Wpis z mikrobloga

Jest ten słynny audyt ;] i trochę smutłem:

https://echodnia.eu/swietokrzyskie/jak-wygladaja-finanse-kielc-wladze-twierdza-ze-bez-podwyzek-dla-mieszkancow-miasto-czeka-katastrofa-finansowa/ar/c1-14592287

Uważam, że podwyżki są konieczne i mniej czy chętniej musimy je ponieść. Problem w tym, żeby podwyżki nie były zasypywaniem nieefektywnego zarządzania, polecam kanał Dylewskiego i filmik, który dałem w opisie. Co prawda trochę przesadza miejscami, oraz nie uwzględnia tego, że Rzeszów od 2006 rozrósł się z 56km^2 do prawie 130km^2. Stąd dane o populacji.

Wracając do Kielc, to widzę dwa rozwiązania:
short pain, long gain - zarząd komisaryczny, który mam nadzieje będzie krwawy i bolesny
zdecydowane działania - podwyżki, ale też OPTYMALIZACJA tego całego burdelu.
Oczywiście problemy budżetowe to nie tylko wina takiego zarządzania, ale też po części dobrej zmiany - co nie zmienia faktu, że jeżeli polecą z tego powodu stołki, czy przyniesie to jakąś oszczędność - to dobrze.

Szkoda, że nitk nie ma tu chyba nie ma jaj, by to zrobić :/, ale może się mylę.

Całe szczęście Kielce mają jeszcze trochę możliwości i przy odpwoiednich władzach można dużo. Z głupkami nie można nic, niestety. Szkoda, bo jest potencjał i warto byłoby go obudzić.

#kielce #swietokrzyskie #samorzady oraz #rzeszow może ktoś coś mądrego powie :-).
  • 7
@Harmideron: w sensie samorząd :-]. Tak, to jest chore. Pierw betonowy Wojtek, teraz trener wszechczasów :/.

Powiem natomiast, że jestem za zwiększeniem opłat za parkowanie. Pomijam, że rzadko parkuję, ale uważam, że ta jest śmiesznie niska - tak po prostu.
@Harmideron: hehe :), też rozwiązanie. Ogólnie następna patologia jest pod centrum onkologii, ale ponoć budują tam wielopoziomowca.

Młodzi niestety uciekają, ale chyba nie tylko z Kielc - Wwa i Kraków wysysają, każdy chce dużych pieniędzy szybko.... szczególnie teraz, gdy do obu tych miast jeździ się w ciągu 1-2h autem - co zresztą możę być też zbawienne, bo są prace, gdzie można mieszkać w CK, robić w Wwie-Krk.
@Student_AWAS: Ja natomiast parkuję głównie w centrum praktycznie co dzień, sporo kasy idzie na to, za to nie mam dzieci w żłobku dlatego uważam że opłata za nie jest śmiesznie niska ta godzinowa jak i za wyżywienie, powinna zostać drastycznie podwyższona.