Wpis z mikrobloga

@Amerykanski-Naukowiec: człowieku - ja mieszkam w Holandii od pięciu lat, ciągle uczę się języka, kupiłem dom i wiem jak to wygląda xD Ale widzę, że pan przeczytałem-na-facebooku wie lepiej.

Teraz w Holandii problem jest w drugą stronę - agencje podnoszą wynagrodzenie, żeby przyciągnąć pracowników, szczególnie w sezonie. Tylko tego samego nie chcą robić firmy pracownikom, którzy pracują na stałych umowach. Od lat prawo wymaga, żeby pracownicy agencyjni za tą samą pracę
@Amerykanski-Naukowiec: no w Holandii teoretycznie nie powinny. Ale realia są takie, że jak potrzebują operatorów maszyn na sezon, to walczą stawkami, a później tych ludzi zwalniają. W tym samym czasie nie podnoszą pensji stałym pracownikom, bo oni pracują przez cały rok. No i robi się problem.

Wyjrzyj czasem poza grupy na facebooku, bo naprawdę stawka rzędu €12/h + dodatki to w NL jest norma za pracę na wózku widłowym xD
@qmato tak trochę widzę już kto jedzie ze mną tym busem to ludzie wyglądają, ale na pijaczkow którym skończył się hajs, albo ludzie w średnim wieku - a do nich ja mam już uprzedzenia - potrafią tak kłamać, że ho ho
a do nich ja mam już uprzedzenia - potrafią tak kłamać, że ho ho


@Sonrimo: w samym magazynie też się nasłuchasz pierdół, że hoho xD Ludzie mieszkają i pracują tutaj całymi latami, nie mając pojęcia jak naprawdę funkcjonuje ten kraj, bo widzą tylko mały wycinek, żyją w swoistej magazynowo-polskiej bańce. Nie znają języka, pracują z samymi Polakami i opowiadają różne "mądrości".

migracja w Holandii wygląda zupełnie inaczej niż np. w Niemczech,