Wpis z mikrobloga

W pracbazie mam koleżankę, która jest samotną matką 12 letniego syna. Dzień w dzień dzwoni do niego i jeżeli ten nie odbierze robi mu wykład o tym, jak bardzo się o niego martwi itd. Zazwyczaj te rozmowy oscylują wokół spruty o oceny, nie zadzwonienie do mamusi jak było w szkole albo dlaczego nie wrócił do domu tylko poszedł na plac zabaw z kolegami. W rozmowach między pracownikami koleżanka przedstawia syna jako grzeczne dziecko, którego nie interesują papierosy, alkohol, jedynie z komputerem przesadza. Raz wspomniała, że zainstalowałą mu lokalizator gps w telefonie xD. Ogólnie dmucha i chucha na tego gówniaka.

O zostawieniu młodego w domu na 2 dni nie ma mowy, jeżeli firma kieruje ją na delegację. Dziadek dzieciaka czasem próbuje przyłożyć męskiej ręki do jego wychowania. Na wieść, że gnojek ryczy na cały blok bo coś tam nie może dostać, dziadyga zaczął go cisnąć w stylu "głośniej rycz, niech sąsiedzi słyszą jaka panienka z ciebie" Oczywiście jak madka dowiedziała się jak dziadeq odzywa się do synunia zrobiła mu awanturę jak Adolf swoim generałom w kwietniu 45roku( ͡° ͜ʖ ͡°)

Najlepsze jest to jak mówi o jego wychowaniu w stosunkach damsko-męskich. Ma być grzeczny, traktować dziewczynki z szacunkiem, przepuszczać w drzwiach, oddawać kanapki w szkole xDD. Nie wspomne o poklasku pozostałych różowych w firmie (80% os w firmie to lochy), które jednego dnia chwalą pod niebiosa cucka, który na każde zawołanie #!$%@? po papier do magazynu albo wodę do dystrybutora a drugiego dnia mówią, że ich aktualny betabankomat się już im znudził bo było nudno xDDD

Za parę lat powitamy tu bohatera tego wpisu na tagu #przegryw, zróbmy mu gorące powitanie i klasycznie na pierwszą randkę garnitur i kwiaty xD Chwila ciszy dla każdego spierdoksa wychowanego przez matkę bez ojca. Nie ma nic gorszego dla mężczyzny, który wychowywał się z samymi kobietami.

#logikarozowychpaskow #p0lka #madki #pracbaza #przegryw #przemyslenia
  • 130
@PierroCoco: i właśnie tym komentarzem pokazujesz, że albo jesteś na tyle durny, że nie zrozumiałeś za grosz, co chciałam przekazać, albo jesteś na tyle ignorantem, że zobaczyłeś różowy pasek i przygotowałeś jakąś losową odpowiedź na te okazję.
Mnie się właśnie rozchodzi, że nie ma czegoś takiego jak PRAWDZIWI FACECI. Jeśli rodzisz się mężczyzną i czujesz się mężczyzną, to nim jesteś. Możesz być przy tym dupkiem, możesz być przy tym wrażliwcem, jesteś
@PierroCoco 22 here. Rodzice zrobili sobie ze mnie worek do trenowania #!$%@? metod wychowawczych.


Gdy rodzice żyją twoim życiem i dają ci złudne wrażenie możliwości podejmowania własnych decyzji to nie ma możliwości by nie odcisnęło się to na twoim dorosłym życiu.

Mam problemy których oni do dziś nie widzą tylko przerzucają na mnie odpowiedzialność za ich decyzje.

Co można zrobić w sytuacji gdy rodzic na twoją decyzję o wyborze studiów mówi "Idź
Wypisz wymaluj moja matka.


@koniecswiatajestbliski: *jak mój ojciec, mieszkam z nim bo "lol brak kasy" i #!$%@?łem #!$%@? min. 5 lat po liceum bo "nie widział nic złego w tym że nic nie robię". aha i też dokładnie tak samo się upierał żeby wszystko robić za mnie, przez dokładnie tak samo nic nie umiem zrobić. i nie wiem czy potrafił bym się za cokolwiek wziąć nawet gdyby sporo coś od tego
@PierroCoco:

Jak go obrazisz to też może płakać?

W gruncie rzeczy przez te kilka lat raz mi się zdarzyło w kłótni zachować się tak podle, że doprowadziłam go do płaczu. I to była moja porażka, nie jego.

a nie uczyć dzieciaka, że może ryć na cały blok bo nie dostanie gry na ps4

Znowu pokazujesz, że nie rozumiesz co się do ciebie pisze. No, jak najbardziej, dzieciak powinien być uczony, że
@PierroCoco: ludzie, po prostu musicie zrozumieć, że wychowywanie się bez jakiegokolwiek rodzica, to gwarant ułomności w dalszym życiu. Brak ojca jest brzemienny dla dziewczynki, a najbardziej dla chłopca. Brak matki jest równie zły dla chłopaka, a szczególnie dla dziewczyny. To są najbliżsi nam ludzie, z którymi dzielimy geny i jesteśmy połączeni więzami krwi.
Nieobecni ojcowie to plaga dzisiejszych czasów. Zatraceni w robieniu kariery lub tyraniu na roszczeniową kur.. księżniczkę chciałem powiedzieć,
@Zelber: Wprost przeciwnie, uwazam, ze moje dzieciaki sa wychowane calkiem inaczej, potrafia zrobic samodzielnie sporo wiecej niz rowiesnicy, nie sa wychowywane w Polsce, wiec tez musza sobie radzic z wieksza iloscia rzeczy niz ich rowiesnicy.

Nie zmienia to faktu, ze jak beda mialy 12 lat to nie zostawie ich samych w domu, bez opieki na cala noc, zarowno z wzgledow prawnych jak i zwyklego bezpieczenstwa.
@William_Lawson: kolezanka mojej mamy nie mogla zajsc w ciaze, kilka nieudanych invitro, rozwazali nawet adopcje, a z w koncu sie udalo (w wieku 42 lat). Urodzil sie zdrowy chlopczyk, ale kolezanka sie totalnie zafiksowala na punkciebopieki nad dzieckiem. Teraz mlody ma juz chyba wiecej niz 10 lat, ale totalnie nic nie umie zrobic samemu. Taki mlody lord Arryn z GOT. Mamusia zawsze jest przy nim i nie chce sluchac jak ktos
@kraglapyrka: Czego ty nie rozumiesz? Facet ma być silny , pewny siebie, radzić sobie z problemami. Wbrew pozorom złe podejście w kształtowaniu dziecka w takim wieku ma ogromny wpływ na jego przyszłe życie, szczególnie w relacjach damsko-męskich - co widać po komentarzach niebieskich.

Ty uwziełaś się na swoją teorię i orbitujesz wokół tego, że chłopcy i dziewczynki są takie same a zło to zło - otóż chłopcy i dziewczynki nie są