Wpis z mikrobloga

Eh Miraski, właśnie jadę po wypowiedzenie.. Prawdopodobnie leci prawie cały wydział. Zadzwonili wczoraj do każdego, że mamy przyjechać do siedziby, koniecznie dziś lub jutro, powodu przyjazdu osoba dzwoniaca niby nie znała. Dyrektora udaje, że nie wie o co chodzi xd Trochę mnie bawi sposób załatwiania takich spraw, bo nie trudno się domyślić, że część osób od wczoraj zdycha w łóżku na grypę.
Najgorsze, że od 1.12 mieli zatrudnić kolegę, napisałam mu wczoraj, żeby dzwonił do kadr zapytać się kiedy dostanie umowę i poinformowali go, że jednak nic z nim nie podpiszą.. O tym dyrektorka pewnie też nic nie wiedziała xd Mój kierownik pracuje z nią od 20 lat, mogła mu chociaż prywatnie coś zasugerować, żeby koleś nie został na lodzie przed świętami..
Pewnie odbierzecie to za infantylne podejście, ale po relacjach, które kreowała, oczekiwałam chociaż sugestii, że mamy się rozglądać, wiecie bardziej ludzkiego podejscia, a nie jedynie zapatrzenia na własny portfel. Na prawdę nikt z nas nie ciągnąłby l4, każdy rozumie, że takie rzeczy się zdarzają tylko potrzebuje czasu na ogarnięcie czegoś nowego. Okres zimowy to nie najlepszy czas na szukanie pracy w branży ściśle związanej z budową (telekomunikacja, światłowody).
Ja o prace się nie martwię, bo bardzo szybko znalazłam alternatywę, ale nie wszyscy mają takie szczęście. Także mimo wszystko nocka nie przespana, siedzę od 6 w pociągu do Wawy, nie mogę się skupić na czytaniu książki, czuję się jakbym jechała na ważny egzamin, który z pewnością obleje no i smutno mi, bo zespół był najlepszy w jakim kiedykolwiek pracowałam..
Chociaż lepiej, że wali się w robocie, a nie w życiu prywatnym!
Państwówka here
#pracbaza #zalesie
  • 112
Na prawdę nikt z nas nie ciągnąłby l4, każdy rozumie, że takie rzeczy się zdarzają tylko potrzebuje czasu na ogarnięcie czegoś nowego. Okres zimowy to nie najlepszy czas na szukanie pracy w branży ściśle związanej z budową (telekomunikacja, światłowody).


@JUSTsmileforme: Oj nie znasz ludzi.
I na szefową się nie nadajesz.

Wiadomo że jak chcesz zwolnić więcej ludzi to trzeba to z zaskoczenia robić. Bo inaczej będziesz mieć problemy.

A swoją drogą
Po roku pracy chyba jeszcze nie przysługuje, a znając ich praktyki zaproponują ultimatum wypowiedzenie lub znaczna obniżka wypłaty i jeśli się zdecyduję na wypowiedzenie to wtedy nic się nie należy. Ciekawe czy dodatek świąteczny dadzą xd


@JUSTsmileforme: przysługuje odprawa, co do obniżki wypłat jeżeli nie macie umów na zasadzie podstawa + premia + prowizja + #!$%@? wie co, to samej podstawy nie mogą obniżyć bez kogoś zgody.
@graf_zero: Ale jakie to zaskoczenie jak dzień wcześniej Cie informują, że masz przyjechać po wypowiedzenie? :D prawie wszyscy zatrudnieni w tym roku, tylko jedna osoba jest od sierpnia 2018, także u każdego miesiąc lub 2 tyg wypowiedzenia. A ze się nie nadaje na szefową to wiem i w żadnym wypadku nie dążę do stanowiska kierowniczego, na którym musiałabym robić rzeczy wbrew sobie tylko dla pieniędzy.. na szczęście w tej branży idzie