Wpis z mikrobloga

#python #pytanie #programowanie

Mógłby mi ktoś powiedzieć jak używać bibliotek w Pythonie?
Edytor mi mówi:
import matplotlib
ModuleNotFoundError: No module named 'matplotlib'

okno konsoli mi mówi:

python -m pip install -U pip
^
SyntaxError: invalid syntax

Mam kawałek kodu, który działa mi na jednym z interpreterów online ale za cholerę nie potrafię użyć tego offline.
  • 16
@lort: odpalasz konsolę, jeśli dodałeś pythona do PATH to wpisujesz -pip install matplotlib

Jak skończy to możesz zaimportować bibliotekę do swojego kodu.

W Windows dajesz Win + R wpisujesz cmd.exe i potem komendę. Jak wyrzuci Error to przeinstaluj Pythona i dodaj go do PATH (będzie checkbox w instalatorze).
C:\Program Files (x86)\Microsoft Visual Studio 14.0>pip list
Package Version
--------------- -------
cycler 0.10.0
kiwisolver 1.1.0
matplotlib 3.1.1
numpy 1.17.2
pip 19.3
pyparsing 2.4.2
python-dateutil 2.8.0
setuptools 40.8.0
six 1.12.0

C:\Program Files (x86)\Microsoft Visual Studio 14.0>
to wpisz w terminalu/konsoli/shellu -pip unistall matplotlib jak skończy to ponownie -pip install matplotlib


@MerytorycznieNiepoprawny: nie pomogło.

na "import os as os" się nie wysypuje. na "import time" też nie. A na matplotlib alby numpy już tak :/
@lort: dopóki w nim nie pracujesz to nie powinno przeszkadzać. jeśli szukasz podpowiadania składni to polecam pycharm, jeśli chcesz w miarę lekki edytor z trochę gorszym podpowiadaniem, to visual studio code (nie visual studio, to dwie różne rzeczy)
a co do w/w sprawy, to poczytaj sobie o takim wynalazku jak virtualenv
@s3b4: właśnie w pycharm i w pyscripter próbowałem. (VS używałem do czegoś innego dawniej) Dopiero w Idle zadziałało. A da się to zrobić tak, żeby od razu po kliknięciu na ikonę pliku .py mi wywalało wykres w nowym oknie? (przy pisaniu w c++ tworzyliśmy .exe i nie było problemu)
@MerytorycznieNiepoprawny:
właśnie w pycharm i w pyscripter próbowałem.


@lort: i tu jest powód. Tworząc projekt w pycharmie nie odznaczyłeś i stworzył Ci virtualenva, a Ty pipem instalowałeś paczki do "zwykłego" pythona. Czyli w skrócie: w jednym środowisku zainstalowałeś, a na drugim próbowałeś używać.
@CytrynowySorbet: w pyscripter w narzędziach jest instalowanie pakietów z pip. To było pierwsze co robiłem i wyglądało jakby bez problemu się instalowały. Ale przy odpalaniu ich nie widział.