Wpis z mikrobloga

Koleś, który 28 czerwca podał prawidłową datę premiery TLoU: Part II sugeruje, że wsteczna kompatybilność w PS5 nie będzie się ograniczać tylko do gier z PlayStation 4.

"Do not dispose of, trade or sell your PS®, PS®2, PS®3 or PS®4 games"

W listopadzie ma napisać coś więcej o planach Sony na nową generację.

Jest 50:50 że koleś ma sprawdzone info lub #!$%@? głupoty a datę po prostu zgadł.
#ps4 #ps5 #playstation

  • 16
@utede: musza ogarnac emulacje ps3 do celow ps now chociazby. Obecnie uzywaja zmodyfikowanych podzespolow ps3, raz ze produkcja jest klopotliwa, dwa ze emulacja by pozwala osiagnac lepsza wydajnosc = zmniejszyc lag. Koszt takiego hw na jakim beda to emulowac tez chcieliby uzyskac jak najnizszy.

Maja dostep do calutkiej dokumentacji, kodu, ludzi ktorzy nad tym pracowali i znaja architekture od podszewki. Nawet do takiej skomplikowanej architektury, jesli nie musisz tego robic reverse
@Vigorowicz: Mi się nie widzi ta Microsoftowa kompatybilność. Prawdziwa wsteczna jest wtedy, kiedy możesz włożyć płytę do urządzenia bez internetu i urządzenie ogarnia samo co z nią zrobić i jak uruchomić zawartość. W przypadku Xboxa płyta działa jako potwierdzenie zakupu i po włożeniu z serwerów Microsoftu jest pobierany port gry w wersji na Xbox One. Gdyby kiedyś wyłączyli serwery to wsteczna przestaje działać.
@janushek: ja bym się w sumie cieszył, jest wiele gier z poprzednich generacji które bym chętnie ograł (np. przeszedłbym cala serie uncharted) ale nigdy nie byłem konsolowcem za bardzo i nawet jak miałem konsolę to głównie jakieś tekkeny, Fify czy wyścigi żeby pograć z drugim graczem więc jakby taka kompatybilność była to pewnie był kupił ps5