Wpis z mikrobloga

Na różnych nagraniach widziałem już sporo stłuczek na rondach turbinowych. Ale co się dziwić, jeśli policja tak interpretuje przepisy:
Według Policji kierowca jadący czerwonym śladem porusza się swoim pasem ruchu, zgodnie ze znakami poziomymi na jezdni. Kierowca jadący zielonym śladem na wprost ustępuje pierwszeństwa czerwonemu, gdyż dokonuje zmiany pasa ruchu, którym się przemieszcza.

http://mrerdek1.blogspot.com/2017/11/103-nowe-rondo-w-mielcu-z-wadliwa.html

#polskiedrogi #wypadek #przepisydrogowe #kierowcy
Nobody32 - Na różnych nagraniach widziałem już sporo stłuczek na rondach turbinowych....

źródło: comment_qMKbgZ6AwahDhq6M6LLtDZnsidBPPLSO.jpg

Pobierz
  • 136
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Nobody32: No i prawidłowo, czego nie rozumiesz? Czerwony ma pierszeństwo, a zielony jak nie zjeźdża z ronda to musi ustąpić i zaczekać, aż będzie mógł zmienić pas. Znalazłeś swoje prawko w chipsach?
  • Odpowiedz
@Nobody32: przecinasz pas jadąc "prosto" ,to naturalne że patrzysz po lusterkach czy się w kogoś nie #!$%@?

każdy myśli, że przez rondo to najlepiej przejechać nie zwalniając z miejskich 60km/h którymi jeżdżą, ale już lepiej zwolnić i się dobrze upewnić, niż sobie problemu niepotrzebnego narobić
  • Odpowiedz
Nie rozumiem co jest nie tak z normalnymi rondami, że muszą tworzyć takie gówna. Że też w ogóle komuś przyszło coś takiego do głowy


@ZieloneKoloTramwaja: Jak dla mnie turbinowe są bardziej jasne jak klasyczne. Można by to poprawić prostą sztuczką - każdy prawy pas będzie tylko do jazdy w "prawo".
  • Odpowiedz
Dlatego turbinowe jest lepsze, bo nie zezwala na bezkolizyjną jazdę zewnętrznym pasem i blokowania zjazdu z ronda. Już rozumiesz co jest nie tak z normalnym rondem?


@janekplaskacz: o to to to. Mam na osiedlu fragment gdzie się robi gigantyczny korek między innymi ze względu na brak przepustowości na rondzie. Nie wiem dlaczego ludzie w ogóle wskakują na prawy pas jak jadą prosto albo w lewo. Największy kretynizm utrudniający płyny ruch.
peetee - > Dlatego turbinowe jest lepsze, bo nie zezwala na bezkolizyjną jazdę zewnęt...

źródło: comment_L5m59bI9RJWqWl8U9TFwI9QL6ik8r2VE.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Nie rozumiem co jest nie tak z normalnymi rondami, że muszą tworzyć takie gówna. Że też w ogóle komuś przyszło coś takiego do głowy

@ZieloneKoloTramwaja: Jak dla mnie turbinowe są bardziej jasne jak klasyczne. Można by to poprawić prostą sztuczką - każdy prawy pas będzie tylko do jazdy w "prawo".


@push3k-pro: a jeszcze lepiej tak jak narysował @czarlipe - tak wygląda PRAWIDŁOWE rondo turbinowe. A to podrzucone
  • Odpowiedz