Wpis z mikrobloga

Na różnych nagraniach widziałem już sporo stłuczek na rondach turbinowych. Ale co się dziwić, jeśli policja tak interpretuje przepisy:
Według Policji kierowca jadący czerwonym śladem porusza się swoim pasem ruchu, zgodnie ze znakami poziomymi na jezdni. Kierowca jadący zielonym śladem na wprost ustępuje pierwszeństwa czerwonemu, gdyż dokonuje zmiany pasa ruchu, którym się przemieszcza.

http://mrerdek1.blogspot.com/2017/11/103-nowe-rondo-w-mielcu-z-wadliwa.html

#polskiedrogi #wypadek #przepisydrogowe #kierowcy
Nobody32 - Na różnych nagraniach widziałem już sporo stłuczek na rondach turbinowych....

źródło: comment_qMKbgZ6AwahDhq6M6LLtDZnsidBPPLSO.jpg

Pobierz
  • 136
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ale co się dziwić, jeśli policja tak interpretuje przepisy:


@Nobody32: no ale policja dobrze interpretuje przepisy. Problemem tu jest #!$%@? rondo, a nie przepisy...
Tam na wjeździe prawy pas powinien być wyłącznie w prawo i tyle.
  • Odpowiedz
@janekplaskacz: #!$%@? jest projekt i zamysł tego, tfu. ronda. Interpretacja pewnie zgodna z przepisami, ale to nie zmienia faktu, że sytuacja jako całość jest #!$%@?. I ludzie się dziwią, że każdy jezdzi zewnętrznym pasem - w życiu z czegoś takiego, przy dużym natężeniu nie próbowałbym jechać zgodnie z zasadami jazdy na rondach...
  • Odpowiedz
@Nobody32: nie rozumiesz pasów na drodze ¯\_(ツ)_/¯
Linia przed nagrywającym, to linia prowadząca dla pojazdów wjeżdżających. Z lewej ma swoją linię wyznaczającą jego pas.
  • Odpowiedz
@Nobody32:
Jeżeli uznajesz rondo z pierwszego wpisu za #!$%@? to przykład z polskich dróg to #!$%@? level hard. Różnica pomiędzy tymi sytuacjami jest zasadnicza: zaznaczyłem ci miejsce, gdzie jest ta różnica. To punkt styku dwóch różnych pierwszeństw (czegoś takiego nie ma w twoim wpisie).

Powszechna interpretacja w takich przypadkach jest taka, że ustąp pierwszeństwa jest ważniejsze. Ale to tylko interpretacja i takich miejsc nie powinno być.
janekplaskacz - @Nobody32: 
Jeżeli uznajesz rondo z pierwszego wpisu za #!$%@? to pr...

źródło: comment_KHns4XGX9RkqdBCt4N7jzbsB9TagyRK7.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@bodziodestruktor:

Może i jest prawidłowe, ale im większy poziom skomplikowania czy gorsza czytelność, tym większa możliwość, że wjedzie ktoś kto nie ogarnie i będzie problem


Ale nadal nie rozumiem, co do tego ma poprawna interpretacja policji.
  • Odpowiedz
@Nobody32: a żeby ci ot ładnie zobrazować, to czerwony to pas dla jadącego rondem, niebieski pas dla wjeżdżającego z prawej. Pasy te na rondzie się łączą, ale nagrywający nie zmienia pasa.
Przecinanie pasa jezdni poprzecznej nie jest zmianą pasa. W przeciwny wypadku na każdym skrzyżowaniu zawsze byś zmieniał pas, bo nawet jak nie ma linii namalowanych, to droga poprzeczna ma swoje pasy
radziol88 - @Nobody32: a żeby ci ot ładnie zobrazować, to czerwony to pas dla jadąceg...

źródło: comment_EueVQ9f5oUB3K9XBWUr3X6EBNLhGB4oC.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@radziol88:
Nie zgadzam się z twoją interpretacją, wg mnie w tym miejscu następuje zmiana pasa. No i te linie prowadzące dla wjeżdżających są niepotrzebne i powodują niepotrzebne zamieszanie. Wystarczyłoby, żeby ich nie było i wszystko byłoby jasne.

Jeżeli organizator ruchu by chciał, żeby wjeżdżający na rondo prawym pasem nie mógł zająć wewnętrznego pasa to na rondzie powinna być linia ciągła lub jednostronnie przerywana.
  • Odpowiedz
@radziol88:

ale wiesz, że ja o innym rondzie piszę?


Odnosiłem się i nie zgadzam z tym komentarzem wraz z załączonym obrazkiem:

Przecinanie pasa jezdni poprzecznej nie jest zmianą pasa. W przeciwny wypadku na każdym skrzyżowaniu zawsze byś zmieniał pas, bo nawet jak nie ma linii namalowanych, to droga poprzeczna ma swoje pasy
  • Odpowiedz