Wpis z mikrobloga

@Korbov: Zamawiana noblistka od "Polaków właścicieli niewolników i morderców żydów".

Co do religii zgadzam się, chrześcijaninem można się tylko stać poprzez własną decyzję, wiara narzucana na siłę może nawet szkodliwa dla samego wierzącego.

Tokarczuk raz powie coś mądrego, a w innym czasie przemyci antypolską kłamliwą retorykę do umysłów mało zorientowanych słuchaczy.
Phallusimpudicus - @Korbov: Zamawiana noblistka od "Polaków właścicieli niewolników i...
  • Odpowiedz
  • 0
@Elpie eee ale ksztalcenie o wierze i nauce to nie to samo co nauka o dewicjach seksualnych, szczegolnie u dzieci. Problem w tym ze to wy nie widzicie roznicy miedzy jedym a drugim.
  • Odpowiedz
  • 0
@jamtojest napisałeś że religia neguje ewolucję. Podałem ci przykład że głowy kościoła praktycznie od publikacji Darwina tego nie robiły.

Zamiast pierdzielic o wiernych przyznaj się do swojej nieznajomości tematu i błędnych informacji.

KK to największa firma na świecie i to zdanie jej prezesa i zarządu jest aktualną doktryną, a nie jakiegoś szeregowca z p---------a dolnego.
  • Odpowiedz
@BaRi: Nie rozumiesz albo nie chcesz rozumieć.

Papież Franciszek to jest rozsądny człowiek, a ja do religii jako takiej ani do KK nic nie mam. Chodzi o to, jak w Polsce jest to wykorzystywane do indoktrynacji moich dzieci. Niestety nauczanie w polskiej szkole niewiele ma wspólnego z nauczaniem papieża.
  • Odpowiedz
@boguchstein: Ale to pojęcia specjalistyczne, których znaczenia nie zna większość ludzi, bez rozróżnienia na wierzący/niewierzący. Religia nie ma wiele wspólnego z błędami poznawczymi jako takimi, a wiara wcale nie odejmuje człowiekowi rozumu tak że staje się podatny na "manipulacje". Tokarczuk jest niedouczona z religiologii i plecie popularne bzdurki.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Intellectually_superior: jeśli nawet są to pojęcia specjalistyczne, to nie zmienia to znaczenia. Dzieci są indoktrynowane i uczone, że we wszystkich przypadkach mają się kierować rozumem i sceptycznym myśleniem, ale w jednym szczególnym przypadku takie podejście mają porzucić i przyjmować konkretne twierdzenia na wiarę. Jak dla mnie jest to idealny przykład manipulacji. Religia w takiej formie nie powinna mieć miejsca w szkole. Rozumiem jako formę fenomenu społecznego i historycznego razem z
  • Odpowiedz