Wpis z mikrobloga

Eh Miraski, właśnie jadę po wypowiedzenie.. Prawdopodobnie leci prawie cały wydział. Zadzwonili wczoraj do każdego, że mamy przyjechać do siedziby, koniecznie dziś lub jutro, powodu przyjazdu osoba dzwoniaca niby nie znała. Dyrektora udaje, że nie wie o co chodzi xd Trochę mnie bawi sposób załatwiania takich spraw, bo nie trudno się domyślić, że część osób od wczoraj zdycha w łóżku na grypę.
Najgorsze, że od 1.12 mieli zatrudnić kolegę, napisałam mu wczoraj, żeby dzwonił do kadr zapytać się kiedy dostanie umowę i poinformowali go, że jednak nic z nim nie podpiszą.. O tym dyrektorka pewnie też nic nie wiedziała xd Mój kierownik pracuje z nią od 20 lat, mogła mu chociaż prywatnie coś zasugerować, żeby koleś nie został na lodzie przed świętami..
Pewnie odbierzecie to za infantylne podejście, ale po relacjach, które kreowała, oczekiwałam chociaż sugestii, że mamy się rozglądać, wiecie bardziej ludzkiego podejscia, a nie jedynie zapatrzenia na własny portfel. Na prawdę nikt z nas nie ciągnąłby l4, każdy rozumie, że takie rzeczy się zdarzają tylko potrzebuje czasu na ogarnięcie czegoś nowego. Okres zimowy to nie najlepszy czas na szukanie pracy w branży ściśle związanej z budową (telekomunikacja, światłowody).
Ja o prace się nie martwię, bo bardzo szybko znalazłam alternatywę, ale nie wszyscy mają takie szczęście. Także mimo wszystko nocka nie przespana, siedzę od 6 w pociągu do Wawy, nie mogę się skupić na czytaniu książki, czuję się jakbym jechała na ważny egzamin, który z pewnością obleje no i smutno mi, bo zespół był najlepszy w jakim kiedykolwiek pracowałam..
Chociaż lepiej, że wali się w robocie, a nie w życiu prywatnym!
Państwówka here
#pracbaza #zalesie
  • 112
@JUSTsmileforme: po pierwsze nie podpisuj niczego od ręki. Najwyżej napisz "potwierdzam odbiór pisma" i tyle. Podpisując wypowiedzenie za porozumieniem stron "na szybko" możesz wyrazić zgodę na niekorzystne dla siebie warunki.
Tu masz tak na szybko co Ci może przysługiwać:
https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-komu-przysluguje-prawo-do-odprawy-i-jaka-jest-jej-wysokosc
> oczekiwałam chociaż sugestii, że mamy się rozglądać, wiecie bardziej ludzkiego podejscia, a nie jedynie zapatrzenia na własny portfel

> nie trudno się domyślić, że część osób od wczoraj zdycha w łóżku na grypę


@JUSTsmileforme: ludzkie podejście do robaków oszukujących na każdym kroku? Dobre sobie!
@JUSTsmileforme smutno się czyta i bardzo współczuję, ale nie wieszaj od razu psów na kierownicze. Ja wiem ze w necie i jak ktoś chodzi do szkoły jak większość mireczków to łatwo ją osądzić, ale zwolnienie całego działu to raczej nie jej pomysł tylko góry. Góra mogła i ją oklamywać, bo skoro wyrzucają jej ludzi to i ona może być na liście. A nawet jak wiedziała i firma kazała jej zwolnić wszystkich po
Eh Miraski, właśnie jadę po wypowiedzenie..

Okres zimowy to nie najlepszy czas na szukanie pracy w branży ściśle związanej z budową (telekomunikacja, światłowody).

siedzę od 6 w pociągu do Wawy,

Państwówka here


@JUSTsmileforme: czuli jak rozumiem jesteś pracownikiem Tauronu i po wypowiedzenie musisz jechać z południa kraju aż do Warszawy? Na miejscu nikt nie daje wypowiedzeń? Kasa z Tauronu ma iść na trzynaste emerytury i nie ma na budowę światłowodów?
@AVATARKUBA122: @Gumoleum: @Best11: @Wybredny_Marian: @Wolowinka: @notoelo: @Delfin17: @kkk240: @Podprogowiec: no nic, wypowiedzenie. Bez odprawy, bo uwowę miałam na czas określony, więc nie obowiązuje.. dyrektorka nawet się nie pofatygowała, mimo że była na miejscu. Zadzwoniłam tylko powiedzieć, że przykro mi, że nie przyszła to kłamała, że nie miała o niczym pojęcia, nie wiedziała, że będę w Warszawie, że cokolwiek mam podpisywać, o koledze też