Wpis z mikrobloga

Wyjaśnijcie mi coś: dlaczego uparcie twierdzicie, że zakaz aborcji (nie licząc gwałtu/zagrożenia życia matki) to postulat anty-wolnościowy? Czyli co, zakaz zabijania 5, 8, czy 12-letnich dzieci, też uznacie za postulat anty-wolnościowy? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Mamy się wszyscy nawzajem zabijać bez konsekwencji, to jest ta wasza wolność? A sprzeciwianie się zabijaniu to anty-wolność? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Myślałem, że "wolność mojej pięści kończy się na wolności twojego nosa"... jak widać dla lewaków takie pojęcie nie istnieje i krzywdzenie innych osób to również wolność - a sprzeciwianie się temu krzywdzeniu to anty-wolność xD

#konfederacja #4konserwy #neuropa
  • 174
  • Odpowiedz
@Prylik: Wszystko rozchodzi się o pogląd kiedy zaczyna się mówić o życiu jako dziecku. Moim zdaniem od 12 tygodnia kiedy pojawia się układ nerwowy i te dziecko czuje. Ja tak prywatnie w głębi duszy nie jestem za aborcją i raczej bym nie pozwolił by moja kobieta to zrobiła ale nie mam zamiaru narzucać swojego poglądu innym. Tak poza tym to największym #!$%@?ństwem jest zmuszanie kobiet do rodzeni dzieci które urodzą się
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@ryyj: Sam Janusz twierdzi, że człowieczeństwo=zdolność do życia i nie chciałby zakazywać aborcji w przypadku, gdyby było wiadomo, że dziecko umrze po porodzie.
  • Odpowiedz
@Prylik: bo żyjemy w takiej kulturze i tyle. Aborcja w Europie od dawna jest znana i praktykowana. Jak dla mnie: nie lubisz zabijania ludzi w brzuszku? Wymyśl sposób na wyciąganie płodu z łona matki która go nie chce i sobie go weź i odchowaj, raczej żaden fan "cywilizacji śmierci" nie będzie robił problemów.
  • Odpowiedz
@Prylik: Można uznać, że płód / zarodek jest człowiekiem, ale definitywnie nie jest dzieckiem (dzieckiem jest się po urodzeniu). Do 12 tygodnia jest to zbitek biomasy, który nic nie czuje.

Mimo wszystko, nie można kazać każdej kobiecie utrzymywać przy życiu tego człowieka. To tak jakby Ciebie zmuszano byś utrzymywał dializę ze słynnym muzykiem, dlatego, że w jakimś państwie ceni się muzyków. To jest antywolnościowe.
johny-kalesonny - @Prylik: Można uznać, że płód / zarodek jest człowiekiem, ale defin...
  • Odpowiedz
  • 128
@Prylik prównałeś zlepek komórek do 12 letniego dziecka? XD
Idąc tym tokiem rozumowania jak pałujesz wiplera to prowadzisz rzeź niewiniątek ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Czyli co, zakaz zabijania 5, 8, czy 12-letnich dzieci, też uznacie za postulat anty-wolnościowy?


@Prylik: argument rodem z tego, że broń powinna być całkowicie nielegalna, bo bandziory mogą ją kupić xD
  • Odpowiedz
@Prylik aborcja jest potrzebna
Nie mowie tu o chorych dzieciach i gwaltach. Glupota jest by kwestia peknietej gumy, czy tez zbyt udanego melanzu przekreslac perspektywy 3 zyc jednoczesnie.
  • Odpowiedz
@Prylik:

Wyjaśnijcie mi coś: dlaczego uparcie twierdzicie, że zakaz aborcji (nie licząc gwałtu/zagrożenia życia matki) to postulat anty-wolnościowy? Czyli co, zakaz zabijania 5, 8, czy 12-letnich dzieci, też uznacie za postulat anty-wolnościowy? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Wyjaśnijcie mi, dlaczego uparcie twierdzicie, że zakaz utłuczenia komara to postulat anty-wolnościowy? Czyli co, zakaz ubicia żubra w Puszczy Białowieskiej też uznacie za postulat anty-wolnościowy? ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
@Prylik: Dla mnie to akurat proste zagadnienie. Czy człowiek jest naprawdę wolny jeśli nie może decydować o swoim ciele? Kobieta jest zmuszana ryzykować swoje życie i zdrowie na rzecz zlepka komórek bez mózgu i świadomości. Prawo do rozporządzania swoim ciałem to podstawa wolności.

Wyobraźmy sobie analogiczną sytuację - gdy ktoś potrzebuje nerkę do przeszczepu istnieje nakaz usunięcia jej z ciała zdrowego człowieka. Przecież poświęcamy swoje zdrowie i prawo do dysponowania swoim
  • Odpowiedz