Wpis z mikrobloga

  • 220
Kraj z dykty, kartonu, mchu i do tego chlew obsrany gównem. Obroń inżyniera z elektroniki (specjalność aparatura elektroniczna) na #pwr, miej 5.0 z pracy i średnia 4.11. Pójdź na magistra, po 1 semestrze wybierz specjalizacje (oczywiście ta sama, bo chcesz kontynuować to co miałeś na I stopniu). Nie tym razem, #uczelnia likwiduje jedną z 3 specjalności, więc trzeba coś zrobić ze studentami, którzy na niej byli. Rozdziel wszystkich studentów na 2 specjalności, które zostały po średniej z całego toku studiów (I semestr). Efekt? Jakaś 1/4 ludzi która chciała kontynuować Aparaturę, jest na akustyce bez żadnych podstaw ze studiów inżynierskich + musi pisać pracę magisterską związana z akustyka. Siatkę zajść, która jest rozje**** we wszystkie dni tygodnia od 7:30-20 jak Najman na macie już pominę, bo kogo obchodzi, że 3/4 osób już pracuje w zawodzie, a studia zaoczne zostały zlikwidowane... #wroclaw #edukacja #szkola #studbaza #studia #nauka #zalesie
  • 64
@mi96 jak skonczyłem gimnazjum to zapisałem się do LO u siebie w mieście.
1 września jak przyszedłem do szkoły to się okazało że jestem w 4-letnim Technikum architektury krajobrazu i mam się uczyć nazw roślin po łacinie, keidy kwitną itp bo było za mało chętnych na liceum i nie otworzyli.
@mi96: praca mgr na pewno musi być związana ze specjalizacją? Co prawda byłem na innym wydziale, więc zasady mogły być inne, w każdym razie pracę mogłem pisać na dowolny temat związany z kierunkiem, a specjalizacja nie miała nic do rzeczy.
@Kexu: a na #!$%@? Ci te uprawnienia ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja studiowalem (studiuje xD) budownictwo i tbw na jakies uprawnienia. Wszystkie autostrady w Polsce i tak sa zaprojektowane, a zanim dopchasz sie do jakis stanowisk do ktorych rzeczywiscie bedziesz potrzebowal te uprawnienia to trzeba bedzie na emeryture isc. Poza tym sa rzeczy na ktorych mozna robic lepszy pieniadz chociazby bim, ktore dziadki nie ogarniaja, a i
@Kexu: robienie magistra to taki polski wynalazek, na zachodzie wiekszosc konczy studia na bacheloru i maja #!$%@?, a jezeli chodzi o uprawnienia to, przynajmniej jezeli chodzi o projektowanie autostrady, moga robic w pelnym zakresie wlasnie po samym pierwszym stopniu.
@rogaty_skurczybyk: ja akurat poszedłem na inżynierię budowlaną, magisterkę zrobilem, więc teraz pora na uprawnienia do projektowania, nawet na zapas niech sobie będą. Nie znam zakresu uprawnień ograniczonych dla 'kubaturówki', ale jak juz mam magisterkę, to czemu nie zrobić sobie szerszych.
@TheOneWhoKnocks: liczy się to od kogo zdobywa podpis ( ͡° ͜ʖ ͡°). Kiedys chyba nieograniczone na kolejach mozna bylo miec po kolejach, a teraz nie wiem jak jest, nie moja broszka. Moze w innych dziedzinach tez tak było/jest.