Wpis z mikrobloga

Cześć. Wrzucam kolejną przemianę z opisem. Tym razem jest ona krótsza niż poprzednie, aby pokazać, że nawet poniżej roku da się zmienić sylwetkę, nawyki, wyniki siłowe oraz stan zdrowia.

Marzena przed zgłoszeniem się nigdy wcześniej nie była na siłowni, więc trzeba było zacząć od wdrożenia do treningu siłowego i od razu wrzucenie na naukę ćwiczeń wielostawowych na wolnych ciężarach. Tak również z push pressem i wyciskaniem sztangi na ławce. U kobiet bardzo stawiam na rozwój całego ciała z nastawieniem na tylnią taśmę - tylni akton barki, plecy, pośladki, dwugłowe; unikam zbytniego katowania czworogłowych, szczególnie u niższych dziewczyn, które zazwyczaj mają tendencję do ich szybkiego rozwoju, przez co sylwetka idzie w złym kierunku. Marzena sumiennie wysyłałą nagrania z ćwiczeń i dochodziliśmy do coraz lepszej techniki i obecnie targa więcej niż niektórzy faceci m.in 8x75 kg martwy ciąg / 6x75 kg przysiad / 3x40 kg wyciskanie na ławce.

Marzena miała niedoczynność tarczycy [TSH około 6] oraz lekkie niedożywienie [Niska ferrytyna]. Wysłałem ją do endokrynologa; włączyłem suplementacje. Podczas współpracy poprawiliśmy lipidogram oraz wrażliwość insulinową.

Zaczynaliśmy od 2000 kcal. Większość redukcji utrzymywaliśmy ją manipulując głównie makroelementami. Postanowiliśmy jak najdłużej utrzymywać węglowodany na wyższym poziomie dla performance na siłowni. Na sam koniec dodawaliśmy cardio a redukcję skończyliśmy na okresowej podaży 1650 kcal.

Obecnie jesteśmy już na plusie kalorycznym (2400 kcal / 120 B / 75 T / 300 Ww) i fajnie masujemy dodając wagi, a trzymając obwód pasa w miejscu. Myślę, że na lato uda nam się znacznie poprawić sylwetkę. Treningowo niedługo będziemy testować maxy i przechodzić na system 5/3/1 i mam nadzieję, że wtedy uda nam się zaliczyć po 100 kg w martwym oraz siadzie i 50 kg na wyciskaniu leżąc.

#mikrokoksy #mirkokoksy #silownia #pokazforme #chudnijzwykopem #dieta #odchudzanie #niedodzo #highcarb #fullborsukworkout
Pobierz Kasahara - Cześć. Wrzucam kolejną przemianę z opisem. Tym razem jest ona krótsza niż ...
źródło: comment_TCy0IlAvOW8cNp9KMk9aqX8Vz12cBSrp.jpg
  • 226
@tomszczyk: Nie jestem lekarzem:) od tego jest endokrynolog. Spadło przy leczeniu i mimo tej samej dawki z miesiąca na miesiąc coraz lepiej jest i TSH i Ft3. Na następnej wizycie kontrolnej będzie rozmowa o zmniejszeniu dawki lub odstawieniu letroxu.
@tomszczyk: miałem wiele przypadków, gdzie zmiana stylu życia, dieta, ćwiczenia poprawiły znacznie wynik, różnie to bywa. Sam też miałem TSH około 6. Obecnie mam 2-2,5 a FT3 w górnej granicy - nigdy nie byłem z tym u endokrynologa. Ale jak mówiłem ja się tym nie zajmuje, bo endokrynologiem nie jestem (σ ͜ʖσ) choć na tagach są magicy co namawiają ludzi do odstawienia leków