Wpis z mikrobloga

Po przejrzeniu profilu danej osoby w rejestrze przestępców seksualnych i przeczytaniu wyroku sądowego, lubię przeglądać ich profile w mediach społecznościowych. Wizerunek w sieci, zwykle mocno odbiega od moich wyobrażeń, jak może wyglądać osoba, która jest zdolna do skrzywdzenia drugiego człowieka. Tym razem jest podobnie: ot zwykła, młoda Karyna, która rok temu wyewoluowała w madkę. Zdjęcia bombelka, emotkowe serduszka, posty o związkach, miłości i darze od Boga w postaci dziecka. Jak dla mnie, wygląda na niezbyt bystrą, ale zasadniczo dobrą osobę, raczej niezdolną do niczego więcej niż do bronienia 500+ na internetowych forach. Tymczasem w jej wyroku: "w bliżej nieokreślonym czasie, w lipcu 2016 r. (...), po uprzednim wprowadzeniu w błąd małoletniej , że zamierza dokonać dla niej zakupu nieokreślonej rzeczy, nakłoniła ją do przyjścia do Galerii , po czym podała tabletkę o nieustalonym działaniu, popchnęła dziewczynkę do toalety męskiej (...), w której znajdował się mężczyzna, który doprowadził małoletnią do obcowania płciowego". Wcześniej jeszcze kopała ową dziewczynkę, groziła i wyśmiewała. A gdy nieustalony przez śledczych facet ją gwałcił, Karyna przytrzymywała drzwi z drugiej strony. Dostała 3 lata, a wyrok uprawomocnił się w maju tego roku. Nie wiem, dlaczego jest ciągle na wolności.

Nie mam zamiaru o niej pisać, szkoda mi jej dziecka. Zacytuję tylko słowa bliskiej mi osoby: "życzę jej, tylko żeby jej własne dziecko kiedyś ją potępiło". Tyle wystarczy.

#gownowpis #przemyslenia #rejestrzboczencow #madki
Pobierz
źródło: comment_XJi1iFkpTuqZ4IFwXEdVSppK7lPL7XWb.jpg
  • 83
@aprile: Powinien iść siedzieć już w zeszłym roku, natomiast cały czas czeka na wolne miejsce.


Doedukuję się dzisiaj, czy zakład karny może odmówić przyjęcia skazanego z powodu braku wolnych miejsc. Chodzi mi jeszcze po głowie taka sytuacja, że np karę musi odbywać w systemie terapeutycznym i może wtedy, z uwagi na małą ilość miejsc w takich zakładach karnych, jest to możliwe.

Wasz system nie działa

Taki on mój, jak każdego innego.
@KolorBezKoloru Najwidoczniej źle założyłam, że skoro u nas takiego przypadku nie było, to takie sytuacje nie mają miejsca. Mój błąd. Zastanawiam się tylko, co w sytuacji jeżeli po odmowie przyjęcia skazanego z uwagi na brak miejsca, coś by się stało (np skazany popełnia jakieś poważniejsze przestępstwo). Kto jest wtedy odpowiedzialny? Bo przecież winnego sytuacji musieliby znaleźć
w sumie to nie wiem po co ukrywać dane takich osób, wręcz każdy powinien zostać ostrzeżony, że ta osoba może być niebezpieczna.. dziewczyna kilka dni temu profilowe sobie zmieniła, koleżaneczki niczego nieświadome komentują i lajkują, przecież znowu taka sytuacja może się powtórzyć
@kvoka

"Ten kto biernie akceptuje zło, jest za nie tak samo odpowiedzialny jak ten, co je popełnia."


No ale to nawet nie jest taka sytuacja. Ona nie akceptowała biernie zła, tylko aktywnie doprowadziła do jego popełnienia