Wpis z mikrobloga

To logiczne, ile zasobow potrzeba do hodowli zwierzat, zeby otrzymac okreslona wartosc kaloryczna?


@giku: logiczne, jakbyś mieszkał na wyspie o połowę mniejszą niż ten większy obszar i byś hodował kury, to nie przeżyłbyś roku? Sam widzisz jakie to sążne #!$%@?, nawet pomijając że akurat ziemi to nam nie brakuje więc jako argument za vege jest totalnie wysrany z dupy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@stjimmy: zaorane? Czym? Ja napisalem tylko o zrodlo danych bo kazdy moze sobie zrobic taki obrazek - niewiedzę noc zlego w byciu wege
  • Odpowiedz
@Wap30: Na jajka by wystarczylo (na mapie jest vegetarian), na mieso juz nie.... Wszystkie dane, obliczenia i odnosniki masz w komentarzach powyzej. "#!$%@? z dupy" sobie podaruj.
  • Odpowiedz
@merciless85: ale krowa potrzebuje paszy, nie wyzyje na samej trawie, chyba ze masz lake gigant i robisz zapasy na zime. Polecam odnosniki i linki z opracowan powyzej.
  • Odpowiedz
Tylko nie rozumiem jednego. Mam świadomość że produkcja mięsa jest wymagająca ale jeszcze bardziej mnie irytuje dyktowanie co jeść i co ma mi przestać smakować.
  • Odpowiedz
@giku: Wiem, że potrzebuje paszy bo sam krowy posiadam. W dodatku krowy zjadają zboża niskich jakości nie nadające się na np. mąkę w dodatku zjadają odpady po burakach, słodzie browarnianym itp.
@Zgrywus1: Krowa to nie kura i nie bytuje w klatce.
  • Odpowiedz
@merciless85: i na samej trawie krowa urośnie? xd
Bydło rzeźne hoduje się ok 2 lata.

Przy hodowli 50-60szt (dane od sąsiada hodującymi opasy)
Siano opór + ok 130/150 ton zboża rok.
Woda ok 400 tysięcy litrów rok.
X2
  • Odpowiedz
@giku: A u wegetarian dodajesz pole potrzebne do wyhodowania 3 odmian egzotycznych orzechów, 16 typów strączków, alg i grzybów, czy jednak uznajemy że suplementacja brakujących składników diety tabletkami w których składniki i tak są pochodzenia zwierzęcego? A może wegetarian podliczamy tylko jako jedzących paszę roślinną?
  • Odpowiedz
> Na jajka by wystarczylo (na mapie jest vegetarian), na mieso juz nie..


@giku: czemu kłamiesz? Z twojego własnego artykułu, do którego śmiesz odsyłać a nawet go nie przeczytałeś:

Therefore, even substituting beef with chicken would reduce the land footprint of your dietary meat source 10 to 15-fold.


Więc by starczyło z nawiązką. I nie podaruję #!$%@? z dupy, bo grafika upraszcza fakty i jest opisana w kłamliwy sposób idący wbrew
  • Odpowiedz
@giku: Ludzie na tym portalu zawsze będą dla mnie zagadką. Walka z danymi i statystykami, fikołki intelektualne, a czasem i manipulacje. Wszystko po to żeby się z Tobą nie zgodzić, bo reprezentujesz inne poglądy XD

Chyba niektórzy nie do końca odróżniają fakty od opinii
( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz