Wpis z mikrobloga

@Megawonsz_dziewienc: dziwi mnie, że nikt nie robi z tym porządku. Jakieś ciche pozwolenie UOKiKU chyba obowiązuje w Polsce. Jedyna opcja to unikać tego typu sklepy za takie praktyki. Na szczęście jestem świadomym konsumentem i ceny wartościowszych produktów monitoruje miesiąc wcześniej od black friday, ale niektórzy dają nabijać się w butelkę. Moja noga już w media expert nie postanie. Może to niewiele, ale od naciągaczy lepiej trzymać się z daleka.
@Megawonsz_dziewienc: No na nieszczęście polskich konsumentów rząd nie chce wprowadzić żadnych regulacji w tej kwestii, więc jesteśmy zdani wyłącznie na siebie. Obecnie nie jest to nielegalne, ale jest to po prostu chamskie i nieprzyzwoite. Np. ceny dysków SSD od miesięcy lecą na łeb, a tu taki mediaexpercik czujący zapach cebulionów zawyża cenę na okres black weeks. Pewnie po nowym roku cena spadnie do 300 zł, ale moich pieniędzy nie zobaczą.
@Megawonsz_dziewienc
@ravenking w podnoszeniu problemu nie ma, problem jest w sztucznym zawyżaniu żeby za kilka dni przecenić.
W UK jest ciekawy system gdzie przyjmuje się że cena promocyjna nie powinna być oferowana dłużej niż pełna cena. Tesco m.in. zostało ukarane za fałszywą promocję grzywną £300000 bo wystawili truskawki za £3.99 na bardzo krótki okres a potem przez 14 tygodni reklamowali je że są na promocji za pół ceny
https://www.bbc.co.uk/news/uk-england-birmingham-23755528
@ravenking: Niesamowity ból dupy złapał ich pracownik w zeszły piątek, gdy poszedłem oglądać telewizor, który chcę kupić - ot, chciałem go zobaczyć jak wygląda i prezentuje się na żywo, bo już mam upatrzony model.

Facet zauważył, że jestem zainteresowany, coś tam czytam sobie, podchodzi, zagaduje i mówię, że jestem na kupnie...

I chłop się uruchomił:

MATRYCA HADE
DYSK TYSIONC
INTERNET 4 GIGAHERCE(serio, jest takie cóś?)

I nawija, na końcu dodając: "To
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@TomdeX: Po tym jak sie woziłem z nimi z reklamacją piekarnika (pół roku (°° przy ewidentnej wadzie fabrycznej potwierdzonej przez autoryzowany serwis) to maksymalnie co bym od nich kupił to worki do odkurzacza (a te i tak kupuję gdzie indziej bo taniej(σ ͜ʖσ)). Teraz traktuję ich jako wystawkę gdzie sobie mogę na
@Akkarin: Załatwianie reklamacyjne do ch... bo pracownicy w dumie mają takich ludzi, ważne, że sprzedali i nabili sobie sprzedaż, najlepiej na raty i jeszcze dodatkowe ubezpieczenie od którego mają procent, a później się martw. W telewizji, radiu, na stronach wciąż wyprzedaże, wietrzenie magazynów, które są jak Black Friday u nas - podnoszenie cen i później obniżenie do nominalnej wartości, w końcu reklama musi się zwrócić - można dostać na głowę.

Niech
Pobierz TomdeX - @Akkarin: Załatwianie reklamacyjne do ch... bo pracownicy w dumie mają takic...
źródło: comment_4gMrqmlHRLrFixX2yW6RTFSUM6cEPUeu.jpg