZK ze względu na ciążę a później bombelka ale kto wie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 21
@kvoka: oko za oko, ząb za ząb, gwałt za gwałt, i skoro nie wiadomo kto był tym facetem to karę powinna przyjąć ona

i nie piszcie mi że jestem nienormalny, ale jeśli ktoś nie otrzyma odpowiedniej kary to nie przejmie się tym co zrobił
  • Odpowiedz
@osmakukokosowym: Jak na mój gust to nie, bardzo nie. Duża nadwaga, podwójny podbródek, ziemniaczany nos, uroda typowej mamuśki po 40, ma 23 lata a wygląda na 35+, klasyczny karyński bitch face, mocny i źle zrobiony make-up... Wygląda bardzo stereotypowo.
  • Odpowiedz
  • 422
@Ogar_Ogar Pracuje w sądzie (w wydziale wykonawczym - czyli wprowadzam prawomocne wyroki do wykonania) od 6 lat. Ani razu nie spotkałam się z sytuacją żeby ktoś przebywał na wolności, bo nie było miejsca.
  • Odpowiedz
  • 57
@kvoka Tak, jeżeli wykaże, że jest w ciąży lub jest samotną matką, to można odroczyć wykonanie kary do 3 lat od po urodzenia dziecka
  • Odpowiedz
@aprile: W każdym wypadku? Trochę dziwne by to było było, gdyby obowiązywało także w przypadku przestępstw z np. art. 148 ()
  • Odpowiedz
  • 11
@kvoka To jest trochę inna sytuacja. Skazani z art. 148 zazwyczaj są już tymczasowo aresztowani, my przekazujemy wtedy tylko dokumentację wykonawczą do zakładu karnego. A jeżeli skazany jest już osadzony, to wtedy ewnetualnie przerwa w karze, a to już inny Wydział i inne przepisy, więc nie jestem pewna do końca jak to wtedy działa, a nie chcę wprowdzać w błąd
  • Odpowiedz
@hip-hop: Osz ty cwaniaczku :D Ale to nie zmienia faktu, że post z "MumMe" był dodany 15 listopada a owa Karynka udostępniła go 23 listopada, a ja dalej nie rozumiem o co ci chodzi i co takiego wiesz lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz