Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Elo Mirasy, powiedzcie mi co sądzicie o takim combo ( ͡° ͜ʖ ͡°) :

-Apatia
-Anhedonia
-Aseksualizm łączony z jakąś awersją seksualną (pasta o ruchaniu by tu pasowała xd)
-Impotencja
-Dystymia (to może)
-Depresja, a raczej High-Functioning Depression - czyli jestem martwy w środku, zmęczony, ale jestem w stanie coś udawać xd
-Za młodu nadpobudliwość i adhd
-Ludzie mnie nie obchodzą a świat mógłby zniknąć - ale to nie przez złość czy gniew, a przez obojętność i #!$%@? w egzystencję
-Nie mam wyższych uczuć (poza głodem) ani empatii - na przykład nie jestem wstanie odczuwać tego co przeżywają bohaterowie na ekranie/w książce - tylko sensowna fabuła mnie obchodzi
-Osobowość schizoidalna
-Asperger?

Oczywiście nic z tego nie jest stwierdzone, ale mniej więcej pasuje to do moich objawów. Generalnie taki Weltschmerz towarzyszy mi od czasu uzyskania jako takiej świadomości samego siebie, czyli gdzieś od 9 roku życia xD Już wtedy miałem ochotę się zabić z powodu bezsensu mojej egzystencji xD Pomimo tego do głupich dzieci nie należałem (jakieś konkursy, laureaty, teatry, pierdu pierdu), no ale relacje międzyludzkie mnie nic nie obchodziły. Dopóki ludzie nie ogarniali mojego #!$%@? na nich to nawet mnie gdzieś czasem zaprosili, ale ja szczere nie miałem nigdy ochoty ich zapraszać, przez co kontakt mam tylko z tymi ludźmi z którymi mieszkam, no i tymi z pracy xD

Czemu tu piszę pomimo #!$%@?? Bo od czasu kiedy skończyłem dojrzewać to mój mózg zaczął zwalniać, wydaje mi się że tracę dobrą pamięć, jako taką bystrość umysłu. To że egzystencja nie ma sensu to walić, mogę być pustym robotem, ale nie mogę sobie pozwolić na "stracenie głowy".

Mam nadzieję, że to składnie napisałem. I czy macie może jakieś rady? O jakie leki powinienem poprosić psychiatrę, żeby ogarnąć się pamięciowo/mózgowo? Albo czy jest jakiś cudowny lek na wszystkie wyżej wymienione choroby? Mógłbym nawet chcieć spróbować z tego wyjść xD

#depresja #psychiatria #psychiatra #psychologia #medycyna #zdrowie #kiciochpyta #leki #aseksualizm #aseksualnosc #lekarz #przegryw

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
  • 15
@AnonimoweMirkoWyznania:

Nie prosisz o leki tylko idziesz do naprawde dobrego specjalisty na diagnoze (moze byc potrzebne kilka wizyt i testow, nie daj sie zbyc) a dopiero potem lekarz moze sprobowac Ci cos dopasowac (i najprawdopodobniej doradzi terapie). I pierwszy raz, dwa czy trzy przy doborze lekow moga nie byc skuteczne, a na efekty kazdej mieszanki mozesz musiec czekac nawet miesiac-dwa. Tak samo przy kazdej nieudanej probie doboru lekow bedziesz musial schodzic
OP: @WujaAndzej: impotencję, aseksualizm, brak uczuć i empatii jestem w stanie stwierdzić bez badań ( ͡ ͜ʖ ͡) Tak samo wewnętrzną pustkę, brak motywacji do czegokolwiek i to że nie odczuwam przyjemności

Wolałbym uniknąć łażenia po psychologach i gadania o tym. Chcę dostać odpowiednią tabletkę ʕʔ

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Eugeniusz_Zua

OP: @Greenvidia: Jak wyglądają takie testy? Zleci mi zwyczajne badanie krwi z naciskiem na przykład na hormony? Rezonans? Czy są to takie pytania z odpowiedziami z w skali 1-10 jakie można znaleźć na necie, czy bardziej profesjonalne?
Zdaje sobie sprawę że z lekami jest różnie i też nie chciałbym się stać ogłupionym zombie.

@harpiowata: nick pasuje ci do sposobu pisania : D I to nie jest aż taki wysryw
@Greenvidia: nie spotkałem jeszcze psychiatry który by sugerował robienie badań fizycznych, raczej to było: masz pan tabletki, wyskakuj z kasy i spadaj bo inni czekają.