Wpis z mikrobloga

  • 454
Właśnie jadę autobusem (20h drogi) do pracy w Ikei w Holandii. Będę tam 6 miesięcy. Dajcie parę plusów, aby się dobrze się zarabiało na obczyźnie :)
Może za jakiś czas zrobię jeszcze AMA o mojej nudnej pracy ;)
Ale żeby nie było dalej będę mirkował i zaglądał na nocną :p
#praca #pracazagranica #holandia i chyba #chwalesie
  • 127
  • Odpowiedz
@Sonrimo:
Pozwól, że się wypowiem, bo pracowałem tam 2 miechy przez OTTO całkiem niedawno.
Co do samej pracy na wózku, się nie wypowiem, bo pracowałem tam na pickowaniu, ale z normami jest tak, że raz wyrobisz, raz nie bo się po prostu nie da, i będą wzywać Ciebie czasem, pod biuro na rozmowę dowiedzieć się dlaczego. Stawka 11,1e na początku jest na bank z dodatkiem wakacyjnym czyli cały #!$%@?. Jeżeli wytrzymasz 10 tygodni tam to będziesz miał podwyżkę. Do tego nie ważne czy pracujesz ranki, popołudnia czy nocki zawsze do podstawy doliczą Ci 13,75% podstawy(11,1e-wakacyjne to Twoja podstawa), sobota zamiast 13,75% dodatek 50%, niedziela 100%(ale pracujesz tak max 2h jeżeli masz tydzień nocek( ͡º ͜ʖ͡º))
Jeżeli jedziesz SINBADEM, którego ogarnęło Ci OTTO to dolicz do tego fakt, że zajebią Ci poźniej ok. 45e za dojazd z Utrechtu do Twojej lokacji. Sprawa zakwaterowania to jest w ogóle dramat, bo będziesz miał 2 opcje albo Walwijk albo Hoeven(nowych raczej kwaterują tam gdzie gorzej czyli w Hoeven( ͡° ͜ʖ ͡°)). O Walwijku wiem tyle, że niby jest lepiej, ale każde pranie to koszt 2e.
Jeśli chodzi o Hoeven to jest to w ogóle dramat, bo do najbliższego sklepu masz ponad 2km, a że jest to Albert to zapłcisz tylko kartą Maestro. Do Jumbo Aldi czy Lidla masz ok.4km i tam już płacisz polskimi kartami normalnie. Pokoje to w ogóle dramat, bo są 3 typy pokoju: 4osobowe, ale jest ich mało. 2 osobowe jeszcze w miarę ogarnięte jeżeli chodzi o metraż i 2 osobowe, które niby są dla par o powierzchni 2mx2m, ale nikomu to nie przeszkadza wrzucić tam 2 chłopa, więc możesz z kimś spać prawie na jednym łózku( ͡° ͜ʖ ͡°). Do tego będziecie mieli aneks kuchenny i łazienkę z prysznicem, który odpala się na przycisk jak na jakimś basenie( ͡° ͜ʖ ͡°).
Co do #!$%@? hajsu przez OTTO to biorą oni kaucje w wysokości 55(!)e za nożyk, kamizelkę odblaskową i bagde'a. Oczywiście od maja dalej czekam, aż mi to zwrócą( ͡° ͜ʖ ͡°). Pobieranie 3e za dojazd do pracy to też dramat, sytuacja wygląda inaczej gdy jesteś kierowcą, bo wtedy to OTTO łaskawie
  • Odpowiedz